Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Yapılır?

Şık kombinler için vücut tipinize uygun kıyafetleri seçmeniz gerekir. Hem günlük hem de iş hayatında sıkça kullandığımız parçalardan olan pantolonların da vücut tipinize uygun olması çok önemlidir. Bazen mağazada kesimini, rengini ve duruşunu çok beğendiğiniz pantolonu alıp kabine gidersiniz ve sonuç hüsran olur. Mankende gördüğünüz, çok beğendiğiniz pantolon sizde bir garip duruyordur. Sorun pantolon da ya da siz de değil. Sorun vücut tipinize uygun olmayan bir parçayla kabine gitmiş olmanızdadır. Peki, vücut tipinize uygun pantolonu nasıl seçebilirsiniz? 

Vücut Tipinizi Nasıl Anlarsınız?

Genellikle göz ardı edilen ama şık kombinler için en önemli öğe, vücut tipinizdir. Vücut tipinizi doğru tanırsanız, size uygun parçaları bulmanız daha da kolaylaşır. Vücut tipleri armut, elma, dikdörtgen ve kum saati olarak dörde ayrılır. Bu vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bulmanız ise sandığınız kadar zor değildir. 

Armut Vücut Tipi 

Göğüs ve omuz ölçüleriniz dar, kalça ve basen ölçüleriniz geniş ise armut vücut tipine sahip olabilirisiniz. Armut vücut tipinde vücudunuzun üst kısmı dar, alt kısmı ise geniştir. Armut vücut tipine sahipseniz sizin için en ideal pantolon boru paça, düşük bel ve koyu renk olandır. 

Elma Vücut Tipi 

Elma vücut tipinde bel ve karın bölgesi, kalça ve omuzlara göre daha geniş olur. Elma vücut tipinde bel oyuntusu belirgin değildir. Elma vücut tipinin doğru pantolonları, dar paça ve boru paça modellerdir. 

Dikdörtgen Vücut Tipi 

Dikdörtgen vücut tipinde vücudun tüm bölümlerinde ölçüler aynıdır. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz sizin için ideal pantolon modelleri skinny ve Jean pantolonlardır. 

Kum Saati Vücut Tipi 

Kum saati vücut tipinde bel kısmı ince, kalça ve göğüs ölçüleri orantılıdır. Kum saati vücut tipine sahip kişiler havuç pantolon, bol paça pantolon ve şalvar model pantolonları rahatça kullanabilirler. 

Fiziğinize Göre Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Vücut tipinizi belirledikten ve vücut tipinize uygun pantolon modellerine karar verdikten sonra boynuza ve kilonuza uygun olan pantolonu seçmeniz gerekir. Boyunuzun uzun veya kısa olması, fazla kilolarınız olması ya da gereğinden fazla zayıf olmanız doğru pantolonu seçmenizdeki önemli faktörlerdir. 

Şıklığınızı koruyacak ve her daim zarafetinizi gözler önüne serecek kombilere imza atabilmek için fiziksel özelliklerinize uygun modelleri seçmelisiniz. Hem armut vücut tipine sahip hem de minyon biriyseniz seçeceğiniz pantolonda dikkatli olmalısınız. Armut vücut tipli olup gereğinden fazla zayıf ve minyonsanız düşük bel bir pantolon sizin için doğru tercih olmayabilir. Bu yüzden vücut tipinizi ve fiziksel özelliklerinizi birlikte değerlendirerek pantolon seçimi yapmalısınız. 

Armut Tipi Vücut için Hangi Pantolonlar İdealdir?

Vücudun üst kısmının dar, alt kısmının geniş olduğu bu vücut tipinde en ideal pantolon boru paça, düşük bel ve koyu renk olanlardır. Göğüs ve omuzlardaki darlık nedeniyle üst kıyafetlerinizi dar kullanabilirsiniz. Fakat, kalça ve basendeki genişliği boru paça pantolon ile orantılı hale getirmelisiniz. 

Kısa Boylu Kadınlar Pantolon Seçiminde Nasıl Tercihler Yapmalı?

Kısa boylu kadınlar, genellikle minyon tiplidir. Minyon tip için ideal pantolon tercihi boru paça ve yüksek bel olanlardır. Hem armut vücut tipine sahip hem de kısa boyluysanız düşük bel boru paça pantolon yerine havuç model bir pantolon tercih edebilirsiniz.  

