Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Şık kombinler için vücut tipinize uygun kıyafetleri seçmeniz gerekir. Hem günlük hem de iş hayatında sıkça kullandığımız parçalardan olan pantolonların da vücut tipinize uygun olması çok önemlidir. Bazen mağazada kesimini, rengini ve duruşunu çok beğendiğiniz pantolonu alıp kabine gidersiniz ve sonuç hüsran olur. Mankende gördüğünüz, çok beğendiğiniz pantolon sizde bir garip duruyordur. Sorun pantolon da ya da siz de değil. Sorun vücut tipinize uygun olmayan bir parçayla kabine gitmiş olmanızdadır. Peki, vücut tipinize uygun pantolonu nasıl seçebilirsiniz? 

Vücut Tipinizi Nasıl Anlarsınız?

Genellikle göz ardı edilen ama şık kombinler için en önemli öğe, vücut tipinizdir. Vücut tipinizi doğru tanırsanız, size uygun parçaları bulmanız daha da kolaylaşır. Vücut tipleri armut, elma, dikdörtgen ve kum saati olarak dörde ayrılır. Bu vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bulmanız ise sandığınız kadar zor değildir. 

Armut Vücut Tipi 

Göğüs ve omuz ölçüleriniz dar, kalça ve basen ölçüleriniz geniş ise armut vücut tipine sahip olabilirisiniz. Armut vücut tipinde vücudunuzun üst kısmı dar, alt kısmı ise geniştir. Armut vücut tipine sahipseniz sizin için en ideal pantolon boru paça, düşük bel ve koyu renk olandır. 

Elma Vücut Tipi 

Elma vücut tipinde bel ve karın bölgesi, kalça ve omuzlara göre daha geniş olur. Elma vücut tipinde bel oyuntusu belirgin değildir. Elma vücut tipinin doğru pantolonları, dar paça ve boru paça modellerdir. 

Dikdörtgen Vücut Tipi 

Dikdörtgen vücut tipinde vücudun tüm bölümlerinde ölçüler aynıdır. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz sizin için ideal pantolon modelleri skinny ve Jean pantolonlardır. 

Kum Saati Vücut Tipi 

Kum saati vücut tipinde bel kısmı ince, kalça ve göğüs ölçüleri orantılıdır. Kum saati vücut tipine sahip kişiler havuç pantolon, bol paça pantolon ve şalvar model pantolonları rahatça kullanabilirler. 

Fiziğinize Göre Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut tipinizi belirledikten ve vücut tipinize uygun pantolon modellerine karar verdikten sonra boynuza ve kilonuza uygun olan pantolonu seçmeniz gerekir. Boyunuzun uzun veya kısa olması, fazla kilolarınız olması ya da gereğinden fazla zayıf olmanız doğru pantolonu seçmenizdeki önemli faktörlerdir. 

Şıklığınızı koruyacak ve her daim zarafetinizi gözler önüne serecek kombilere imza atabilmek için fiziksel özelliklerinize uygun modelleri seçmelisiniz. Hem armut vücut tipine sahip hem de minyon biriyseniz seçeceğiniz pantolonda dikkatli olmalısınız. Armut vücut tipli olup gereğinden fazla zayıf ve minyonsanız düşük bel bir pantolon sizin için doğru tercih olmayabilir. Bu yüzden vücut tipinizi ve fiziksel özelliklerinizi birlikte değerlendirerek pantolon seçimi yapmalısınız. 

Armut Tipi Vücut için Hangi Pantolonlar İdealdir?

Vücudun üst kısmının dar, alt kısmının geniş olduğu bu vücut tipinde en ideal pantolon boru paça, düşük bel ve koyu renk olanlardır. Göğüs ve omuzlardaki darlık nedeniyle üst kıyafetlerinizi dar kullanabilirsiniz. Fakat, kalça ve basendeki genişliği boru paça pantolon ile orantılı hale getirmelisiniz. 

Kısa Boylu Kadınlar Pantolon Seçiminde Nasıl Tercihler Yapmalı?

Kısa boylu kadınlar, genellikle minyon tiplidir. Minyon tip için ideal pantolon tercihi boru paça ve yüksek bel olanlardır. Hem armut vücut tipine sahip hem de kısa boyluysanız düşük bel boru paça pantolon yerine havuç model bir pantolon tercih edebilirsiniz.  

Kısa boylu kadınlar bilekte pantolon kullanabilirler. Midi boy ve bol paça bir pantolon proporsiyonlarında kesmeye sebep olacağı için tercih edilmemelidir. İspanyol paça ya da paçası yırtmaç modelli pantolonlar ile boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. 

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı?

Beli ince, göğüs ve kalçaları doğru orantılı irilikte olan bedenlere kum saati vücut tipi denir. Bel oyuntusunun belirgin olduğu kum saati vücut tipinde birbirinden farklı pantolon modelleri şık durmaktadır. Buna rağmen kum saati vücut tiplilerin aşırı dar ya da fazla bol pantolonlardan kaçınmalarını öneririz. Kum saati vücut tipi için en ideal pantolon modelleri düşük bel ve boru paça olanlardır. 

Mom Jean Pantolon Bedeni Nasıl Seçilir?

Son yıllarda yeniden moda olan mom Jean pantolonlar gerçekten doğru kullanılıyor mu? Her vücut tipinde gördüğümüz mom Jean pantolonlar tabii ki herkeste şık durmayabiliyor. Dikdörtgen beden tipine sahip, kısa boylu ve bir miktarda kiloluysanız mom Jean pantolon sizin için doğru bir tercih değildir. 

Mom Jean pantolonları beğeniyor ama hiç kullanmadıysanız ilk yapmanız gereken vücut tipinize ve fiziksel özelliklerine uyup uymadığını öğrenmektir. Hangi vücut tipine sahip olursanız olun eğer fazla kilolarınız varsa ve kısa boyluysanız mom Jean pantolonlardan uzak kalmanızı öneririz. Çünkü bol paça pantolonlar daha kilolu gözükmenize sebep olabilir. 

Mom Jean pantolonlar yüksek bel, fit mom, beyaz mom, renkli mom ve yırtık mom Jean modellerine sahiptir.  Fiziksel özelliklerinize uygun olan mom Jean pantolon ile nostaljik şıklığın keyfini sürebilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.