Siyah Kıyafetlerin Solmaması için Nelere Dikkat Edilmeli?

Siyah Kıyafetlerin Solmaması için Nelere Dikkat Edilmeli?

Siyah Kıyafetlerin Solmaması için Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkesin gönlünü fetheden siyah, her gardıropta kendine yer buluyor. Modası geçmeyen ve her duruma uygun kullanım özgürlüğü sunan siyah kıyafetlerin bakımı özen istiyor. Doğru şekilde yıkanmaz ve iyi bir bakım uygulanmazsa siyah kıyafetlerin rengi hızla solar. Peki, siyah kıyafetlerin renginin solmaması için neler yapmalıyız? 

Siyah Kıyafetlerin Solmaması için Ne Yapılmalı?

Siyah gömlek, tişört, elbise ve pantolonların renginin solamaması ve tüylenmemesi için yıkama talimatlarına uymak önemlidir. Yıkama talimarlarına uygun olarak yıkanan siyah kıyafetlerde renk solma durumu pek yaşanmamaktır. 

Yıkama talimatlarına uygun olarak yıkanmasına rağmen hala siyah kıyafetlerinizde renk solması şikâyeti yaşıyorsanız, sorun deterjanınızdan kaynaklanıyor olabilir. Siyah özen isteyen bir renktir ve yıkanırken de rengine ve kumaşına özenli davranacak deterjanlar seçilmelidir. Piyasada siyah kıyafetler için özel üretilmiş deterjanlar bulunur, onları denemenizi öneririz. 

Siyah kıyafetlerinizin renginin solmaması için sadece yıkmama talimatlarına dikkat etmeniz yetmez. Aynı zamanda kurutma şeklinizde siyah renkli kıyafetlerinizin için önemlidir. Yüksek ısı siyah rengin solmasına neden olur. Bu yüzden siyah renkli kıyafetlerinizi kurutma makinasında kurutmamanız önerilir. Özellikle yaz aylarında direkt olarak güneş ışığına maruz kalan siyah kıyafetlerinizde renk solmaları yaşanabilir. Bu yüzden siyah renkli kıyafetlerinizi ev ortamında kurutmanız renklerini korumak için daha iyi bir yol olacaktır. 

Siyah pantolon, kaban, etek ve elbiselerinizde oluşabilecek tüylenmeler ve renk solması şıklığınızın bozulmasına sebep olur. Bu yüzden siyah kıyafetlerinizde sürtünmeden dolayı oluşabilecek renk solmalarından kaçınmaya çalışmalısınız. Sürekli aynı siyah pantolonu giymeniz bir süre sonra sürekli oturup kalmanız nedeniyle pantolonda deformasyona ve renk solmasına neden olur. Bu yüzden siyah kıyafetlerinizi dönüşümlü olarak kullanmalısınız.

Siyah Kıyafetler Nasıl Yıkanır?

Siyahın asaletini korumak için siyah kıyafetlerinize daha özenli bir bakım göstermeniz gerekir. Rengi solmuş siyah kıyafetlerle şıklığınızı koruyamazsınız. Bu yüzden siyah elbise, etek, gömlek, tişört ve pantolonlarınızı yıkarken dikkatli olmasınız. Öncelikle siyah kıyafetlerinizi kumaşlarına ve siyahın tonlarına göre birbirinde ayırmanız gerekir. Siyah kıyafetlerinizi asla renkli kıyafet ve beyaz kıyafetlerinizle birlikte yıkamayın.  

Pamuklu koyu siyah pantolonunuzu, triko açık siyah kazağınızla birlikte yıkamayın. Kumaş özelliklerine ve renk tonlarına göre ayırdığınız siyah kıyafetlerinizi kısa programda yıkatmaya özen gösterin. Rengi solmuş siyahlarla, yeni siyah kıyafetlerinizi birlikte yıkamayın. 

Siyah kıyafetlerinizi yıkarken ters çevirerek yıkamayı tercih edin. Kullandığınız deterjanı özellikle siyahlar için uygun seçin. Siyah kıyafetleri soğuk suda yıkayın. Çamaşır makinasında yıkayacağınız siyah kıyafetleri 30 derecenin üzerinde suya maruz bırakmayın. Siyah soğuk sever, unutmayın! 

Siyah çamaşırlarınızı elde yıkamayacaksınız, çamaşır makinasının kısa programlarını tercih edin. Uzun süren yıkamalar kumaşın renginin solmasına sebep olabilir. Kısa programda toz deterjanların etkisi düşebilir, bu yüzden siyah çamaşırlarınız için siyahlara özel sıvı deterjan tercih edebilirisiniz. 

