Zayıf Görünmek için Stil İpuçları

Zayıf Görünmek için Stil İpuçları

Zayıf Görünmek için Stil İpuçları

 

 

Kıyafet alırken kusursuz ve şık görünmemizi sağlayacak parçaları seçmeye özen gösteririz. Bu sırada en çok dikkat ettiğimiz şeylerden birisi de alacağımız kıyafetin bizi zayıf ve zarif göstermesidir.

 

Seçtiğiniz kıyafetlerin sizi ince ve zarif göstermesini sağlamak için bazı kriterlere uyması gerekir. Bu kriterlerin başında öncelikle vücut tipinize uygun bir model olması gelir. Vücut tipinize uygun kıyafetler her zaman sizi daha şık gösterecektir.

 

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmelisiniz?

 

Vücut tipinize uygun kıyafetleri seçtiğiniz ama biraz daha ince görünmek istiyorsunuz. O zaman şu küçük tüyoları bilmeniz gerekiyor. V ve U yakalı tişörtler, boyuna çizgili kıyafetler, oversize modeller sizleri daha ince gösterir.

 

Oversize Kıyafetler ile Daha Zayıf Görünebilirsiniz

 

Oversize giysiler hem konforlu hem de daha zayıf görünmenizi sağlar. Vücut hatlarınızı öne çıkaran dar ve sıkı kıyafetler yerine oversize giysiler sizleri daha zarif ve daha zayıf gösterir.

 

İnce bir gövdeye sahipsiniz fakat bacak ve basenleriniz kalın o zaman dar body altına, oversize bir pantolon tercih ederek daha zayıf görünebilirsiniz. Ya da tam tersi, üst kısmınız kalın ve bacaklarınız ince ise dar pantolon üzerine oversize bir bluz kullanarak daha zayıf görünebilirsiniz. Oversize elbiseler ile bütün gün rahat ve zayıf hissedebilirsiniz.

 

 

Derin Dekolteli Elbiselerden Kaçının

 

 

Üst bölgeniz kalın ise derin dekolteli elbiselerden kaçınmanızı öneririz. Vücut tipinizi doğru belirlemenizin ve ona uygun giyinmenizin zayıf gözükmek için en önemli detay olduğunu da tekrar hatırlatmak isteriz.

 

Kıyafetlerinizde dekolte seçerken vücut tipinizi baz almalısınız. Eğer üst bölgeniz, alt bölgenize göre daha genişse derin dekolteler yerine u veya v yaka kullanmalısınız. Üst bölgeniz ince ve göğüsleriniz küçük ise o zaman derin dekolteler tercih edebilirsiniz.

 

 

Boyuna Çizgili Kıyafetler ile Uzun ve İnce Bir Görünüm

 

Sizi daha ince gösterecek bir diğer ipucu ise artık klişe olan boyuna çizgiler. Seçeceğiniz kıyafetlerinizde çizgilerin boyuna olması proporsiyonunuzu kesmez ve sizi daha zayıf gösterir.

 

Seçeceğiniz elbiselerde boyuna çizgilerin bulunması sizi hem daha uzun hem de daha zayıf gösterecektir. Bu sırada eğer bacak ve basenlerinizdeki kalınlık sizi rahatsız ediyorsa elbiseyi bol kesim seçmenizi öneririz. Kollarınızdaki kalınlıktan memnun değilseniz sıfır kol yerine kısa kollu bir elbise seçmenizi öneririz.

 

 

Zayıf Görünmek için Doğru Ayakkabı Seçimi Çok Önemli

 

Vücut tipinize uygun kıyafetlerle yapacağınız kombinler kadar seçtiğiniz ayakkabı da önemlidir. Kombinlerinizin şıklığını tamamlayacak olan ayakkabılarınız kıyafetlerinizle ve tarzınızla uyumlu olmalıdır.

 

Dar paça pantolon ve ceket kombinlerinizde topuklu ayakkabılar sizi her zaman daha uzun ve zayıf gösterir. Klasik stil etek ve elbise kombinlerinizde kullanacağınız topuklu ayakkabılarınızı bacak kalınlığınıza ve uzunluğuna göre doğru seçmeniz gerekmektedir.

 

Eğer kısa boyunuz kısa ve bacaklarınız kalın ise giyeceğiniz topuklu ayakkabı bilekten bağlamalı olmamalıdır. Sizleri için kalın topuklu ya da stiletto ayakkabılar daha uygun olacaktır. Bilekten bağlamalı ayakkabılar her zaman boyu keser, bu yüzden uzun ve ince bacağa sahip kişilerin boyunu kısa göstermek istedikleri zaman tercih etmeleri önerilir.

 

Boyunuz uzun ve bacaklarınız kalın ise kalın topuklu ayakkabılar sizi daha ince gösterecektir. Kısa boylu iseniz burnu açık ve platform topuklu bir ayakkabı tercih ederek daha uzun ve ince görüntü elde edebilirsiniz.

 

 

Koyu Tonlar En Büyük Yardımcınız

 

Zayıf bir görünüm için klişeleşmiş alışkanlığımız siyahtır, lakin koyu renklerin tamamı sizi daha ince gösterecektir. Siyah, lacivert, gri ve toprak tonlarını tercih ederek daha ince görünmenizi sağlayabilirsiniz.

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.