Kombinlerini Tamamlayacak A'dan Z'ye Çanta Modelleri

Kombinlerini Tamamlayacak A'dan Z'ye Çanta Modelleri

Kadınların gardıroplarında kıyafetten çok çanta bulunur çünkü bir kadının vazgeçemeyeceği aksesuarı çantasıdır. Çantalar hem her kombinin tamamlayıcısı hem de tüm ihtiyaç duyulan eşyalarının toplayıcısıdır. Onlarca farklı renk, birçok farklı model, farklı farklı kullanıma uyan çantalar yüzyıllardır tam da bu yüzden üretiliyor. 

Kadınların çanta ile olan ilişkisi hafife alınır düzeyde değildir. Her bir çantanın kendine ait bir kombini ve kullanım alanı vardır. 


Omuz Çantaları ile Gün Boyu Rahatlık

Kadınların kullanmayı en sevdiği modellerden birisi de omuz çantasıdır. Omuz çantası bir yerde zarif bir özgürlük getirir. Piyasada onlarca çeşit ve renk omuz çantası bulunur. Her kombin için özel bir omuz çantası bulabilirsiniz. 


Spor, klasik, bohem, büyük, küçük, uzun, kısa onlarca farklı omuz çantası üretilir. Gün içerisinde ihtiyaçlarınıza ve kombininize uyan çantanızla rahatça hareket edebilirsiniz. Özellikle klasik takım giydiğiniz ofis günlerinizde minik kare bir omuz çantası ile şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. 


Spor Çantası Modelleriyle Sade Kombinler

Spor çantalar sadece spor yapanlar için üretilmez. Sportif kişiliğini giyimine yansıtanlar içinde spor çantası önemli bir detaydır. Genellikle büyük ebatlı ya da fazlasıyla sportif kesimlere sahip oldukları için klasik kombinlerle değil de daha sade kombinlerle kullanılmaları gerekir. Spor bir triko takım kombinizde spor çantasına yer verebilirsiniz. Teniz eteği ve crop top kombinlerinizde spor çantası kullanabilirsiniz. 


Abiye Çanta Modelleriyle Zarafetinizden Ödün Vermeyin

Özel günler için üretilen abiyelerin yanında sıradan bir çanta kullanılması düşünülemez. Abiye tek başına iddialı ve şıktır. Kullanacağınız çanta bu şıklığı zedelememeli ve uyum sağlamalıdır. Bu yüzden genellikle küçük omuz ya da el çantaları tercih edilir. 

Balık abiye ile büyük bir çanta kullanmak yerine küçük kutu bir çanta tercih ederek zarafetinizle göz kamaştırabilirsiniz. 

Makyaj Çantaları En Büyük Kurtarıcınız

Kadınlar hayatı kolaylaştırmanın her zaman bir yolunu bulur. Makyaj çantası da hayatı kolaylaştıran bir parçadır. Makyaj çantası demek, makyaj malzemelerini yanında taşıyan kadınlar için çanta içerisinde sürekli ruj ya da rimel arama çilesini bitirmektir. Özellikle geniş ya da büyük çanta taşıyan kadınların ihtiyacı olan makyaj malzemelerini yanlarında taşımalarına olanak sağlayan boyutlarda makyaj çantaları yer alır. Makyaj çantanızı seçerken önceliğiniz ihtiyacın olan malzemelerin sığması olmalıdır. Eğer malzeme sayınız fazla ise birden fazla gözü olan bir makyaj çantası seçmenizi öneririz. 

El Çantaları Nasıl Kobinlenir?

El çantası, pratik ve hafiftir. İhtiyacınız olan birkaç parçayı içine koyabileceğiniz gün boyu size özgürlük sağlayan bir çantadır. El çantaları hem günlük hayatta hem katılacağınız davetlerde kombininize zarif dokunuş sağlayabilir. 


Uzun dökümlü ve taşlı siyah bir abiyenizi siyah düz bir el çantası ile tamamlayabilirsiniz. Oversize kesim kemik bir gömlek, camel cigarette pantolon ve bej bir el çantasını birlikte kombinleyerek ofis şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. 

Kıyafetlerinize Uygun Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?

Kıyafetlerinize uygun bir çantayı bulmak sandığınız kadar zor değildir. Önce kombininizin stilini belirleyin. Sportif bir kombinde portföy çanta kullanamazsınız. Bu yüzden önceliğiniz stil ve uyum olmalıdır. 

Kombininize uyan çantayı seçmek için renk ve desenleri kullanın. Kıyafetlerinizin rengine, desenine ve kumaşına uyan çantaları ayırın. Bir sonraki aşamada gün içerisinde ihtiyacınız olacak parçaları belirleyin ve çantanızın boyutunu seçin. Bu aşamaya kadar hala hangi çantanın kombininizle uyum sağladığına karar veremediyseniz son değişkeni değerlendirme alın ve ayakkabılarınızla uyum sağlayan çantayı seçin. 

Kıyafet Renklerine Göre Çanta Seçmek

Çantalarınız kombinizle uyum içerisinde olmalıdır. Bu uyum bazen aynı tondan ilerleyerek sağlanır, bazen zıt renkler ile ya da konstrat renklerle. Sarı bir elbise ile bej bir çanta kullanmak yerine beyaz bir çanta seçebilirsiniz. Böylece çantanız daha canlı ve elbisenizin enerjisine yakın bir aksesuar olabilir.


Çanta Ayakkabı Uyumuna Dikkat Edin

Çanta ve ayakkabı uyumu kombinlerinizde şıklığınızla öne çıkmanızı sağlar. Eğer ayakkabı ve çanta rengi ya da kumaşı uyumluysa o zaman kombininizin bütünlüğü sağlanmış olur. Kırmızı bir spor ayakkabı ile siyah bir kol çantası renk olarak uyumlu gibi dursa da tarz olarak birbirini tamamlamaz. Spor ayakkabı ile sportif bir hava katacak çanta kullanmaya özen gösterin. 

Rahatlığınızdan Ödün Vermeyin

Hem iş hem de günlük hayatı yoğun tempoda ilerleyen pek çok kadın için rahatlık ön plandadır. Kıyafetlerinin içinde rahat etmeyi hedefleyen kadınlar, ikinci basamakta ayakkabıları ile rahat olmayı ve son aşamada çantaları ile özgür olmayı isterler. Rahatlığınızdan ödün vermek istemiyorsanız sırt çantası tam size göre. Sırt çantaları ihtiyacınız olan her şeyi yanınızda taşıyabileceğiniz ve konforlu şıklığınızı da özgürce yansıtabileceğiniz bir seçenektir. 

Vücut Tipinize Uygun Çanta Seçin

Şıklık bütünlük ister ve beden tipinize uygun olmayan parçaların bir araya gelmesi şıklığınızı zedeler. Bu yüzden nasıl kıyafetlerinizi proporsiyonunuza uygun seçiyorsanız, çantalarınızı da beden tipinize uygun olarak seçmelisiniz. 

Kısaca vücut tiplerine göre çanta modellerine yer vermemiz gerekirse:

•    Kum saati vücut tipine sahip birisi için el çantası doğru tercihtir. 
•    Elma vücut tipine sahip kişiler ise daha çok büyük omuz çantalarını tercih edebilirler. 
•    Armut vücut tipine sahip birisi içinse çantanın boyunun bel hizasına düşmemesi önemli bir detaydır. 
•    Dikdörtgen vücut tipine sahip kişiler büyük el çantaları tercih edebilirler. 
•    Ters üçgen vücut tipine sahip kişiler ise bel çantalarını ve çapraz askılı çantaları kullanabilirler. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.