Siyahların Solmaması için Çok Sık Yıkamayın

Siyah kıyafetlerinizi sık sık yıkamaktan kaçının. Çünkü sık yıkanan siyah kıyafetlerin renkleri daha hızlı solar. Bu yüzden siyah pantolonunuzu giydikten sonra havalandırabilir ve lekesi yoksa birkaç gün daha giyebilirsiniz. Eğer siyah pantolonunuzda bir leke olduysa, hemen makinaya atmak yerine lekeli bölgeyi nemli bezle temizlemeyi deneyin. Siyahın rengini bozmayacak leke çıkarıcı ile de lekeyi çıkartabilirsiniz. 

Siyah elbiseler ve siyah tişörtlerinizi giydikten hemen sonra yıkamaktan kaçının. Her giyim sonrası yıkanan siyah kıyafetlerin renklerinin daha hızlı solduğunu unutmayın. 

Yeni Siyah Kıyafetleri Eskilerle Birlikte Yıkamayın

Siyah, gardırobumuzda vazgeçemediğimiz bir renktir. Bu yüzden her giyim alışverişimizde muhakkak bir tane daha siyah bir parça alıyoruz. Bazen de siyah kıyafetlerimiz hızlıca solduğu için sürekli yenilememek zorunda kalıyoruz. 

Doğru yıkama yapılmadığı için rengi solan siyah kıyafetleri, yeni siyah kıyafetlerinizle birlikte yıkamamalısınız.

Siyah Giysilerinizi Ters Çevirerek Yıkayın

Çamaşır makinasında yıkayacağınız kıyafetlerinizi ters çevirerek yıkamaya özen gösterin. Çamaşır makinasından yıkanan kıyafetlerin dış yüzeyleri deterjana daha fazla maruz kalır. Bir süre sonra yüksek ısıya ve sık yıkamaya maruz kalan çamaşırlar, deterjan deformasyonuna uğrayarak renklerinde solmalar oluşur. Bu yüzden yıkama yaparken kıyafetleri ters çevirmeniz önerilir. Özellikle siyah kıyafetlerinizi yıkarken, ters çevirmeyi ihmal etmeyin. Ters çevrilerek yıkanan siyah kıyafetlerinizde deterjan deformasyonu sorunu yaşanmaz. 

Siyahların Solmaması için Ters Çevirerek Yıkayın

Siyah kıyafetlerinizin renklerinin solmaması için ters çevirerek makine atmayı unutmayın. Deterjanla temas eden dış yüzey bir süre sonra kumaşın renginin solmasına sebep olur. Bu yüzden siyah kıyafetlerinizin renklerinin solmaması için çamaşır makinasında ters çevirerek yıkayınız. 
 

Siyah Kıyafetler Kaç Derecede Yıkanır?

 

Siyah asil olduğu kadar da soğuk sever bir renktir. Siyah kıyafetlerinizi 30 derecenin üzerinde ya da sıcak suda yıkamamalısınız. Sıcak, siyah renginin solmasına sebep olur. Bu yüzden siyah kıyafetlerinizi soğuk suda veya 30 derecede yıkamalısınız. Siyah kıyafetlerinizi kısa programda yıkamayı tercih edin, kısa programda soğuk su ile yıkanan siyah kıyafetlerde renk solması yaşanmaz.

Siyah Beyaz Kıyafetler Nasıl Yıkanır?

Siyah beyaz iki renkli kıyafetleri yıkamak sanıldığı kadar kolay değildir. Hem beyaz hem de siyah birbirinden faklı yıkama talimatlarına sahiptir. Bu yüzden bu ikilinin birlikte olduğu kıyafetlerinizde siyah kıyafetlerinizin yıkama talimatlarına göre hareket etmelisiniz. 

Siyah beyaz kıyafetinizi, siyah beyaz iki renkli ya da açık renk siyahlarla birlikte yıkayın. Siyah beyaz iki renkli kıyafetinizi makinaya ters çevirerek koyun. Eğer varsa renk koruyucu mendili de makinanızın içerisine atabilirsiniz ya da renk koruyucu özel sıvıları çamaşır makinasının deterjan gözüne ekleyebilirsiniz. Soğuk suda, 800 devirde ve kısa programda siyahlara özel sıvı deterjan ile birlikte yıkama yapabilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.