Tatil Valizinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Tatil Valizinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Tatil Valizinde Olması Gerekenler Nelerdir?

Tatilin mevsimi olmaz. Fırsatını yakaladığınız her an tatile çıkmak için hazırsınızdır. Peki, tatil valiziniz hazır mı?  

Yaz ya da kış fark etmeksizin herkesi heyecanlandıran tatil planlarının belki de en önemli detayı valizdir. Valizinizde olması gerekenler nelerdir? Tatil çantası hazırlanırken neler konmalıdır? Tatile giderken yanınıza almanız gereken olmazsa olmazlar neler? Sorularını gelin, birlikte yanıtlayalım. 


Tatil Bavuluna Neler Konulmalıdır?

Tatil için hazırladığınız çantada neler olmalıdır? Tabii ki, bu sorunun ilk cevabı kıyafetlerinizdir. Ardından tatil planınıza uygun diğer ihtiyaçlarınızı almanız gerekir. Deniz ya da havuz tatili planlıyorsanız: mayo, bikini ve yüzme aparatları… Doğa tatili planlıyorsanız: çadır, yürüyüş ayakkabısı gibi… 

Tatile gitmek, şehrin ve işin stresinden uzaklaşmak herkese iyi gelir. Lakin, tatile giderken ihtiyacınız olmayan şeyleri valizinize koyarak yol boyu kendinize yük etmeniz, iyi gelmeyebilir. Bu yüzden valizinizi hazırlarken iyi bir ihtiyaç listesi çıkartarak çantanıza koyacaklarınızı doğru planlamanızı öneririz. 

Giyilecek Kıyafetler

İlk kural, tatiliniz boyunca size yetecek kadar iç çamaşırı almayı unutmayın. Sonrasında yanınıza alacağınız kıyafetler tatil konseptinize uygun olmalıdır. Hangi mevsimde tatile gidiyorsunuz? Gittiğiniz tatil destinasyonunda iklim koşulları nasıl? Tatil konseptiniz doğa, deniz, havuz, kültür gezisi, iş gezisi veya kayak olabilir. Konseptinizi belliyse doğru kombinleri yapmak sizin için daha kolay olur. 

Tatil dediğimiz zaman genellikle akla yaz mevsimi ve deniz tatili gelir. Lakin, bunun dışında yazın kamp tatili yapmayı sevenler veya sadece havuz severler de vardır. Yaz tatili planı yapıyorsanız, konseptinize ve tatil destinasyonunuza göre kombinlerinizi şekillendirmelisiniz. İklimi sıcak bir yerde tatil yapacaksanız tatil çantanızda hafif ve rahat kıyafetlere yer vermelisiniz.

Tatil elbiselerinizi nefes alan kumaşlardan yapıldığına emin olun. Rahat, gün boyu sizi terletmeyecek kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Yazlık yerlerde genellikle elbise, şort ve etek kombinlerini tercih edebilirsiniz. İnce yapılı, uçuşan etekli elbiseler ya da etekler tatil boyunca rahat etmenizi sağlar. Nefes alan kumaşa sahip triko bir atlet ve triko şort ile yazın keyfini sürerken şıklığınızdan da ödün vermenize gerek kalamaz. 

Değişken iklim özellikleri gösteren bir tatil destinasyonunuz varsa yanınıza alacağınız kıyafetler her duruma uygun parçalar olmalıdır. Serin akşamlar için uzun kollu sweatshirt, hırka ve bol kesim triko pantolonları tercih edebilirsiniz. 

Bir iş seyahatini tatile çevirmeyi planlıyorsanız iş saatleriniz için ayrı, özgür saatleriniz için ayrı kombinler belirlemeyi ihmal etmeyin. Günlük iş şıklığınız için kullanacağınız gömlekleri akşam triko şortlarınız ile kombin yapabilirsiniz. Triko elbiselerinizi hem gündüz iş saatlerinizde hem de mesai saatleri dışında özgürce kullanabilirsiniz. 

Tatil konseptiniz ne olursa olsun yanınıza muhakkak bir tane kurtarıcı elbise almayı unutmayın.

Plaj Malzemeleri

Tatiliniz bir yaz tatili ise mayonu ve plaj eşyalarınıza valizinizde yer verin. Rotalı bir gezi, iş seyahati ya da kamp fark etmez, belki her an denize ya da havuza girebilirsiniz. Mayo, bikini, güneş gözlüğü, güneş kremi, plaj elbisesi ve plaj çantanız valinizde bulunsun. 

Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri

Tatile çıkmak, kişisel hijyeninizden ödün vermek anlamına gelmez. Tatil çantanızda kişisel bakım ürünlerinize ve sürekli kullandığınız kozmetik ürünlerine yer vermeyi unutmayın. Bu söylediğimizle evdeki tüm kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinizi çantanıza sığdırmanız anlamına gelmiyor. Seyahat boy kozmetik kutuları ile ihtiyacınız kadarını yanınızda bulundurabilirsiniz. 

Elektronik Cihazlar 

Hayatımızın vazgeçilmezi olan teknoloji tatilde de her an yanımızda olmaya devam ediyor. Eğer dijital detoks ya da teknoloji detoksu konseptli bir tatil planlamıyorsanız telefon, tablet, şarj aletleri, kulaklık ve diz üstü bilgisayarınız için minik bir çanta yapmanızı öneririz. Teknolojik aletlerinizin hepsinin bir arada olması valiz içeresinde ekstra yer kaplamasına sebep olmaz ve aradığınıza kolayca ulaşmanızı sağlar. Ayrıca seyahat esnasında valiz içerisinde zarar görmesini de engellemiş olabilirsiniz.  

Teknolojik cihazların yanında tatilde dinlenmek ve boş vakitlerinizi değerlendirmek için yanınıza sevdiğiniz birkaç kitap ve dergi almayı deneyebilirsiniz. 

  • Tatil Valizi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tatil için çantanızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bunların başında ise tatile giderken valizi ihtiyacınız olmayan şeylerle doldurmamız gerektiğidir. 

 

  • Tatil için ihtiyaç listesi oluşturun ve valizinize koyacaklarınızı yazmış olun.
  • Tatil yapacağınız mekânın özelliklerine ve konseptinize uygun kombinlerinizi oluşturun. 
  • Tatilde giymeyeceğiniz ya da kullanmayacağınız şeylerin valizde yer kaplamasına izin vermeyin. 
  • Tatile giderken yanınızda götürmek istediğiniz parça sayısına uygun bir valiz temin edin. 
  • Birden fazla çanta ile gitmek yerine tek bir valiz tercih etmeye özen gösterin. 
  • Valiz hazırlarken seyahat organizelerini kullanarak bavulunuzda yerden tasarruf edebilirsiniz. 
  • Seyahat tercihinize göre bavulunuzu tanımak için ayrıştırıcı nesneler kullanın. Eğer tatil çantanızı bagaja vereceksiniz, valiz kılıfı kullanabilirsiniz. Renkli valiz kılıfları ile eğlenceli bir seyahat çantanız olabilir ve bavulunuzu teslim alırken karıştırma riskiniz ortadan kalkar. 
  • Valizinizi tanımak için tutmaç kısmına minik bir fular bağlayabilir ya da bavul etiketine bilgilerinizi yazabilirsiniz.
BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.