Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?


Her kadının dolabında olan ve fazlasıyla kullanışlı olan parçalardan biri de eteklerdir. Kurtarıcı bir parça olmasına ve özellikle iş hayatındaki kadınların ofis şıklığı için en çok seçtiği parça olmasına rağmen bazen doğru eteği bulamayabilirsiniz. Çünkü etek her etek, her zaman herkese uyum sağlayamaz. Bunun en temel sebebi de her vücudun birbirinden farklı olmasıdır. Dolayısıyla etek giymek istediğinizde elinizdeki parçanın size uygun olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Yani vücudunuza uygun olan eteği bulabilmek öncelikle vücut tipinizi bilmelisiniz.
 

Vücut Tipinizi Nasıl Belirlersiniz?


Vücut tipinizi bilmeniz size sadece etek seçiminizde değil, her çeşit kıyafette kendinize en uygun kıyafeti bulmanız konusunda yardımcı olacaktır. Vücut şekilleri elma, armut, ters üçgen, kum saati ve dikdörtgen olarak gruplandırılır. Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenmekse sandığınız kadar zor değildir. 
Dikdörtgen vücut tipine sahip kadınların, normal ya da küçük boyda göğüsleri bulunur. Kalçaları omuzlar ile yaklaşık olarak aynı hizadadır ve bel oyuntusu pek belli değildir. 

Elma vücut tipine sahip kadınların, göğüsleri normale göre daha büyüktür ve dar omuzlara sahip olmakla birlikte, karın bölgesi de geniştir ancak ince bacakları vardır.

Ters üçgen vücut tipine sahip kadınların, omuzları geniş, bel ölçüleri normal ve kalçaları incedir.

Kum saati vücut tipine sahip kadınların, omuz ve kalça ölçüleri eşit olmakla birlikte ince bir belleri vardır ve göğüsleri de normalde göre daha büyüktür.
Armut vücut tipine sahip kadınların, omuzları dar, göğüsleri normale kıyasla küçük ve ince belleri olmasına rağmen geniş kalçaya sahiplerdir.
 

Dikdörtgen Vücut Tipi Hangi Tarz Etekler Giymeli?


Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz, bel oyuntunuz belli olmayacağı için belinizi ortaya çıkaracak etekler tercih etmelisiniz. Bu vücut tipi için düşük belli etekleri öneririz. Kemer, düz olan vücut yapınıza detay katar ve belinizi belli etmek için kullanabileceğiniz en önemli aksesuar haline gelir. Eğer uzun boyluysanız eteğinizle beraber kalın bir kemer, kısa boyluysanız da eteğinize yakışan ince bir kemer tercih edebilirsiniz. 

 

 

Elma Vücut Tipiniz Varsa Nasıl Etekler Almalısınız?

 

 


Elma vücut tipinde karın bölgesinin geniş olduğundan bahsetmiştik. Bu yüzden bu vücut tipinde kamufle edilmek istenen bölge karın bölgesi olur. Öne çıkarmak istenilen yer ise ince bacaklarınızdır. Bu yüzden geniş kesimli etekler ve şifon gibi hafif, uçuşan etekler sizin için daha uygun olacaktır.

 

 

Armut Vücut Tipine Sahipseniz Hangi Etekler Size Uygun? 


Armut vücut tipine sahipseniz geniş bir kalçaya sahipsinizdir. Yine de ince bir beliniz vardır. Armut vücut tipinde, geniş olan kalçaları kamufle ederken, ince belinizi ön plana çıkarmanız gerekir. Beli sıkı ve aşağıya indikçe bollaşan etek türleri sizin vücut tipiniz için idealdir. Çan etek giyebilirsiniz ama kısa bir etek tercih ederseniz de hemen dizlerin üstünde biten hem de beli sıkı olsa da bollaşan etekleri tercih edebilirsiniz. Bu tip etekler kalçalarınız ile üst bacaklarınızı kapatır ve aha ince bir görünmenizi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

Kalem Etek Hangi Vücut Tipine Uygun?


