Spor Şıklığın Tamamlayıcısı Parçalar

Spor Şıklığın Tamamlayıcısı Parçalar

Hayatımızda fonksiyonel ve pratik olmayan hiçbir şeye yer vermediğimiz bir çağdayız. Bu yüzden moda dünyasında da fonksiyonel ve pratik parçalar daha fazla tercih ediliyor. Giyim tarzları hem şık hem de konforlu olacak şekilde değişmeye başladı. Bu dönüşüme, konforlu şıklığın cazibesi nedeniyle kapılmamak neredeyse imkansız diyebiliriz. 

Konforlu şıklık sportif giyim tarzını seçenlerin yüzünü güldürürken, öte yandan da klasik giyim tarzına sahip olanları da sevindiriyor. Çünkü bu giyim tarzı günlük hayatta sportif giyinen klasik stil sahiplerinin, şıklığından ödün vermeden özgür olmasını sağlıyor. Bugün “spor” ve “şık” kelimeleri sadece yan yana değil, iç içe geçmiş haldedir. Sportif şıklık ve spor şıklığı başlı başına bir tanım haline geldi.  


Spor Şıklık Nedir?

Sportif giyim hayatın her alanında kabul görmeye başlayan bir giyim tarzı olarak öne çıkar. Spor şıklık ise hafif, rahat, fonksiyonel giyim parçalarının bir araya getirerek oluşturduğu şık görünümdür.


Spor Şık Nasıl Olunur?

Spor şık olmak sandığınız kadar zor değildir. Hele günümüz dünyasında spor şıklık için özenle üretilen onlarca parça piyasadayken…

Spor şıklık için önceliğiniz, kişisel ihtiyaçlarınızdır. Günlük hayatınızın temposu giyim stiliniz için en büyük etkendir. Sportif şıklık içinde rahat edeceğiniz, uzun saatler sizinle hareket eden ve size kendinizi iyi hissettirecek parçaları seçmeniz demektir. Seçtiğiniz parçalar önce sizin tarzınız ile sonra da birbiriyle uyum sağlamalıdır, böylece spor şıklığı yakalayabilirsiniz.

Spor Şıklık için Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Sportif şıklığınız için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İhtiyaçlarınızı ve tarzınızı belirleyerek başladığınız stil yolculuğunuzda bilmeniz gerekenleri ise şöyle sıralayabiliriz: 


Fonksiyonel Spor Parçalar Edinin 

Kıyafetlerinizde dijital aksesuarlarınızı koyabileceğiniz ceplerin olmasına özen gösterin. Çanta taşımayı sevmiyorsanız, kıyafetlerinizde kullanışlı cepler bulunmasına özen gösterin. 

Gün Boyu Konforlu Olmanızı Sağlayan Kumaşları Tercih Edin 

Spor şıklığınız için seçtiğiniz parçaların kumaşlarına dikkat edin. Gün içerisinde sizinle hareket eden ve terletmeyen kumaşlardan üretilen parçaları seçin. Mesela içeriğindeki polyester oranı düşük, pamuk oranı yüksek spor şıklığınızı taçlandıracak olan triko kumaşı tercih edebilirsiniz. 

Çanta Kullanmayı Deneyin 

Sportif şıklığınızı tamamlayacak en önemli ögelerden birisi de çantadır. Klasik giyim stilinizde yanınıza alacağınız büyük bir çanta size sportif bir hava katar. Bu yüzden spor şıklığınız için büyük spor çantaları ya da küçük bel çantalarını yanınızdan eksik etmeyin. 

Spor Ayakkabısız, Spor Şıklık Düşünülemez

Spor şıklığınız için spor ayakkabı şarttır. Spor ayakkabınızı seçerken gün içerisindeki kullanım şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Uzun saatler ayakta kaldığınız ya da sürekli hareket halinde olduğunuz bir işiniz varsa ayakkabınızı alırken koşu ya da yürüyüş ayakkabısı tercih edebilirsiniz. 


Spor Şıklığın Vazgeçilmezi Rahat Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabılar artık her giyim tarzında kendine rahatça yer buluyor. Sportif şıklığın parçası olan konforlu ve rahat spor ayakkabıları gardırobunuzdan eksik etmeyin. 

