İş Görüşmesine Giderken Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

 İş Görüşmesine Giderken Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

 

Hayatınızın en stresli günlerinden biridir, iş görüşmesi günü. İş görüşmelerinde her zaman ilk izlenimin iyi olmasına ve kombininizin karakterinizi doğru yansıtmasına önem vermeye çalışmalısınız.

 

Kararlı, istikrarlı ve kendinden emin bir kombin iş görüşmesinde size kendinizi daha iyi hissettir. Resmi bir çizgide ilerleyen iş hayatınıza adım atacağınız o ilk görüşmede resmi bir kıyafet daha uygun düşer.

 

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

 

İş görüşmelerine giderken öncelikle günlük tarzınızın dışına çıkmanız gerekir. Günlük giyim tarzınız ne olursa olsun, iş görüşmelerinde ciddi ve görüşmeyi ciddiye aldığınızı belli eden bir stilinizin olması gerekmektedir. 

 

İş görüşmesine giderken kombinizi sade, gösterişsiz, temiz ve görüşeceğiniz kuruma uygun seçmeniz gerekir. Kurum kültürüne uygun bir kombin sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır. Saçınız, makyajınız kullandığınız aksesuarlar bütünlük içinde ve kararlı olmalıdır. İş görüşmelerinde sadece bilgi birikimiz, iletişim yetenekleriniz, iş yetkinliğiniz sınanmaz ayrıca kıyafetiniz, saçınız ve makyajınız da değerlendirilir. Bu yüzden iş görüşmesi kombininiz, işi almayı hak eden bir aday profili çizmelidir.

 

 

 

İş Görüşmesi İçin Kıyafet Seçiminin Püf Noktaları Nelerdir?

 

İş görüşmesi kombininizi oluştururken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır.

 

  • Seçtiğiniz kıyafet, görüşeceğiniz kurumun kültürüne uygun olmalıdır.

 

  • İş görüşmesi kombininiz temiz ve abartısız olmalıdır.

 

  • İş görüşmesi yaptığınız pozisyonda en iyisi olacağınız imajı çizen bir kombin seçmelisiniz.

 

  • Saç ve makyajınız kombininizle uyumlu ve şık olduğu kadar da sade olmalıdır.

 

  • Kullandığınız aksesuarlar abartısız ve profesyonel iş hayatına uygun olmalıdır.

 

  • Kombininizin içerisinde kendinizi rahat hissetmeniz gerekmektedir. Görüşme sırasında kıyafetinizle ilgili kaygı yaşamalı ve sürekli düzeltme ihtiyacı duyamamalısınız.

 

  • Oluşturulduğunuz kombini bir gece önce deneyerek eksik ya da fazla olan parçaları değerlendirmelisiniz.

 

 

İş Görüşmesi Kombinlerinde Renk Seçimi

 

Renkler duyguları kolayca ifade etmeniz sağlar ve içlerinde uygu barındırırlar. İş görüşmesinde kullanacağınız kıyafetlerinizde renklerin gücünü kullanın.

 

Abartısız şıklık için sade, duru ve kararlı renkleri tercih edin. Siyah asil ve kararlıdır, siyah bir kombin yapabilirsiniz. Lacivert göz yormaz ve istikrar hissi uyandırır, kombininizde laciverte yer verebilirsiniz. Kırmızı enerjisi yüksek ve iddialı bir renktir, kırmızının iddialı yanına kombinlerinizde yer verebilirsiniz. Beyaz saf ve durudur, beyazın yumuşaklığıyla kombininizde duru ve masum bir hava yaratabilirsiniz.

 

İş görüşmesine giderken özellikle kahve rengi, taba ve hardal gibi donuk renklerden uzak durun. Sarı, turuncu ve yeşil gibi gereğinden fazla enerjik renklerden de kaçınmanızda fayda vardır. İş görüşmenizde alışılmış ve soğuk olmayan yumuşak renkleri tercih edin.

 

İş Görüşmesi Kombinlerinde Olmazsa Olmaz Parçalar Nelerdir?

 

Profesyonel iş dünyası klasik çizgileri sever. İş görüşmesi kombinlerinizi hazırlarken vazgeçilmez klasik parçaları değerlendirin. Klasik kesim kumaş pantolon, gömlek, klasik bluzlar, zarif etekler, elegan elbiseler ve ceketler iş görüşmesi kombinlerinin vazgeçilmez parçalarıdır.

 

İş görüşmesi kombininizi oluştururken gömlek, ceket ve pantolon ya da etek takımlarından yararlanabilirsiniz. Yahut zarif ve klasik şıklığınızı yansıtacak bir elbise ile ceketi birlikte kombin yapabilirsiniz.

 

İş Görüşmelerinin En Önemli Parçası Gömlekler

 

Klasik giyimin ve profesyonel iş hayatının vazgeçilmez parçası gömlektir. Gömlek içine girdiği her kombine biraz resmiyet ve üst sınıf bir şıklık ekler.

 

İş görüşmesi kombininizde klasik gömleklerden vazgeçmeyin. Seçeceğiniz gömlek sade ve abartısız olmalıdır. Bu yüzden pullu, işlemeli, yırtık detaylı, vintage, oduncu ya da neon renkli gömleklerden uzak durun.

 

Daha çok yumuşak hatalara sahip, abartısız, duru renkli, küçük detaylarla şıklık sağlayan gömlekleri kullanmanızı öneririz.

 

İş Görüşmesinde Giyebileceğiniz Ceketler

 

İş görüşmelerine giderken yapacağınız ceketli kombinlerde dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. Öncelikle gömleğiniz vücut tipinize ve kombinize uyum sağlamalıdır. Patlat renkli, aşırı abartılı ve pullu, taşlı olmamalıdır.

 

Klasik kesim ya da blazer bir ceket iş görüşmesi kombini için daha uygundur. Kombininize uyum sağlayacak siyah, lacivert, ekru ve kırmızı bir gömlek tercih edebilirsiniz.

 

İş Görüşmelerinde Çanta, Ayakkabı ve Takı Seçimi

 

İş görüşmesi kombininizde tabi ki topuklu ayakkabı kullanmanızı öneririz. Sizi hem daha şık hem de daha resmi gösterecektir. Kombinizde büyük çantalar yerine klasik ve küçük çantalara yer verin. Aksesuar seçimizi ise abartısız ve küçük olanlardan yana kullanın. Saat ciddiyet katan ve şık bir aksesuardır. Minik taşlı küpe ve kolyeler ise her kombinle rahatlıkla uyum sağlayan abartısız zarif şıklığınızı öne çıkartan takılar olacaktır

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.