Kalem etekler, vücudun kıvrımlarını ön plana çıkardıkları için kıvrımı bulunan vücutlar için daha uygundur. Kum saati vücut için en ideal olan etek türü kalem eteklerdir. Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz doğal kıvrımlarınızı daha da ön plana çıkaracak olan kalem etekleri gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. 
 

 

Uzun Etekler Nasıl Kombinlenir?

 
Uzun etekler hangi mevsimde olursanız olun her zaman giyebileceğiniz, dolabınızın en şık ve kullanışlı parçasıdır. Şifon ya da tül içeren uçuş uçuş uzun eteklerinizi yazın vücudunuzu sıkıca saran kısa kesim tişörtler, kışın ise yine vücudunuz kavrayan boğazlı kazak ile kombinleyebilirsiniz. Daha şık bir görüntü için ise tek omuzu açık bir üst ile giyebilirsiniz. Uzun eteklerinizin altında topuklu ayakkabı giyerek şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. 
Pileli Etek Nasıl Kombinlenir 
Pileli eteğiniz ile casual bir görüntü yaratmak isterseniz, tişörtün belini eteğe sıkıştırabilirsiniz. Pileli eteklerinizle ofis şıklığınızı taçlandırmak için üstüne bir blazer ceket giymeniz yeterli olacaktır. Daha özgür ve eğlenceli bir görünüm yaratmak isterseniz de pileli eteğinizin üstüne dar, dantel ya da farklı bir kumaş içeren crop topları tercih edebilirsiniz. 