Gün içerisinde uzun saatler ayakta kalıyorsanız, hafif ve yumuşak tabanlı bir yürüyüş ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Sürekli hareket halindeyseniz, hava yastıklı ve ayağınıza tam oturan hafif bir spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Salopet ve Tulumlarla Her Mevsim Spor Şık Olur

Sportif şıklığınız için “giy ve çık” parçalar edinmeyi ihmal etmeyin. Salopet ve tulum gibi ‘giy ve çık’ konforunda şık parçalar kurtarıcınız olacaktır. Günlük hayatta aniden gelişen arkadaş buluşmaları veya uzun saatler sürecek seyahatlerinizde salopet ve tulum tercih edebilirsiniz. 

Ekose Gömleklerin Spor Şıklığınızı Tamamlayacak

Nostaljik ve sportif görünüm için ekose gömlekleri kullanabilirsiniz. Hem sportif hem de şık olan ekose gömlekler spor şıklığınızı taçlandıran parçalardan birisidir. Özellikle bol kesim ekose gömleğinizle gün boyu spor şık ve rahat hissedersiniz. 

Spor Şık Olmak için Çanta Seçimine Dikkat Edin

Sportif şıklığınız için çantanızı seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı değerlendirin. Yanınıza almanız gereken parçalara uygun olarak spor çantanızın boyutunu belirleyin. Bilgisayar, tablet, yedek kıyafet gibi yer kaplayan ve büyük parçalara ihtiyacınız varsa büyük ya da orta boy bir çanta kullanabilirsiniz. Cüzdan, anahtar gibi küçük parçalara ihtiyacınız varsa minik bir bel çantası gün boyu şıklığınızın tamamlayıcısı olabilir. 

