Hangi Renk Elbise ile Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Hangi Renk Elbise ile Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Hangi Renk Elbise ile Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

 

Elbise sadece konforlu ve şık olmak için giyilmiyor, bazıları için elbise bir tutkudur. Tek parça ile şıklığı yakalamak kolay ama elbisenin size kattığı şıklığınızı sürdürmek kombinin bütünlüğüne bağlıdır.

 

Elbiseyi kombinlediğiniz çanta, ayakkabı ve aksesuarların tamamı konforlu şıklığınızı yansıtır. Çantanız ve seçtiğiniz aksesuarlar kombininizde tamamlayıcı unsur gibi görülse de ayakkabı, elbise kombininiz de şıklığınızı yansıtacak ana ögelerden birisidir.

 

Elbise Altına Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Elbisenizin altına giyeceğiniz ayakkabı gün boyu şık ve rahat olmanız için çok önemlidir. Tarzınızı yansıtan içerisinde kendinizi özgür hissettiğiniz elbisenizi seçtiniz. Peki, hangi ayakkabı kombininiz için doğru parça olacak? Bu sorunun cevabı ararken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Elbisenize uygun ayakkabı seçerken:

 

  • Elbisenizin tarzına uygun bir ayakkabı olmasına
  • Elbisenizin rengine ve desenlerine uyum sağlamasına
  • Elbisenizin boyuna uygun olmasına
  • Elbisenizdeki dantel, yırtmaç, tül ve pile gibi detaylara yum sağlamasına
  • Elbise, ayakkabı ve çanta kombininizde elbisenizi gölgelememesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

 

Siyah Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Yakışır?

 

Her kadının gardırobunda bulunan kurtarıcı parçadır siyah elbiseler. Bazen katılmanız gereken davetlerde, bazen resmi olmanız gereken durumlar için, bazense sadece siyahın asaletini gün boyu üzerinizde taşımak istediğiniz için giyersiniz. Sebep ne olursa olsun, siyah elbiseler asil şıklığınızı yansıtır ve altına giyeceğiniz ayakkabı elbiseniz kadar dikkat çekici olur.

 

Eğer abiye tercihinizi siyah ve uzun bir elbiseden yana yapıyorsanız, ayakkabınız topuklu olmalıdır.  Topuk boyunu ise boyunuza ve vücut tipinize göre seçmenizi öneririz. Abiyeniz düz ve taşsızsa ayakkabınızı sarı, bebek mavisi, turuncu, kırmızı, pembe ve ekru gibi kendini gösteren canlı renklerden seçebilirsiniz. Topuklu ayakkabı kullanmak istemiyorsanız bantlı babetler ya da düz bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

 

Siyah mini bir elbise tercih ediyorsanız pudra ve ten rengi bir ayakkabı seçebilirsiniz.

 

 

Kırmızı Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

 

Kırmızı tek başına iddialı ve çekicidir. Kırmızı elbiselerinizin altına giyeceğiniz ayakkabınızı dore, pudra, ten, siyah, füme, kemik, bej ve metalik renklerden tercih edebilirsiniz.

 

Kırmızı uzun bir elbise tercih ettiğiniz zamanlarda klasiklerden giderek siyah bir stiletto giymeyi seçebilirsiniz. Kırmızı mini bir elbise giyiyorsanız bej, dore ve metalik renklerde bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

 

Beyaz Elbise Altına Ayakkabı Nasıl Seçilir?

 

Beyaz elbiseler masumiyettir ve kombininiz için bir tuvaldir. Beyaz elbisenizin altına giyeceğiniz ayakkabı elbisenizin ve kombininizin tarzını belirleyecektir.

 

Beyaz elbisenizin altına kahverengi, bej, pudra, gol, siyah, bordo, mavi, lila, mor gibi renkler tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken elbisenizin üzerindeki detaylardır. Eğer desenli ise seçeceğiniz elbise desenlerinizle uyum sağlamalıdır.

 

Mavi Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Tercih Etmelisiniz?

 

Mavi duruluğun ve kararlılığın rengidir.  Mavi bir elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı da önemli olan mavinin tonudur.

 

Açık mavi ayakkabılarınızın altında bordo, somon, fuşya, ekru ve sarı gibi canlı renkler tercih edebilirsiniz.

 

Saks ve koyu mavi elbiselerinizin altına gümüş, pudra, siyah gibi renklerde bir ayakkabı seçebilirsiniz.

 

Bordo Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Gider?

 

Bordo elbiseleriniz ile ekru, siyah, mavi, pudra ve altın renginde ayakkabıları kullanabilirsiniz.

 

Seçtiğiniz bordo elbise desensiz ve düzse ayakkabınızı desenli seçebilirsiniz.

 

Lacivert Elbise Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

 

Lacivert kararlı bir renktir. Tek başına asil ve zarif olmanızı sağlar. Lacivert gibi kararlı bir elbisenizle şıklığınızı tamamlayacak ayakkabı seçmek pek kolay olmayabilir.

 

Lacivert elbisenizin altında pudra, ekru, gold, bordo, krem, kırmızı ve yeşil gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Mor Elbise Altına Hangi Ayakkabı Yakışır?

 

Mor, parlak ve keskin bir renktir. Bu yüzden mor elbisenizin altına ya mora konstrat bir renk ayakkabı ya da soft renklerde bir ayakkabı seçmenizi öneririz.

 

Mor elbiseniz ile sarı, krem, bej, kahve, dore ve gümüş rengi bir ayakkabı kullanabilirsiniz

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.