Parizyen Şıklık Nasıl Yakalanır?

Parizyen Şıklık Nasıl Yakalanır?

Parizyen Şıklık

Yalınlık, rahatlık ve doğallık çerçevesiyle öne çıkan parizyen stil, Parisli kadınların hem giyim hem de yaşam tarzını ifade eden bir kavramdır. Son yılların en moda trendleri arasında kuşkusuz en üst sıralarda olan parizyen stil hem zahmetsizliği hem de sade şıklığıyla kalplerdeki yerini koruyor. Cesur dekoltelere, abartılı aksesuar ve makyaja rastlayamayacağınız bu stil doğal güzelliğinizin altını çiziyor. Dışarı çıkmaya karar verin, kombininizi yapın ve doğal güzelliğinizle göz kamaştırın.

Parizyen Stil Nedir?

Modanın önemli başkentleri arasında yer alan Paris ve Paris kadınlarının sadelik, doğallık ve rahatlığı ön plana alan stiline parizyen stil denir. Parizyen stil yalnızca bir giyim tarzını değil bakış açısını da ifade eder. Doğallığın ve sadeliğin güzelliğini öne çıkaran bu stil hem şık hem de zahmetsiz olması açısından oldukça kolay bir şekilde tarzınıza uyarlayabileceğiniz bir stildir. Saçlarınızın veya makyajınızın kusursuz olmasını gerektirmeyen, şıklığı uyum ile ortaya çıkartan bu stile siz de hayran kalacaksınız. Sadeliği sebebiyle zaman zaman renksiz ve sıkıcı olduğu yönünde eleştiri alan bu stil ‘’az çoktur’’ mottosunu benimser. Doğal renklerin hakim olduğu bu tarzda göz alıcı renkler genelde detay parçalarda tercih edilir. 

Parizyen Stil İçin Dolabınızda Mutlaka Bulunması Gereken Parçalar

Parizyen stili dolabınızda bulunduracağınız anahtar parçalarla tarzınıza uygulamanız oldukça basittir. Sadeliği ve doğallığı öne alacak parçalara dolabınızda yer açmanız başlangıç için oldukça yeterlidir. Özellikle çizgi desenli üst giyim parçalarının tercih edildiği bu stilin vazgeçilmezleri arasında Jean, şapka, kumaş pantolonlar ve fularlar yer alıyor. Birbiriyle uyum içinde kullanabileceğiniz ve hemen her dolapta zaten yer alan bu parçalarla parizyen stilin kapılarını aralayabilirsiniz. Doğal renklerin sıkça kullanıldığı, toprak tonlarının hakim olduğu ilham veren bu stile siz de hayran kalacaksınız. 

Parizyen Şıklığın Vazgeçilmezi; Jeanler

Vücut tipinize uygun formlarda jeanlerle dolabınızı taçlandırarak parizyen stile adım atabilirsiniz. İçinde kendinizi özgüvenli ve güzel hissettiğiniz o eşsiz Jean birbirinden farklı stillere uyarlanabildiği gibi parizyen stilinde başrolünde yer alıyor. Hem düşük hem de yüksek belli jeanlerle kolayca kombinler yapabilirsiniz. Yüksek belli bir Jean ile dökümlü triko atletinizi ve kısa ceketlerinizi kombinleyerek parizyen stilin eşsiz rahatlığına kavuşabilirsiniz. Dilerseniz ofis stiliniz için de kullanabileceğiniz bu tarzı, kumaş pantolonlarınız ve triko bluzlarınızla ortaya çıkartabilir ve fularlarınızla tamamlayabilirsiniz. Kemik rengi triko atletiniz ve bol kesim triko kumaş pantolonunuzla oluşturduğunuz kombininizi saten bir fularla şıklık içinde tamamlayabilirsiniz. Günün her anında hem rahat hem de şık bir stile imza atacaksınız. Sokak stiliniz için de uyarlayabileceğiniz bu tarza maxi etek ve atletlerinizle de hayat verebilirsiniz, toprak tonlarına sahip maxi eteğiniz ve atletlerinizle oluşturduğunuz kombininizi spor ayakkabılarınız ve çabasız şıklığın vurgulayıcısı dağınık topuzunuzla tamamlayabilirsiniz. Parizyen tarzınız için ceket modellerimize de göz atabilirsiniz

Parizyen Tarzınız İçin Ayakkabı Seçimi

Stiletto ayakkabılar parizyen tarzın başrolünde yer alıyor. Hem kibar hem de oldukça maskülen bir tarzı yansıtan bu ayakkabılar sade bir kombinin altında çok daha çarpıcı bir imaj kazanıyor. Kibar, şık ve cool bir tarzın anahtarı stilettolardan geçiyor. Ancak, rahatlığı merkezine alan bu stil için tercih edeceğiniz ayakkabılar da rahat olmalı, kendinizi özgür ve özgün hissedeceğiniz stilettolara tarzınızda yer vermeniz önemli bir detay. Birbirinden farklı renk ve desenlerde stilettolarla kombinlerinizi tamamlayabilir, sadeliği tek parçanın çarpıcılığıyla daha da öne çıkartabilirsiniz. Sivri burunlu kısa çizmeler ve butiler de parizyen stilde sıkça karşılaşılan parçalar arasında yer alıyor. Özellikle kış aylarında uzun kabanlarınız ve havuç kesim triko kumaş pantolonlarınızla yaptığınız kombininizi çizmelerinizle tamamlayarak harika bir şıklığa imza atabilirsiniz. 

Parizyen Tarzınızı Tamamlayan Aksesuarlar

Bu stilin olmazsa olmazları arasında şapka, fular ve minik aksesuarlar yer alıyor. Boyna takılmasına alışık olunan fularlar parizyen stilde bambaşka bir anlam kazanıyor. Jean pantolonunuz için kemer olarak renkli bir fular tercih edebilir ya da bileklerinizde renkli bir dokunuş olarak değerlendirebilirsiniz. Gömlek giyindiğiniz zamanlar da ise boynunuza takarak küçük ama anlamlı bir dokunuşu stilinize katabilirsiniz. Yaratıcılığınızı yansıtabileceğiniz bu aksesuarı ister saçlarınızda isterseniz de bileklerinizde uyum içinde kullanabilirsiniz. Parizyen stilin bir diğer vazgeçilmezi de şapkalar. Yılın hemen her ayında şapka kullanmayı tercih eden Paris kadını için şapkalar çok fazla anlam taşımaktadır. Hem kış hem de bahar aylarında triko kabanlarınız ile şapkalarınızı ahenk içinde kombinleyebilirsiniz. Saçlarınızı ensenizde dağınık bir topuz halinde şekillendirdikten sonra şapkalarınızla stilinize bambaşka bir anlam katabilirsiniz, dilerseniz saçlarınız açıkken de şapka kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.