Özel Davetlerde Şık Olmanın Detayları

Özel Davetlerde Şık Olmanın Detayları

Özel davetler mevsim fark etmeksizin düzenlenebilir. Fakat, havaların da ısınmasıyla bu davetler sıklaşır. Genellikle özel günlerin hep birlikte kutladığı bu özel organizasyonlarda siz de şıklığınızla göz kamaştırmaya ne dersiniz?

Adı üzerinde ‘özel’ davetler, bu yüzden davetli olarak gideceğiniz bu tip organizasyonlarda günlük kıyafetinizle ya da ofis kombiniz katılmamalısınız. Özel davet kombinizi oluştururken, beden tipinize ve ten renginize uygun parçaları seçmelisiniz. Bununla birlikte kombininizin organizasyonun yapılacağı mekana ve konsepte uygun olmasına özen gösterin. 


Özel Davet Kombinlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Oluşturacağınız özel davet kombininiz, göz kamaştırıcı ve şıklığınızdan ödün vermeyeceğiniz derecede de konforlu olmalıdır. Bu yüzden vücut tipinize uygun kıyafetler seçerek hem şıklığınızı hem de konforunuzu garantileyebilirsiniz. 

Mekan ve organizasyonun konseptine uygun bir kombin kullanmanız gerekir. Eğer katılacağınız özel davet bir iş organizasyonu ise fazla parıltılı ve gösterişli parçalardan kaçının. İş organizasyonlarında zarif şıklığınızı öne çıkartacak kombinleri tercih etmenizi öneririz. 

Özel davet kombininiz ile şık olabilmeniz için bütünlüğe ihtiyacınız vardır. Kıyafetiniz, saçınız, makyajınız, aksesuar ve ayakkabılarınız birbiriyle uyumlu olmalıdır. 

Davet Elbisesi Nasıl Seçilir?

Davet elbisenizi seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç küçük püf nokta bulunur. 

Davet elbiseniz vücut tipinize uygun, katılacağınız davetin konseptine ile uyumlu, 
Ve karakterinizi yansıtabilir olmalıdır. 

Özel davet kombinlerinizde kullanacağınız elbiselerde feminen çizgilere yer vermeye özen gösterin. Davet elbisenizi canlı renklerden seçerek zarif şıklığınızla ışıldayabilirsiniz. Ayrıca davetin konseptine göre taşlı ve iddialı dekoltelere sahip elbiseleri de tercih edebilirsiniz. 

Davet Şıklığında Renklerin Uyumu 

‘Davetlerin vazgeçilmezi siyah renk kıyafetlerdir’ alışkanlığınızı kırın. Bunun yerine şıklığınızla göz kamaştıracağınız renkli kıyafetleri tercih edin. Son yıllarda davet elbiselerinde değerli taş renkleri moda olmaya başladı. Davet elbisenizi zümrüt yeşili, turuncu, kırmızı, elektrik mavisi, ekru, mor ve mavi tonlarından seçebilirsiniz. Canlı ve karakterli renklerle hazırlanan elbiseler, davet şıklığınızı taçlandıracaktır. Canlı renklerden seçtiğiniz elbisenizi daha soft ve nötr renkteki aksesuar, ayakkabı ve çanta ile kombin yapabilirsiniz. Böylece elbiseniz öne çıkarken zarif bir şıklık kazanmış olursunuz.  

Gece Şıklığında Feminen Tasarımlarla Öne Çıkın

Transparan detaylar ve dekoltelerle öne çıkan fenimen tasarımlarımlı elbiseler, katılacağınız davetlerde tüm gözleri üzerine çekecektir. Buradaki ince detay tüm elbisenin transparan olması değil, bazı detaylarda transparan kumaşın yer almasıdır. Böylece iki ayrı kumaşın uyumundan doğan şıklığın keyfini sürebilirsiniz. 

Özellikle gece katılacağınız davetlerde şıklık çıtasını bir adım yukarı çekeceğiniz feminen elbiseleri tercih edebilirsiniz. Feminen tasarımı ile içerisinde zarif ve iddialı olacağınız elbiseleri dolabınızdan eksik etmemeniz öneririz.

Davet Konseptine Uyum Sağlayın 

Her zaman söylediğimiz gibi ‘şıklık uyumdan geçer’. Bu uyum, kombinizin içerisinden yer alan tüm parçaları kapsamakla kalmaz. Aynı zamanda saçınız, makyajınız hatta o günkü ruh haliniz de buna dahil olabilir. Bir de sizden bağımsız, şıklığınızı destekleyecek bir faktör vardır ki, o da organizasyonun mekanı ve konseptidir. Katılacağınız davetlerde şık ve doğru kombini yapabilmeniz için, davetin yapılacağı mekanı, organizasyonun saatini ve konseptini iyi değerlendirmelisiniz.

Katılacağınız davet bir düğün ise feminen tasarıma sahip bir elbiseyi rahatlıkla kullanmaya tercih edebilirsiniz. Düğün ve nikah gibi organizasyonlarda yazılı olmayan tek bir kural vardır. Eğer gelin siz değilseniz, beyaz tercih etmeyin. Şayet bu tip bir organizasyon açık havada yapılıyorsa uçuş uçuş etekleri olan bir elbise ile şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Kapalı bir mekanda ise balık model bir abiye seçebilirsiniz. 

Katılacağınız özel davet bir iş organizasyonu ise daha zarif, çizgileri ve renkleriyle iddialı bir elbise seçmenizi öneririz. İş hayatının profesyonel çizgilerini yansıtabileceğiniz ama günlük ofis şıklığınızın da ötesine çıkacağınız kombinler oluşturmalısınız. Seçeceğiniz kombinde abartılı taşlara ve pullara yer vermek yerine transparan detaylara, yırtmaç ve dekoltelere yer verebilirsiniz. 

Davet bir gece daveti ise kesinlikle canlı renklere sahip bir kombin yapmalısınız. Özellikle yaz gecelerinde düzenlenen özel davetlerde renkli kısa elbiselerle şıklığınızı yansıtabilirsiniz. 

Özel Davet Saç Modelleriyle Farkınızı Yansıtın

Kombininizi katılacağınız davete uygun olarak belirlediniz ama saçınız? Saç modeliniz de davetinize özel olmalıdır. Seçtiğiniz kombine uygun olarak saç modelinizi belirlemeniz gerekmektedir. Eğer dekolteli bir elbise kullanacaksınız, saç modeliniz elbisenizin modelini kapatmamalı.

Açık hava davetlerinde dökümlü Fransız topuzları, dağınık Helenistik saç modellerini kombinizle uyumlu olacak şekilde kullanabilirsiniz. Gece davetlerinde ise ıslak saç modelleri, sıkı topuzlar ya da atkuyruğu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Özel Davet Kombinlerinde Takı ve Çanta Seçimi Nasıl Olmalı?

Gece şıklığınızı tamamlayacak zarif takılar kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle derin göğüs dekoltesi olan elbiselerinizde muhakkak bir kolye tercih edin. Davet kombininiz tek başına şık olan abiyeden oluşabilir. Bu yüzden kullanacağınız çantanın elbisenizle uyumlu sağlaması için daha sade olması gerekir. Genellikle davet kombinlerinde şıklığınızı yansıtacak ilk parça seçtiğiniz kıyafettir. Kıyafetinizi gölgelemeyecek onun tamamlayıcısı olacak çanta ve aksesuarlar tercih etmelisiniz. 
 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.