Spor Şıklığın Tamamlayıcısı Parçalar

Spor Şıklığın Tamamlayıcısı Parçalar

Hayatımızda fonksiyonel ve pratik olmayan hiçbir şeye yer vermediğimiz bir çağdayız. Bu yüzden moda dünyasında da fonksiyonel ve pratik parçalar daha fazla tercih ediliyor. Giyim tarzları hem şık hem de konforlu olacak şekilde değişmeye başladı. Bu dönüşüme, konforlu şıklığın cazibesi nedeniyle kapılmamak neredeyse imkansız diyebiliriz. 

Konforlu şıklık sportif giyim tarzını seçenlerin yüzünü güldürürken, öte yandan da klasik giyim tarzına sahip olanları da sevindiriyor. Çünkü bu giyim tarzı günlük hayatta sportif giyinen klasik stil sahiplerinin, şıklığından ödün vermeden özgür olmasını sağlıyor. Bugün “spor” ve “şık” kelimeleri sadece yan yana değil, iç içe geçmiş haldedir. Sportif şıklık ve spor şıklığı başlı başına bir tanım haline geldi.  


Spor Şıklık Nedir?

Sportif giyim hayatın her alanında kabul görmeye başlayan bir giyim tarzı olarak öne çıkar. Spor şıklık ise hafif, rahat, fonksiyonel giyim parçalarının bir araya getirerek oluşturduğu şık görünümdür.


Spor Şık Nasıl Olunur?

Spor şık olmak sandığınız kadar zor değildir. Hele günümüz dünyasında spor şıklık için özenle üretilen onlarca parça piyasadayken…

Spor şıklık için önceliğiniz, kişisel ihtiyaçlarınızdır. Günlük hayatınızın temposu giyim stiliniz için en büyük etkendir. Sportif şıklık içinde rahat edeceğiniz, uzun saatler sizinle hareket eden ve size kendinizi iyi hissettirecek parçaları seçmeniz demektir. Seçtiğiniz parçalar önce sizin tarzınız ile sonra da birbiriyle uyum sağlamalıdır, böylece spor şıklığı yakalayabilirsiniz.

Spor Şıklık için Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Sportif şıklığınız için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İhtiyaçlarınızı ve tarzınızı belirleyerek başladığınız stil yolculuğunuzda bilmeniz gerekenleri ise şöyle sıralayabiliriz: 


Fonksiyonel Spor Parçalar Edinin 

Kıyafetlerinizde dijital aksesuarlarınızı koyabileceğiniz ceplerin olmasına özen gösterin. Çanta taşımayı sevmiyorsanız, kıyafetlerinizde kullanışlı cepler bulunmasına özen gösterin. 

Gün Boyu Konforlu Olmanızı Sağlayan Kumaşları Tercih Edin 

Spor şıklığınız için seçtiğiniz parçaların kumaşlarına dikkat edin. Gün içerisinde sizinle hareket eden ve terletmeyen kumaşlardan üretilen parçaları seçin. Mesela içeriğindeki polyester oranı düşük, pamuk oranı yüksek spor şıklığınızı taçlandıracak olan triko kumaşı tercih edebilirsiniz. 

Çanta Kullanmayı Deneyin 

Sportif şıklığınızı tamamlayacak en önemli ögelerden birisi de çantadır. Klasik giyim stilinizde yanınıza alacağınız büyük bir çanta size sportif bir hava katar. Bu yüzden spor şıklığınız için büyük spor çantaları ya da küçük bel çantalarını yanınızdan eksik etmeyin. 

Spor Ayakkabısız, Spor Şıklık Düşünülemez

Spor şıklığınız için spor ayakkabı şarttır. Spor ayakkabınızı seçerken gün içerisindeki kullanım şeklinize dikkat etmeniz gerekir. Uzun saatler ayakta kaldığınız ya da sürekli hareket halinde olduğunuz bir işiniz varsa ayakkabınızı alırken koşu ya da yürüyüş ayakkabısı tercih edebilirsiniz. 


Spor Şıklığın Vazgeçilmezi Rahat Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabılar artık her giyim tarzında kendine rahatça yer buluyor. Sportif şıklığın parçası olan konforlu ve rahat spor ayakkabıları gardırobunuzdan eksik etmeyin. 

Gün içerisinde uzun saatler ayakta kalıyorsanız, hafif ve yumuşak tabanlı bir yürüyüş ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Sürekli hareket halindeyseniz, hava yastıklı ve ayağınıza tam oturan hafif bir spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Salopet ve Tulumlarla Her Mevsim Spor Şık Olur

Sportif şıklığınız için “giy ve çık” parçalar edinmeyi ihmal etmeyin. Salopet ve tulum gibi ‘giy ve çık’ konforunda şık parçalar kurtarıcınız olacaktır. Günlük hayatta aniden gelişen arkadaş buluşmaları veya uzun saatler sürecek seyahatlerinizde salopet ve tulum tercih edebilirsiniz. 

Ekose Gömleklerin Spor Şıklığınızı Tamamlayacak

Nostaljik ve sportif görünüm için ekose gömlekleri kullanabilirsiniz. Hem sportif hem de şık olan ekose gömlekler spor şıklığınızı taçlandıran parçalardan birisidir. Özellikle bol kesim ekose gömleğinizle gün boyu spor şık ve rahat hissedersiniz. 

Spor Şık Olmak için Çanta Seçimine Dikkat Edin

Sportif şıklığınız için çantanızı seçerken öncelikle ihtiyaçlarınızı değerlendirin. Yanınıza almanız gereken parçalara uygun olarak spor çantanızın boyutunu belirleyin. Bilgisayar, tablet, yedek kıyafet gibi yer kaplayan ve büyük parçalara ihtiyacınız varsa büyük ya da orta boy bir çanta kullanabilirsiniz. Cüzdan, anahtar gibi küçük parçalara ihtiyacınız varsa minik bir bel çantası gün boyu şıklığınızın tamamlayıcısı olabilir. 

Sportif Şıklık ve Balıkçı Yaka Sweatshirtler

Spor şıklığınızda kurtarıcı parçanız balıkçı yaka sweatshirtler olacaktır. Balıkçı yaka sweatshitler ile hareketli stiliniz şıkla buluşur. Oversize kesim balıkçıl yaka sweatshitler ile gün boyu sportif şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.