Kısa boylu kadınlar bilekte pantolon kullanabilirler. Midi boy ve bol paça bir pantolon proporsiyonlarında kesmeye sebep olacağı için tercih edilmemelidir. İspanyol paça ya da paçası yırtmaç modelli pantolonlar ile boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz. 

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Pantolon Seçimi Nasıl Olmalı?

Beli ince, göğüs ve kalçaları doğru orantılı irilikte olan bedenlere kum saati vücut tipi denir. Bel oyuntusunun belirgin olduğu kum saati vücut tipinde birbirinden farklı pantolon modelleri şık durmaktadır. Buna rağmen kum saati vücut tiplilerin aşırı dar ya da fazla bol pantolonlardan kaçınmalarını öneririz. Kum saati vücut tipi için en ideal pantolon modelleri düşük bel ve boru paça olanlardır. 

Mom Jean Pantolon Bedeni Nasıl Seçilir?

Son yıllarda yeniden moda olan mom Jean pantolonlar gerçekten doğru kullanılıyor mu? Her vücut tipinde gördüğümüz mom Jean pantolonlar tabii ki herkeste şık durmayabiliyor. Dikdörtgen beden tipine sahip, kısa boylu ve bir miktarda kiloluysanız mom Jean pantolon sizin için doğru bir tercih değildir. 

Mom Jean pantolonları beğeniyor ama hiç kullanmadıysanız ilk yapmanız gereken vücut tipinize ve fiziksel özelliklerine uyup uymadığını öğrenmektir. Hangi vücut tipine sahip olursanız olun eğer fazla kilolarınız varsa ve kısa boyluysanız mom Jean pantolonlardan uzak kalmanızı öneririz. Çünkü bol paça pantolonlar daha kilolu gözükmenize sebep olabilir. 

