Yaz Mevsiminde Ofiste Nasıl Elbiseler Tercih Edilmeli?

Yaz Mevsiminde Ofiste Nasıl Elbiseler Tercih Edilmeli?

Yaz Mevsiminde Ofiste Nasıl Elbiseler Tercih Edilmeli?

İş hayatının kendine has çalışma ortamları vardır. Birbirinden farklı iş alanları ve birbirinden farklı çalışma ortamlarında, giyim kuşam da farklılık gösterir. Kadınlar içinse iş dünyasının giyim farklılığı şıklıktan ödün verilmesi anlamına gelmez. İş dünyasında sektörde yer alan kadınlar, çalışırken şıklıklarıyla önce kendilerini motive ederler.  Özellikle ofis ortamında çalışan kadınlar, genellikle klasik çizgilerde giyinmeyi tercih eder.  Yaz ayları ise pantolon- ceket kombinlerinin elbiselerle yer değiştirmesi anlamına gelir. 

Güneş kendini biraz gösterince, “bugün ne giysem?” stresi ortadan kalkar ve yazlık elbiseler ile tek parçalı zahmetsiz şıklığın keyfi sürülür. 

Mevsimlere Göre Elbise Modelleri Nasıl Seçilir?

Yaz özelinde konuştuk fakat elbiselerin zamanı ve mevsimi yoktur aslında. Kadın giyiminde elbise önemli bir unsurdur. Her mevsim giyilebilen elbiselerse kadınların baş tacıdır. Her mevsim özgürce kullanabileceğiniz elbiseler arıyorsanız, tercihinizi trikodan yana yapmanızı öneririz. Hem yaz hem kış rahatlıkla giyebileceğiniz triko elbiselerle ofis şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. 

Kadınlar tarafından elbiseler gün boyu konfor ve zahmetsiz şıklık için özellikle tercih edilir. Peki, mevsimine göre elbisemizi nasıl seçebiliriz? 

  • İlkbahar ve sonbahar gibi kararsız, geçiş mevsimlerinde yarım kollu elbiseleri tercih edebilirsiniz. Geçiş mevsimlerinde doğadan ilham alan kemik, taba, bej, pudra, sarı gibi yumuşak renkli elbiseleri giyebilirsiniz. 
  • Kış aylarında ise uzun kollu ve uzun elbiseleri seçebilirsiniz. Ayrıca kış aylarında elbiselerinizi lacivert, siyah, gri gibi soğuk renklerden seçebilirsiniz. 
  • Yaz mevsimde havaların ısınmasını fırsata çevirerek tercihinizi kolsun ve kısa elbiselerden yana kullanın. Yazları ise daha canlı renkler ve uçuşan etekleri olan elbiseleri tercih edebilirsiniz. 


Yazlık Ofis Elbiseleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yaz aylarında midi boy elbiseler ofis ortamına daha uygun olur. Uçuş uçuş kumaşlardan yapılan ince elbiseler gün boyu ofiste rahat çalışmanıza olanak sağlar. Unutmayın öncelik sizin konforunuz. 

Seçtiğiniz elbise ile gün boyu hareket edebilir olmalısınız, bu yüzden çok kısa ve dar elbiseleri ofis ortamında tercih etmemeye özen gösterin. İş dünyası ciddiyet ister, iş hayatındaki imajınızı zedeleyecek hareketlerden sakının. Bu yüzden etnik tarzda bir elbise giyerken ofis ortamınızı ve iş hayatınızdaki imajınızı düşünün. 

Askılı elbiseler yazın size rahatlık sunar lakin çalışma ortamınız güneş alıyorsa ve cildiniz gün boyu güneşe maruz kalacaksa sizin için askılı elbise doğru bir tercih olmayabilir. Şıklık sadece kombinlerle elde edilmez bu yüzden vücudunuzda oluşacak düzensiz güneş yanıkları şıklığınızı zedeleyebilir. 

