Sonbaharın Rengi Toprak Tonları Nasıl Kombinlenir?

Sonbaharın Rengi Toprak Tonları Nasıl Kombinlenir?

Sonbaharın Rengi Toprak Tonları Nasıl Kombinlenir?

 

Her sonbahar kendi romantizmi ve hüznü ile gelir. Bunun sebebi de doğanın kabuk değiştirmesi sırasında renklerin soluşudur. Yazın pırıltısıyla gözlerimizi alamadığımız yeşiller, yavaş yavaş sararıp kahverengiye dönüşürler. İşte bu dönüşüm insanlarda hüzün duygusunu uyandırır. Oysa sarı neşelidir, kahverengi ise karakterli ve güçlü bir renktir. Fakat öncesinde parlak yeşili bilin insan bilinci bu renkleri tek tek değerlendiremez ve bütünlük içinde bakar. Aynı kombinlere baktığımız gibi… Kombinler de bütünler önemlidir. Renklerin bütünlüğü, kullanılan parçaların bütünlüğü şıklığınızın belirler.

 

Sonbahar renkleriyle şık ve romantik stilinizi yansıtmak için sizlere birkaç küçük önerimiz olacak. Öncelikle doğanın renklerini ve toprak tonları yakından tanıyalım.

 

Toprak Tonları Nelerdir?

 

Toprak tonları doğanın sakinliğini ve romantizmini taşıyan renklerdir. Pastel ve dingin renkler olarak tanımlayabiliriz. Farklı renklerle hızlıca uyum sağladıkları için çoğu zaman kombinlerin jokeri olabilirler.

 

Toprak tonları dediğimiz zaman aklınızda hemen toprak rengi ve tonları canlansa da, hardal tonları, pas rengi ve koyu tonlarına kadar renk skalası oldukça geniştir. Ayrıca nüde tonlar diye tanımladığımız renkler de toprak tonları içerisinde yer alır. Vizon, buğday, karamel ve altın, broz gibi renkler toprak tonları çatısı altında yer alır.

 

Toprak Tonlarına Hangi Renkler Gider?

 

Toprak tonları ile yeşil, yeşilin tonları, sarı, sarının tonları, mercan, kiremit rengi, beyaz, siyah, pastel kırmızı, gül kurusu, turuncu, turuncunun tonları gibi onlarca rengi kullanabilirsiniz. Toprak tonları nötr tonlardır ve neredeyse her renkle mükemmel uyumu yakalayabilirsiniz.

 

Kahve rengi bluz, bej pantolon ve hardal ceket ile sonbaharın romantik enerjisini ofis gününüze taşıyabilirsiniz.

 

Toprak Tonlarında Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kombinlerinizde toprak tonlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk uyumudur. Her renkle uyum sağlayan toprak tonları öncelikle sizin cilt tonunuzla uyum sağlamalıdır. Cilt tonunuz sarı ve pastel renkleri kullanmaya yatkın değilse toprak tonlarında gri bazlı olanları seçmeniz gerekir. Cilt tonunuza uygun toprak tonlarını belirledikten sonra seçtiğiniz renklerle uyum sağlayan renkleri belirlemeniz gerekir. Parlak ve canlı renkler toprak tonları ile her zaman doğru uyumu yakalayamayabilir. Mesela neon yeşil ve bej ikilisi doğru bir kombin oluşturmaz. Ama bej ve pastel yeşil uyumlu bir ikilidir. Bu yüzden parlak tonları toprak tonlarıyla birlikte kullanırken iki kez düşünmenizi öneririz.

 

Toprak tonlarını kullanırken canlı bir kombin isterseniz beyaz ve ekru rengini kullanabilirsiniz. Turuncu tonları ve kiremit rengi ise daha sıcak bir kombin yapmanıza olanak tanır.

 

Toprak tonları ile ton sür ton ya da monokrom kombinler yapabilirsiniz. Kombinlerinizi yaparken tonların birbirine uyumuna ve aynı tonda olmasına dikkat etmeniz gerekir.

 

 

Kahve tonlarını, pastel yeşil ile denemeye ne dersiniz?

 

Taba, tarçın, acı kahve ve kına renklerindeki kahve tonlarını krem rengi, ekru ve pastel yeşil ile kombin yapabilirsiniz.

 

Vizon pileli etek, tarçın rengi kazak ile günlük şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz.

 

Pastel yeşil triko kazak, camel cigarette pantolon ve taba rengi trençkot ile klasik şıklığın keyfini sürebilirsiniz.

 

Yeşil triko pileli eteğinizi, ekru gömlek ve nude hırka ile kombin yaparak günlük stilinizle göz kamaştırabilirsiniz.

 

Taba tunik ve kiremit tayt ile sportif kişiliğinizi yansıtabileceğiniz kombinler oluşturabilirsiniz.

 

 

Toprak Tonlarını Öne Çıkaran Parçalar Nelerdir?

 

Toprak tonlarında alıştığımız ve öne çıkan parçaların başında trençkotlar gelir. Toprak tonlarında öne çıkan parçalar için trençkot, ceket, kazak, pantolon ve etek sıralamasından gidebiliriz. Ayrıca kışlık bot ve çizmelerde kullanılan toprak tonları ile kombinlerinize şık dokunuşlar yapabilirsiniz. Vizon, taba, kahve rengi ve kiremit rengi çizmelerinizi gardırobunuzdan eksik etmeyin.

 

Sıkça dış giyim parçalarında kendine yer bulan toprak tonları, üst ve alt giyimde de sevilerek kullanılır. Sonbahar-kış sezonunda özellikle kazak ve eteklerle karşımıza çıkan toprak tonları, ofis hayatında çalışan kadınların kurtarıcı parçası gömlek elbiselerde de yer bulmaya başladı. Nude tonlarda hazırlanan keten kumaşlı gömlek elbiselerle ofis şıklığınızı korumaya devam edebilirsiniz.

 

Triko siyah uzun etek, siyah çizme, kahverengi kazak birlikte kombinleyerek üzerinize taba trençkot giyebilirsiniz. Böylece toprak tonlarını dengeli kullandığınız bir kombin elde edebilirsiniz.

 

Ekru triko atlet, camel ceket ve taba triko etek ile ofis şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.