Sportif Şıklık ve Balıkçı Yaka Sweatshirtler

Spor şıklığınızda kurtarıcı parçanız balıkçı yaka sweatshirtler olacaktır. Balıkçı yaka sweatshitler ile hareketli stiliniz şıkla buluşur. Oversize kesim balıkçıl yaka sweatshitler ile gün boyu sportif şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Vücut Tipine Göre Triko Elbise Nasıl Seçilir?
Giyim tarzınız, bir anlamda kendinizi dünyaya anlatma şeklinizdir. Sevdiğiniz bir gardırop oluşturmak söz konusu olduğunda vücut tipinize göre nasıl giyineceğinizi bilmek stilinizi kolaylıkla ifade etmenize olanak tanır. Seçtiğiniz kıyafet kodlarından saç renginiz ve teniniz ile uyum sağlayan renk tonlarına kadar tüm detaylar bir bütün olarak bakıldığında nasıl bir stile sahip olduğunuza dair ipuçları verir. Kazak , etek , pantolon , bluz gibi temel parçaların yer aldığı gardırobunuzda elbiseler daha farklı konumlanır. Gündüzden geceye uzanan zamansız elbise modellerinden biri ise triko elbiseler olur.
Triko Kıyafet Bakımında Püf Noktalar
Triko kıyafetler, tıpkı her kumaşta olduğu gibi özenli bir şekilde bakılmalıdır. Yıkama, kurutma ve ütüleme esnasında kumaşın zarar görmemesi için dikkat edilmesi gereken bir takım temel kurallar mevcuttur. Bu püf noktalara dikkat edilerek yapılan işlemler sayesinde triko kıyafet modelleriniz ; kumaş zarar görmediğinden dolayı daha geç eskir. Kısacası kıyafetlerinizin ömrü uzarken, görünüşü ise tıpkı ilk günkü gibi kalır. Bu yüzden kullanıcılar tarafından “triko nasıl yıkanmalı” ve “triko nasıl ütülenir” gibi soruların cevabı büyük bir merak konusudur.
Triko Kazak Kombini Nasıl Yapılır?
Kış ve Sonbahar mevsimlerinde size birbirinden çarpıcı kombinler hazırlama fikri verecek şık triko kazaklar, Mısırlı triko kazak seçkisinde zengin bir içerikle yer alır. Kısa ve uzun kollu kazaklar, crop triko kazak modelleri, çizgili kazak çeşitleri, boğazlı trikolar gibi birçok çeşitte model, koleksiyonun çarpıcı parçalarını oluşturur. Triko kazaklar , hem profesyonel iş yaşamında hem de casual kullanımda hayat kurtaran tasarımlardır. Pantolonlar , etekler ve hatta zaman zaman elbiseler , kazakların en ideal eşlikçisi olan alt grup parçalarıdır.
Triko Kazak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sıcak, rahat ve şık triko kazaklar her gardırobun olmazsa olmazları arasında yer alır. Stilinizi tamamlayan anahtar parçalardan biri olan triko kazaklar, onlara iyi baktığınız sürece uzun yıllar dayanarak ilk günkü halini korumaya devam eder. Triko kazak bakımında dikkat edilmesi gereken ayrıntıları yazının devamında okuyabilirsiniz.
Triko Hırka Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Triko hırkalar, kış aylarında sıcak tutmaları ve kombinleri tamamlamaları yönüyle vazgeçilmez parçalardan biridir. Bu giysiler, pantolonlar , etekler ve elbiselerle rahatlıkla kombinlenebilir. Çok geniş kullanım alanına sahip olmaları yönüyle her gardıropta bulunması gereken hırka , bahar aylarında da ceket yerine tercih edilebilir. Bu kurtarıcı giysi, doğru bakım uygulamalarıyla uzun yıllar kullanılabilir. Giysinin liflerine zarar vermemek için yanlış yıkama ve bakım yöntemlerinden uzak durmak gereklidir. Triko hırkaların bakımı, yıkama sıcaklığından kullanılan deterjana, kurutma yönteminden ütüleme sürecine kadar birçok adımı kapsar. Peki triko hırka bakımı nasıl yapılır? Triko kazaklar hangi programda yıkanır? Gelin triko hırka bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere göz atın.
Triko Etek Kombini Nasıl Yapılır?
Triko etek, mevsim geçişleri için rahat ve şık modelleri sizlere sunar. Özel seçkiler ile yapacağınız kombinler sayesinde her ortamda ilgi uyandırmanız mümkün olur. Triko etek çeşitleri farklı birçok giyim ürünü ve aksesuarlar ile uyum yakalayabilir, bu sayede çok yönlü kullanıma sahiptir. Tarzınız ne olursa olsun, sonbahar ve kışın en zarif kombinine sahip olmak için Mısırlı 1951 triko etek modellerinden ilham alabilirsiniz. Koleksiyonun eşsiz çizgili triko etek tasarımları ile feminen stilinizi canlandırabilirsiniz.
Triko Elbise Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Triko elbiseler, hem şıklıkları hem de rahatlıklarıyla her dolabın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Soğuk kış günlerinde kabanlarınızla birlikte sizi sıcak tutan triko elbiseler, bahar aylarında ise tek parçayla şıklığı yakalamanıza olanak tanır. İncesinden kalınına, düz renklisinden desenlisine kadar pek çok modelin bulunduğu triko elbiselerin bakımına, kullanımına ve giyimine dikkat etmek gerekir. Peki triko elbise ne zaman giyilir? Triko elbise nasıl yıkanır ve ütülenir? Merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.
Sonbahar Şıklığınızı Triko Hırkalar ile Yakalayın!
Hırka, mevsim geçişleri için kullanışlı zamansız bir moda parçasıdır. Tasarımı itibariyle triko hırkalar, tek ya da farklı giyim parçaları ile birlikte kullanıma elverişlidir, kombinlere zahmetsiz bir şıklık kazandırır. Stillerin önü açık özelliği, birçok farklı kesimi kadın triko hırkalarını spesifik kılan bileşenleridir. Klasikten, spora, geleneksel görünümden modern çizgiye birçok stil için uyumlu ve kullanışlı triko hırkalar, kombinlere sofistike dokunuşlar yaparak kadın stilini etkili şekilde tamamlamayı başarır. Mısırlı 1951’in sizler için sunduğu triko hırka kadın koleksiyonu ile tanışarak sonbahar ve kış stilinize hareket kazandırabilirsiniz. Geniş kitleye hitap eden koleksiyonun önde gelen triko hırka tasarımları, her sezon sonbahar kombininize adapte olmaya hazır!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.