Hangi Kıyafetle Hangi Çanta Kullanılır?

Hangi Kıyafetle Hangi Çanta Kullanılır?

Başarılı bir kombinin olmazsa olmazı çanta ve ayakkabıdır. Kadınların en sevdiği aksesuarlardan biri ise çantadır. Çünkü çanta bir kadının ihtiyacı olabilecek eşyaları içerisinde taşıyabildiği gibi aynı zamanda da şıklığının tamamlayıcısıdır.

Kıyafetlerinizle uyum sağlamayan ve tarzınızı yansıtmayan bir çanta şıklığınızı zedeleyebilir. Bu yüzden hem şık hem de işlevsel bir çantayı kombininize uygun şekilde seçmeniz çok önemlidir.

Kıyafetinize Uygun Çanta Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun çantalar edinmenizde fayda var. Bir kadının gardırobundan çanta ve ayakkabı sayısı kıyafetlerinden fazla olabilir. Çünkü çantalar ve ayakkabılar birden fazla tarzda kombine uyum sağlamalıdır. Bu yüzden seçtiğiniz kıyafetin kumaş ve desenine uyum sağlayan bir çanta her zaman kurtarıcıdır.  

Kombinizle uyumlu bir çanta seçerken yapmanız gerekenler: 

•    Kombininizin tarzını belirleyin. 
•    Kombininizdeki desen, renk ve kumaş uyumuna yakışan çantanızı seçin. 
•    Ayakkabı ve çanta uyumdan faydalanın. 
•    Konseptinize ve ihtiyaçlarınız olan parçaların sayısına göre çanta boyutunuzu belirleyin. 
 


 Gece Elbisesi ve Çanta Kombinleri 

Abiyeler, özel günler için tasarlanan gösterişli ve şık parçalardır.  Kendi başına şık olan bir abiyeye ayakkabı ve çanta ile küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu dokunuşta yapacağınız minik bir hata ise şıklığınızda büyük bir hasar yaratabilir. O yüzden dikkatli ve özenli bir seçim yapmanız gerekir. 

Gösterişli ve iddialı bir abiye tercih ettiğiniz zamanlarda olabildiğince sade, düz ve küçük bir çanta tercih edin. Unutmayın, şıklığınızın ana parçası elbiseniz ve çantanız onu gölgelememeli. 

Sade ve uzun bir abiye kullanıyorsanız, küçük portföy bir çanta size güzel bir eşlikçi olabilir. Kısa ve böbrek dekolteli bir elbiseyle davete katılacağınız zamanlarda ise küçük zincir detaylı bir çanta tercih edebilirsiniz.

Takım Elbise ve Çanta Kombinleri

İş hayatında sıkça takım kombinler yaparız. Takım elbiseler tercih ettiğimiz zamanlarda ihtiyaçlarınızı göz önünde buldurmanız önemlidir. Gideceğiniz toplantıda diz üstü bilgisayarınıza ihtiyacınız olacak mı? İhtiyaçlarınız doğrultusunda yanınıza alacağınız parçaları belirledikten sonra çantanızın boyutuna karar verin. 

Ceket, pantolon ve gömlek kombinlerinizde evrak çantası havasında çantaları tercih edebilirsiniz. Daha minimal bir görüntü için kutu çantalar ise idealdir. Minimal ve maskülen tarzda kombinlerinizde küçük çantaları tercih etmelisiniz. 

Takım kombinlerinizde taşlı, pullu ve renkli çantalardan kaçınmanız gerekir. Ceket, etek ve gömlek gibi klasik takım kombinlerinizde düz ve gösterişsiz çantaları tercih edin. 

Spor Kombinlerde Çanta Seçimi

Sportif kişiliğinizi yansıtan rahat ve şık kombinlerinizde büyük boyutlu çantalar kullanabilirsiniz. Tenis eteği, atlet, hırka ve spor ayakkabı kombinizde elinize bir spor çanta alabilir ya da küçük bir bel çantası tercih edebilirsiniz. 

Bol pantolon, crop top, hırka ve spor ayakkabı ile oluşturduğunuz spor kombinize minik bir el çantası ekleyerek sportif şıklığınızı gözler önüne serebilirsiniz. 

Günlük Kombinler ve Çanta Uyumu

Günlük kombinlerinizde rahatlığınız ve ihtiyaçlarınız öncelikliyken tarzınızı da yansıtabilmeniz önemlidir.

Günlük hayatınızda sportif ve rahat tarzınızı yansıtabileceğiniz küçük sırt çantalarını kombinlerinizle uyumlu şekilde kullanabilirsiniz. 

Klasik ama kotla özgürleştirdiğiniz günlük şıklığınızı küçük ve gösterişsiz çantalar ile tamamlayabilirsiniz. Günlük hayatta renkli karakterinizi yansıtmayı seviyorsanız, çantalarınızı da renkli ve canlı seçebilirsiniz. 

Renklerine Göre Çanta Kombinleri

Giyim stiliniz, karakteriniz ve yaşam tarzınız hakkında bilgi verir. Bu yüzden kombinlerinizde kullandığınız renkler aslında karakterinizin yansımasıdır. Kombinlerinizde renklerin uyumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Kıyafetleriniz koyu tonlardan oluşuyorsa seçeceğiniz çanta ya kıyafet renginizdeki bütünlüğü kesmeyen koyu renkte kalmalı ya da soft renklerle uyum sağlayan bir renk olmalıdır. Yani koyu lacivert bir elbise giyiyorsanız, lacivert bir çanta ya da kemik rengi bir çanta kullanabilirsiniz. 

Parlak ve canlı renkli çantalarınızı ise yaz kombinlerinizde değerlendirmeye özen gösterin. 

Yazlık Kombinlerin Vazgeçilmezi Renkli Yaz Çantaları

Yaz, renkli bir mevsimdir ve kıyafetleriniz de renklenir. Yaz boyu uzun renkli elbiseler, renkli etekler ve desenli çantalar sıkça karşımıza çıkar. 

Özellikle plaj şıklığının vazgeçilmezi renkli büyük plaj çantaları ise soft ve yumuşak tonlarda yaptığınız kombinlerinizi patlatacak bir parça olarak tercih edebilirsiniz. 

Beyaz ve kemik tonlarında kombinlerinizde doğanın renklerinde canlı çantalar kullanabilirsiniz. Mesela kemik ve beyazla uyum sağlayacak kahverengi, yeşil, mavi ve turuncu çantalar yaz şıklığınızı gözler önüne sermenize olanak sağlar. 

PAYLAŞ

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.