Mom Jean pantolonlar yüksek bel, fit mom, beyaz mom, renkli mom ve yırtık mom Jean modellerine sahiptir.  Fiziksel özelliklerinize uygun olan mom Jean pantolon ile nostaljik şıklığın keyfini sürebilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Vücut Tipine Göre Triko Elbise Nasıl Seçilir?
Giyim tarzınız, bir anlamda kendinizi dünyaya anlatma şeklinizdir. Sevdiğiniz bir gardırop oluşturmak söz konusu olduğunda vücut tipinize göre nasıl giyineceğinizi bilmek stilinizi kolaylıkla ifade etmenize olanak tanır. Seçtiğiniz kıyafet kodlarından saç renginiz ve teniniz ile uyum sağlayan renk tonlarına kadar tüm detaylar bir bütün olarak bakıldığında nasıl bir stile sahip olduğunuza dair ipuçları verir. Kazak , etek , pantolon , bluz gibi temel parçaların yer aldığı gardırobunuzda elbiseler daha farklı konumlanır. Gündüzden geceye uzanan zamansız elbise modellerinden biri ise triko elbiseler olur.
Triko Kıyafet Bakımında Püf Noktalar
Triko kıyafetler, tıpkı her kumaşta olduğu gibi özenli bir şekilde bakılmalıdır. Yıkama, kurutma ve ütüleme esnasında kumaşın zarar görmemesi için dikkat edilmesi gereken bir takım temel kurallar mevcuttur. Bu püf noktalara dikkat edilerek yapılan işlemler sayesinde triko kıyafet modelleriniz ; kumaş zarar görmediğinden dolayı daha geç eskir. Kısacası kıyafetlerinizin ömrü uzarken, görünüşü ise tıpkı ilk günkü gibi kalır. Bu yüzden kullanıcılar tarafından “triko nasıl yıkanmalı” ve “triko nasıl ütülenir” gibi soruların cevabı büyük bir merak konusudur.
Triko Kazak Kombini Nasıl Yapılır?
Kış ve Sonbahar mevsimlerinde size birbirinden çarpıcı kombinler hazırlama fikri verecek şık triko kazaklar, Mısırlı triko kazak seçkisinde zengin bir içerikle yer alır. Kısa ve uzun kollu kazaklar, crop triko kazak modelleri, çizgili kazak çeşitleri, boğazlı trikolar gibi birçok çeşitte model, koleksiyonun çarpıcı parçalarını oluşturur. Triko kazaklar , hem profesyonel iş yaşamında hem de casual kullanımda hayat kurtaran tasarımlardır. Pantolonlar , etekler ve hatta zaman zaman elbiseler , kazakların en ideal eşlikçisi olan alt grup parçalarıdır.
Triko Kazak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sıcak, rahat ve şık triko kazaklar her gardırobun olmazsa olmazları arasında yer alır. Stilinizi tamamlayan anahtar parçalardan biri olan triko kazaklar, onlara iyi baktığınız sürece uzun yıllar dayanarak ilk günkü halini korumaya devam eder. Triko kazak bakımında dikkat edilmesi gereken ayrıntıları yazının devamında okuyabilirsiniz.
Triko Hırka Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Triko hırkalar, kış aylarında sıcak tutmaları ve kombinleri tamamlamaları yönüyle vazgeçilmez parçalardan biridir. Bu giysiler, pantolonlar , etekler ve elbiselerle rahatlıkla kombinlenebilir. Çok geniş kullanım alanına sahip olmaları yönüyle her gardıropta bulunması gereken hırka , bahar aylarında da ceket yerine tercih edilebilir. Bu kurtarıcı giysi, doğru bakım uygulamalarıyla uzun yıllar kullanılabilir. Giysinin liflerine zarar vermemek için yanlış yıkama ve bakım yöntemlerinden uzak durmak gereklidir. Triko hırkaların bakımı, yıkama sıcaklığından kullanılan deterjana, kurutma yönteminden ütüleme sürecine kadar birçok adımı kapsar. Peki triko hırka bakımı nasıl yapılır? Triko kazaklar hangi programda yıkanır? Gelin triko hırka bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere göz atın.
Triko Etek Kombini Nasıl Yapılır?
Triko etek, mevsim geçişleri için rahat ve şık modelleri sizlere sunar. Özel seçkiler ile yapacağınız kombinler sayesinde her ortamda ilgi uyandırmanız mümkün olur. Triko etek çeşitleri farklı birçok giyim ürünü ve aksesuarlar ile uyum yakalayabilir, bu sayede çok yönlü kullanıma sahiptir. Tarzınız ne olursa olsun, sonbahar ve kışın en zarif kombinine sahip olmak için Mısırlı 1951 triko etek modellerinden ilham alabilirsiniz. Koleksiyonun eşsiz çizgili triko etek tasarımları ile feminen stilinizi canlandırabilirsiniz.
Triko Elbise Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Triko elbiseler, hem şıklıkları hem de rahatlıklarıyla her dolabın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Soğuk kış günlerinde kabanlarınızla birlikte sizi sıcak tutan triko elbiseler, bahar aylarında ise tek parçayla şıklığı yakalamanıza olanak tanır. İncesinden kalınına, düz renklisinden desenlisine kadar pek çok modelin bulunduğu triko elbiselerin bakımına, kullanımına ve giyimine dikkat etmek gerekir. Peki triko elbise ne zaman giyilir? Triko elbise nasıl yıkanır ve ütülenir? Merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.
Sonbahar Şıklığınızı Triko Hırkalar ile Yakalayın!
Hırka, mevsim geçişleri için kullanışlı zamansız bir moda parçasıdır. Tasarımı itibariyle triko hırkalar, tek ya da farklı giyim parçaları ile birlikte kullanıma elverişlidir, kombinlere zahmetsiz bir şıklık kazandırır. Stillerin önü açık özelliği, birçok farklı kesimi kadın triko hırkalarını spesifik kılan bileşenleridir. Klasikten, spora, geleneksel görünümden modern çizgiye birçok stil için uyumlu ve kullanışlı triko hırkalar, kombinlere sofistike dokunuşlar yaparak kadın stilini etkili şekilde tamamlamayı başarır. Mısırlı 1951’in sizler için sunduğu triko hırka kadın koleksiyonu ile tanışarak sonbahar ve kış stilinize hareket kazandırabilirsiniz. Geniş kitleye hitap eden koleksiyonun önde gelen triko hırka tasarımları, her sezon sonbahar kombininize adapte olmaya hazır!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.