Fular Nasıl Bağlanır? Fular Bağlama Önerileri

Fular Nasıl Bağlanır? Fular Bağlama Önerileri

Fular Nasıl Bağlanır? Fular Bağlama Önerileri

 

 

Fular bazılarımız için kombinlerin havasını değiştiren bir aksesuar, bazılarımız içinse bir tutkudur. Giyim tarzından fuları çıkartamayanlar da kombinlerine şık bir dokunuş yapmak isteyenler de aynı noktada birleşebiliyor. Fular nasıl bağlanmalı? Bu sorunun tek bir doğru cevabı yoktur. Fular bağlama şekilleri kombininize ve stilinize göre değişkenlik gösterir.

 

Fular nedir?

 

Fuların tarihi milattan öncesine kadar dayanmaktadır. Hatta fuların ilk çıkış noktasının M.Ö Mısır Firavunlarının boyunbağı olarak altın zincirler kullanmasına dayandığı düşünülmektedir. İlerleyen yüzyıllar içerisinde erkeklerin bu boyunbağı merakı, modern kravatları ve fularları doğurmuştu. Yani anlayacağınız moda dünyasına fuları girişi yüzyıllar öncesinden erkekler tarafından başlatılmıştır.

 

Bugün ise kadınların vazgeçilmezleri arasında giren fuların ilk amacı şık görünüm gibi dursa aslında kişiyi soğuktan korumaktır. Daha sonrasında ayırt edici olması ve şık duruşuyla fularlar hem boyunlarımızda hem de gönüllerimize taht kurmuştur.

 

Boyuna Fular Nasıl Bağlanır?

 

Fuları bir klasik olarak boyuna bağlamayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Hem bir alışkanlık hem de yeri geldiğinde dekolte kapatıcı olarak boyuna bağlanır fular. Kombinlerinizde boyunuza bağlayacağınız bir fular ile klasik şıklığınızı yansıtabilirsiniz.

 

Fuları boyunda kullanmak isteyenlerin tercih ettiği dört farklı bağlama stili vardır. Bunlar: üçgen, klasik, fiyonk ve atkı stil bağlama olarak adlandırılır.

 

 

Klasik Bağlama

 

Klasik bağlama günlük kombinlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Sade ve rahat bir gün için düz renkli parçalardan oluşturduğunuz kombinize hareket katan bir fular seçin. Ardından fuları boynunuza dolayın ve açıkta kalan uç kısımlarını da birbirine bağlayın. Dilerseniz iki ucu boşta da bırakabilir ya da bağladığınız uçları fuların alt kısmına koyarak gizleyebilirsiniz. Böylece klasik bağlama stiliyle şıklığınızı tamamlamış oldunuz.

 

Üçgen Bağlama

 

Boyunda fular takmayı sevenlerin sıkça tercih ettiği bir başka yöntem ise üçgen bağlamadır. Üçgen fular bağlama tekniğinde, fularınızın çapraz uçlarını bir araya getirerek bir üçgen oluşturun ve boynuza sarın, istediğiniz boyu ayarladıktan sonra uç kısımlarını ensenizden bağlayın. Zarif üçgen fularınızla dekoltenizi kapatabilirsiniz.

 

 

Fiyonk Bağlama

 

Boynunuzda zarif bir fiyonk ile şıklığınızı tamamlamaya hazır olun. Fiyonk bağlama tekniği için fularınızın iki ucu önce olacak şekilde boynunuzdan geçirin ve boynunuzun yan tarafında uçları birleştirip fiyonk şeklinde bağlayın. Sade bir kombinde zarif bir detay ile şıklığınızı tamamlamış olun.

 

 

Atkı Bağlama

 

Atkı bağlama tekniği genellikle bir atkı uzunluğuna sahip fularlar için uygundur. Sokak stilinizi ve özgür ruhunuzu yansıtacak kombinizi yaptıktan sonra uzun fularınızı boynunuza iki kere dolayın ve uçları önde kalacak şekilde bırakın. Şayet sırt dekolteli bir bluz ya da elbise kullanıyorsanız fularınızın uçlarını arkada da bırakabilirsiniz.

 

Fular Kola Nasıl Bağlanır?

 

Fular sadece boyuna değil, kola, gömleğe, çantaya, saça, kafaya ve bele de bağlanabilir. Şayet bileğinizde ya da kolunuzda fular kullanmak isterseniz, renk geçişi çok fazla olmayan bir kombininiz de hareketli ve canlı bir fular seçerek bileğinize dolayın. Sade renklerden oluşturduğunuz yumuşak geçişli kombinize enerji katacak fular bilekliğinizin tadını çıkartın. Bileğe bağlanan fularların aha genç ve dinamik bir görüntü yaratığını da hatırlatalım.

 

Gömleğe Fular Nasıl Bağlanır?

 

Şıklığınızla göz dolduracağınız davetlerde gömleğinize fular bağlamayı tercih edebilirsiniz. Gömleğe fular bağlarken iki faklı yöntem uygulayabilirsiniz.

 

Fularınızı gömleğinizin yakasının altından geçirin ve iki ucunu gömlek yakasının buluştuğu noktada birleştirerek birbirine bağlayın. Fuların uçları yakaların uçlarına paralel şekilde kalabilir. Böylece klasik ama özgür stilinizi yansıtabilirsiniz. Ya da fularınızı direkt boynunuza fiyonk bağlama tekniği ile bağlayarak gömleğinizin altında kalmasını sağlayabilirsiniz. Gömleğinizden açacağınız birkaç düğme ile fularınızı gösterebilirsiniz.

 

 

 

Çantaya Fular Nasıl Bağlanır?

 

Çantanızda size ait minik bir detay olmasını ister misiniz?  Kombininizle uyumlu düz renk çantanızla kontrast oluşturacak bir fular seçin. Seçtiğiniz fuları çantanızın sapına bağlayın. Dilerseniz fiyonk bağlama tekniğini ya da üçgen bağlama tekniğini kullanabilirsiniz.

 

 

Fular Kemer Yerine Nasıl Kullanılır?

 

Kemer kullanmayı sevmeyenler için fular ideal bir alternatif olabilir. Elbise, etek, pantolon fark etmeksizin fularlarınızı kemer olarak kullanabilirsiniz. Turuncu bol kesim bir elbisede bel oyuntunuzu ortaya çıkartmak için mavi bir fuları belinize bağlayabilirsiniz. Fular kemerinizi kombininizin konstrat renkleri ya da zıt renklerinden seçebileceğiniz gibi kombinizin renginde ton sür ton da kullanbilirsiniz

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.