Trençkot Nasıl Seçilir ve Kombinlenir?

Trençkot Nasıl Seçilir ve Kombinlenir?

Trençkot Nasıl Seçilir ve Kombinlenir?

 

Trençkotlar, mevsim geçişlerinin vazgeçilmezi zahmetsiz şıklığın anahtarıdır. Genellikle sonbahar ayalarında popüler olsa da bahar aylarından da sık sık karşımıza çıkarlar.

 

Trençkotlar tarih boyunca kadın ve erkek giyiminde yer almıştır ve alamaya devam edecektir. Çünkü trençkot, birçok farklı amaca aynı anda hitap eden nadir parçalardan biridir. Seçtiğiniz trençkot ile hem yağmurdan hem soğuktan korunabilir hem de tek parça ile şık ve zarif olabilirsiniz.

 

Trençkot seçerken dikkat etmeniz gereken iki madde vardır:

 

  1. Vücut tipinize uygun olması
  2. Gardırobunuza ve stilinize uygun olması

 

Bu iki maddeyi sağlayan trençkotları tercih etmenizi öneririz. Hatta bir kadının dolabındaki trençkot sayısının birden fazla olması özgür kombinler yapmasını kolaylaştırır.

 

Özellikleri ve renkleri birinden farklı birkaç tane trençkot kombinlerinizde ve giyim stilinizde sizleri büyük kolaylık sağlar. Yağmurlu havalarda su geçirmez yapıya sahip şık bir trençkot ile zahmetsizce şık olabilirsiniz. Rüzgarlı havalarda ise nefes alan ama kumaşıyla sizi sıcak tutan bir trençkot kombininiz için doğru tercih olabilir. Ayrıca seçeceğiniz trençkotun boy uzunluğuna da dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle vücut tipinize göre uzun bir trençkot şıklığınızı zedeleyebilir, bu yüzden kısa trençkotları tercih edebilirsiniz.

 

 

Trençkot Nasıl Kombinlenir?

 

Dış giyim parçası olarak adlandırılsa da trençkot kombininizin şıklık tamamlayıcısıdır. Hatta bazen tek başına kombininize şıklığı katan imza parça haline gelebilir.

 

Trençkot her kıyafetle ve her kombinle özgürce kullanılabilir. Kot, tişörtten oluşan günlük kombinize trençkot ile şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Klasik kumaş pantolon ve gömlekten oluşan ofis kombinizin üzerine trençkot giyerek zarif bir şıklık yaratabilirsiniz. Kalem etek, klasik bluz ve trençkot ile ofis şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. Siyah kısa bir elbisenizin üzerine kırmızı bir trençkot giyerek şıklığınızla göz kamaştırmayı da tercih edebilirsiniz.

 

 

Siyah Trençkot Kombinlerinin Olmazsa Olmazları

 

Siyah asil ve kurtarıcı bir renktir. Trençkotta tercihinizi siyahtan yana yaptıysanız açık renk kombinlerinizde siyah trençkotunuz imza parçanız olur.

 

Siyah trençkotlar girdikleri kombinleri ciddileştirir. Bu yüzden kot pantolon ve beyaz tişörtünüzün üzerine bile alsanız bir anda klasik bir hava bürünebilirsiniz.

 

Siyah trençkot kombinizi siyah kalem etek, ekru dökümlü bir bluz ve topuklu ayakkabı ile oluşturarak ofis şıklığını yakalayabilirsiniz.

 

Kahverengi Trençkot Kombinleriyle Gözler Üzerinizde Olsun

 

Görmeye alışık olduğumuz kahverengi trençkotlar ile dikkat çekici kombinlere imza atabilirsiniz. Kahverengi treçnkot en iyi ekru, camel, beyaz, hardal, sarı, mavi ve siyah renkleri ile uyum sağlar. Bu yüzden camel cigarette pantolon, ekru gömlek ve kahverengi tençkotunuzu birlikte kombin yapabilirsiniz. Kot, açık renk bluz ve kahverengi trençkot ile şık bir kombin yapabilirsiniz. Kahverengi trençkotunuz ile siyahı bir arada kullanmak istiyorsanız kombininizde mutlaka beyaz, kemik ya da ekru renklerinden birine yer vermenizi öneririz.

 

Lacivert Trençkot Kombinleri Nasıl Yapılır?

 

Lacivert güven veren bir renktir ve en çok duruluk hissi uyandıran renklerle yakışır. Bu yüzden lacivert trençkotunuzu ekru, beyaz, kemik gibi açık renkler kombinleyebilirsiniz. Ayrıca siyah ağırlıklı bir kombininizin üzerinde de iddialı şıklığınızı ortaya çıkartabilirsiniz.

 

Krem Trençkot Kombinlerinde Hangi Detaylar Önemlidir?

 

Krem trençkot kurtarıcı parçanız olabilir. Çünkü krem soft bir renktir ve kombin yapacağınız her renk ile uyum sağlayabilir. Buna rağmen krem trençkot en iyi kahve, sarı, hardal, beyaz, denim ve siyahla güzel durur. Ayrıca krem trençkotunuzu animal print desenli elbiselerinizle özgürce kombinleyebilirsiniz.

 

 

Yeşil Trençkot Kombinlerinin Vazgeçilmezleri

 

Doğadan ilham alan yeşil trençkotunuzu krem, siyah, beyaz, hardal, denim ve kırmızı ile kombin yapabilirsiniz. Kırmızı bol bir etek, beyaz bluz ve yeşil trençkot ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Beyaz gömlek, sarı cigarette pantolon ve yeşil trençkot ile göz alıcı bir kombin yaratabilirsiniz.

 

Trençkotlar Hangi Kıyafetlerle Kombinlenir?

 

Trençkotu her kıyafetinizle birlikte rahatça kombinleyebilirsiniz. Katılmanız gereken bir davete giderken giydiğiniz kırmızı abiyenin üzerine krem ya da siyah trençkotunuzu alabilirsiniz. Klasik lacivert takımınızın üzerine krem trençkotunuzu giyebilirsiniz. Kot ve tişört günlük kombininizde yeşil trençkotunuzu tercih ederek şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. Yani trençkotları her kıyafetle özgürce giyebileceğiniz bir parçadır

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir. 
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.