Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?


Her kadının dolabında olan ve fazlasıyla kullanışlı olan parçalardan biri de eteklerdir. Kurtarıcı bir parça olmasına ve özellikle iş hayatındaki kadınların ofis şıklığı için en çok seçtiği parça olmasına rağmen bazen doğru eteği bulamayabilirsiniz. Çünkü etek her etek, her zaman herkese uyum sağlayamaz. Bunun en temel sebebi de her vücudun birbirinden farklı olmasıdır. Dolayısıyla etek giymek istediğinizde elinizdeki parçanın size uygun olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Yani vücudunuza uygun olan eteği bulabilmek öncelikle vücut tipinizi bilmelisiniz.
 

Vücut Tipinizi Nasıl Belirlersiniz?


Vücut tipinizi bilmeniz size sadece etek seçiminizde değil, her çeşit kıyafette kendinize en uygun kıyafeti bulmanız konusunda yardımcı olacaktır. Vücut şekilleri elma, armut, ters üçgen, kum saati ve dikdörtgen olarak gruplandırılır. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenmekse sandığınız kadar zor değildir. 
Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların, normal ya da küçük boyda göğüsleri bulunur. Kalçaları omuzlar ile yaklaşık olarak aynı hizadadır ve bel oyuntusu pek belli değildir. 

Elma vücut tipine sahip kadınların, göğüsleri normale göre daha büyüktür ve dar omuzlara sahip olmakla birlikte, karın bölgesi de geniştir ancak ince bacakları vardır.

Ters üçgen vücut tipine sahip kadınların, omuzları geniş, bel ölçüleri normal ve kalçaları incedir.

Kum saati vücut tipine sahip kadınların, omuz ve kalça ölçüleri eşit olmakla birlikte ince bir belleri vardır ve göğüsleri de normalde göre daha büyüktür.
Armut vücut tipine sahip kadınların, omuzları dar, göğüsleri normale kıyasla küçük ve ince belleri olmasına rağmen geniş kalçaya sahiplerdir.
 

Dikdörtgen Vücut Tipi Hangi Tarz Etekler Giymeli?


Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz, bel oyuntunuz belli olmayacağı için belinizi ortaya çıkaracak etekler tercih etmelisiniz. Bu vücut tipi için düşük belli etekleri öneririz. Kemer, düz olan vücut yapınıza detay katar ve belinizi belli etmek için kullanabileceğiniz en önemli aksesuar haline gelir. Eğer uzun boyluysanız eteğinizle beraber kalın bir kemer, kısa boyluysanız da eteğinize yakışan ince bir kemer tercih edebilirsiniz. 

 

 

Elma Vücut Tipiniz Varsa Nasıl Etekler Almalısınız?

 

 


Elma vücut tipinde karın bölgesinin geniş olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden bu vücut tipinde kamufle edilmek istenen bölge karın bölgesi olur. Öne çıkarmak istenilen yer ise ince bacaklarınızdır. Bu yüzden geniş kesimli etekler ve şifon gibi hafif, uçuşan etekler sizin için daha uygun olacaktır.

 

 

Armut Vücut Tipine Sahipseniz Hangi Etekler Size Uygun? 


Armut vücut tipine sahipseniz geniş bir kalçaya sahipsinizdir. Yine de ince bir beliniz vardır. Armut vücut tipinde, geniş olan kalçaları kamufle ederken, ince belinizi ön plana çıkarmanız gerekir. Beli sıkı ve aşağıya indikçe bollaşan etek türleri sizin vücut tipiniz için idealdir. Çan etek giyebilirsiniz ama kısa bir etek tercih ederseniz de hemen dizlerin üstünde biten hem de beli sıkı olsa da bollaşan etekleri tercih edebilirsiniz. Bu tip etekler kalçalarınız ile üst bacaklarınızı kapatır ve aha ince bir görünmenizi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

Kalem Etek Hangi Vücut Tipine Uygun?


Kalem etekler, vücudun kıvrımlarını ön plana çıkardıkları için kıvrımı bulunan vücutlar için daha uygundur. Kum saati vücut için en ideal olan etek türü kalem eteklerdir. Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz doğal kıvrımlarınızı daha da ön plana çıkaracak olan kalem etekleri gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. 
 

 

Uzun Etekler Nasıl Kombinlenir?

 
Uzun etekler hangi mevsimde olursanız olun her zaman giyebileceğiniz, dolabınızın en şık ve kullanışlı parçasıdır. Şifon ya da tül içeren uçuş uçuş uzun eteklerinizi yazın vücudunuzu sıkıca saran kısa kesim tişörtler, kışın ise yine vücudunuz kavrayan boğazlı kazak ile kombinleyebilirsiniz. Daha şık bir görüntü için ise tek omuzu açık bir üst ile giyebilirsiniz. Uzun eteklerinizin altında topuklu ayakkabı giyerek şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. 
Pileli Etek Nasıl Kombinlenir 
Pileli eteğiniz ile casual bir görüntü yaratmak isterseniz, tişörtün belini eteğe sıkıştırabilirsiniz. Pileli eteklerinizle ofis şıklığınızı taçlandırmak için üstüne bir blazer ceket giymeniz yeterli olacaktır. Daha özgür ve eğlenceli bir görünüm yaratmak isterseniz de pileli eteğinizin üstüne dar, dantel ya da farklı bir kumaş içeren crop topları tercih edebilirsiniz. 

 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.