 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Vücut Tipine Göre Triko Elbise Nasıl Seçilir?
Giyim tarzınız, bir anlamda kendinizi dünyaya anlatma şeklinizdir. Sevdiğiniz bir gardırop oluşturmak söz konusu olduğunda vücut tipinize göre nasıl giyineceğinizi bilmek stilinizi kolaylıkla ifade etmenize olanak tanır. Seçtiğiniz kıyafet kodlarından saç renginiz ve teniniz ile uyum sağlayan renk tonlarına kadar tüm detaylar bir bütün olarak bakıldığında nasıl bir stile sahip olduğunuza dair ipuçları verir. Kazak , etek , pantolon , bluz gibi temel parçaların yer aldığı gardırobunuzda elbiseler daha farklı konumlanır. Gündüzden geceye uzanan zamansız elbise modellerinden biri ise triko elbiseler olur.
Triko Kıyafet Bakımında Püf Noktalar
Triko kıyafetler, tıpkı her kumaşta olduğu gibi özenli bir şekilde bakılmalıdır. Yıkama, kurutma ve ütüleme esnasında kumaşın zarar görmemesi için dikkat edilmesi gereken bir takım temel kurallar mevcuttur. Bu püf noktalara dikkat edilerek yapılan işlemler sayesinde triko kıyafet modelleriniz ; kumaş zarar görmediğinden dolayı daha geç eskir. Kısacası kıyafetlerinizin ömrü uzarken, görünüşü ise tıpkı ilk günkü gibi kalır. Bu yüzden kullanıcılar tarafından “triko nasıl yıkanmalı” ve “triko nasıl ütülenir” gibi soruların cevabı büyük bir merak konusudur.
Triko Kazak Kombini Nasıl Yapılır?
Kış ve Sonbahar mevsimlerinde size birbirinden çarpıcı kombinler hazırlama fikri verecek şık triko kazaklar, Mısırlı triko kazak seçkisinde zengin bir içerikle yer alır. Kısa ve uzun kollu kazaklar, crop triko kazak modelleri, çizgili kazak çeşitleri, boğazlı trikolar gibi birçok çeşitte model, koleksiyonun çarpıcı parçalarını oluşturur. Triko kazaklar , hem profesyonel iş yaşamında hem de casual kullanımda hayat kurtaran tasarımlardır. Pantolonlar , etekler ve hatta zaman zaman elbiseler , kazakların en ideal eşlikçisi olan alt grup parçalarıdır.
Triko Kazak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sıcak, rahat ve şık triko kazaklar her gardırobun olmazsa olmazları arasında yer alır. Stilinizi tamamlayan anahtar parçalardan biri olan triko kazaklar, onlara iyi baktığınız sürece uzun yıllar dayanarak ilk günkü halini korumaya devam eder. Triko kazak bakımında dikkat edilmesi gereken ayrıntıları yazının devamında okuyabilirsiniz.
Triko Hırka Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Triko hırkalar, kış aylarında sıcak tutmaları ve kombinleri tamamlamaları yönüyle vazgeçilmez parçalardan biridir. Bu giysiler, pantolonlar , etekler ve elbiselerle rahatlıkla kombinlenebilir. Çok geniş kullanım alanına sahip olmaları yönüyle her gardıropta bulunması gereken hırka , bahar aylarında da ceket yerine tercih edilebilir. Bu kurtarıcı giysi, doğru bakım uygulamalarıyla uzun yıllar kullanılabilir. Giysinin liflerine zarar vermemek için yanlış yıkama ve bakım yöntemlerinden uzak durmak gereklidir. Triko hırkaların bakımı, yıkama sıcaklığından kullanılan deterjana, kurutma yönteminden ütüleme sürecine kadar birçok adımı kapsar. Peki triko hırka bakımı nasıl yapılır? Triko kazaklar hangi programda yıkanır? Gelin triko hırka bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere göz atın.
Triko Etek Kombini Nasıl Yapılır?
Triko etek, mevsim geçişleri için rahat ve şık modelleri sizlere sunar. Özel seçkiler ile yapacağınız kombinler sayesinde her ortamda ilgi uyandırmanız mümkün olur. Triko etek çeşitleri farklı birçok giyim ürünü ve aksesuarlar ile uyum yakalayabilir, bu sayede çok yönlü kullanıma sahiptir. Tarzınız ne olursa olsun, sonbahar ve kışın en zarif kombinine sahip olmak için Mısırlı 1951 triko etek modellerinden ilham alabilirsiniz. Koleksiyonun eşsiz çizgili triko etek tasarımları ile feminen stilinizi canlandırabilirsiniz.
Triko Elbise Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Triko elbiseler, hem şıklıkları hem de rahatlıklarıyla her dolabın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Soğuk kış günlerinde kabanlarınızla birlikte sizi sıcak tutan triko elbiseler, bahar aylarında ise tek parçayla şıklığı yakalamanıza olanak tanır. İncesinden kalınına, düz renklisinden desenlisine kadar pek çok modelin bulunduğu triko elbiselerin bakımına, kullanımına ve giyimine dikkat etmek gerekir. Peki triko elbise ne zaman giyilir? Triko elbise nasıl yıkanır ve ütülenir? Merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.
Sonbahar Şıklığınızı Triko Hırkalar ile Yakalayın!
Hırka, mevsim geçişleri için kullanışlı zamansız bir moda parçasıdır. Tasarımı itibariyle triko hırkalar, tek ya da farklı giyim parçaları ile birlikte kullanıma elverişlidir, kombinlere zahmetsiz bir şıklık kazandırır. Stillerin önü açık özelliği, birçok farklı kesimi kadın triko hırkalarını spesifik kılan bileşenleridir. Klasikten, spora, geleneksel görünümden modern çizgiye birçok stil için uyumlu ve kullanışlı triko hırkalar, kombinlere sofistike dokunuşlar yaparak kadın stilini etkili şekilde tamamlamayı başarır. Mısırlı 1951’in sizler için sunduğu triko hırka kadın koleksiyonu ile tanışarak sonbahar ve kış stilinize hareket kazandırabilirsiniz. Geniş kitleye hitap eden koleksiyonun önde gelen triko hırka tasarımları, her sezon sonbahar kombininize adapte olmaya hazır!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.