Elbisenizin Kumaşına Dikkat Edin

Yazın seçtiğiniz elbiselerin kumaşlarına dikkat edin! Gün boyu içinde olacağınız elbisenin kumaşı, hareketlerinizi kısıtlamayacak kadar yumuşak, sıcak havada terletmeyecek kadar ince ve içinde özgür hissedeceğiniz kadar hafif olmalıdır. 

Yazlık elbiselerinizde poplin, ipek, krep ve keten kumaşları tercih edebilirsiniz. Bu kumaşlar yaz sıcağında serin kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca triko elbiselerinizi de yazın gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çünkü triko yazın sizi serin tutarken gün boyu özgürce hareket etmenize olanak sağlar. 

Tek Parça Elbiseler ile Yazlık Ofis Şıklığı Mümkün  

Her kadının hayali zahmetsiz şıklık için tek parça elbiseleri seçin. Tek parça ile şıklığınızı taçlandıracağınız yazlık elbiseler ile konforlu bir iş günü sizin olabilir. 

Yazın ofis kıyafeti olarak tercih edeceğiniz elbiseler, sıcak havalara ve iş hayatının stresine karşı koymanızı kolaylaştırır. Yazlık ofis kombininizde triko püskül detaylı bir elbise tercih ettiğinizi düşünelim. Elbise püskül detayı ile kendi içinde hareket kazandığı için düz bir ayakkabı ile rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. 

Kare yaka siyah bir elbise ve kemik ceketi birlikte kombinleyerek yazlık ofis stilinizle göz doldurabilirsiniz.  

Yazlık Uzun Elbise Kombinleri ile Çalışırken Rahatlığı Yakalayın

Yazlık elbise kombinlerinizde, uzun elbiseleri tercih edin. Gün içerisinde sürekli hareket halinde olmanız gerekebilir, bu yüzden uçuşan etekleri olan uzun elbiselerle ofiste rahat etmenizi sağlar. 

Uzun yazlık ofis elbiselerinizi kısa topuklu ayakkabılarınız ya da kısa topuklu sandaletleriniz ile kombin yapabilirsiniz. 

Ofiste Dar Yazlık Elbiselerden Kaçının

Ofis şıklığınızı kadar ofiste rahatlığınızda önemlidir. Yaz aylarında dar kıyafetleri tercih etmekten sakının. Yaz aylarında ofis stili elbiselerinizin dar olmamasına özen gösterin. Gün boyu sizi sıkan bir elbiseye bir de yaz sıcağı eklenirse, ofis şıklığınızı yerle bir olabilir. 

Dar elbiseler hem hareket özgürlüğünüzü kısıtlar hem de sıcak havalarda terlemenizi arttırır. Ofis ortamında yaz aylarında dar elbise giymemeye özen gösterin. 

Ofiste Yazlık Elbise ve Ayakkabı Kombini Nasıl Olmalı?

Yazlık elbiseniz tek başına şık olabilir ama yeterli değil. Şıklığınızın tamamlayıcısı ayakkabı, çanta ve aksesuarlarınızdır. Şık bir ofis yazı için elbiselerinizle uyumlu aksesuarlar edinmeyi ihmal etmeyin. 

Yaz aylarında ofis stiliniz için ağır aksesuarlar ve sıkan ayakkabılardan kaçının. Hafif ve gün boyu içinde rahat edeceğiniz elbisenize uygun minik kolyeler, küçük küpeler ve ince bileklikler tercih edebilirisiniz. 

Ofis şıklığınızda elbiselerle yapacağınız yaz kombinlerinizde ayakkabılar önemli detaylardır. Elbiseniz uzun ve hareketliyse, düz veya kısa topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kararlı duruşunuzu yansıtacak bir kombini istiyorsanız, uzun ve düz elbisenizin altına stiletto tercih edebilirsiniz. 

Midi boy açık renk elbiselerinizde sandalet ya da topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Yazlık elbiselerde spor ayakkabı ofis şıklığınız için çokta cazip değildir. Daha çok yazlık elbiselerinizle topuklu sandaletlerinizi birlikte kombinlediğiniz bir ofis tarzı oluşturmanızı öneririz.

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.