Sezonun Gözdesi Turuncu Renk Kombinleri

Sezonun Gözdesi Turuncu Renk Kombinleri

Sezonun Gözdesi Turuncu Renk Kombinleri

 

İlkbahar ve yaz koleksiyonlarının vazgeçilmez rengi turuncu, bu yıl sonbahar ve kış sezonunda da kedine yer buluyor.

 

Enerjik ve pozitif duygular uyandıran turuncuyu kışlık kıyafetlerde görme fikri ilk başta biraz düşündürüyor. Lakin, turuncunun kışın kasvetli görüntüsünü kıracağına eminiz.

 

Turuncu enerjisi ve hoş duygular uyandırmasıyla bilinen bir renktir. Heyecanı ve umudu temsil eden turuncu renginin karakteri ise dışadönük ve maceraperesttir. Bu yüzden turuncunun girdiği kombinler direkt hareketlenir. Ele avuca sığmaz turuncuyu kombinlerinizde kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kombininiz için turuncunun canlılığını bastırmayacak ama onun kadar da canlı olmayacak parçaları bulmasınız.

 

Turuncu Nasıl Kombinlenir?

 

Turuncu rengini günlük giyiminizden ofis şıklığınıza kadar her alanda kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekense kombinizde turuncuyu mu öne çıkartacağınız yoksa onun enerjisinden bir tutam alacağınız mıdır? Niyetiniz klasik kombinlerinize biraz enerji katmaksa o zaman turuncu minik detaylardan yararlanmanız öneririz. Mesela siyah klasik takımınıza soft bir turuncu fular ekleyebilirsiniz. Ya da siyah elbisenize turuncu kemer takarak enerjik bir dokunuş yapabilirsiniz.

 

Turuncunun en çok yakıştığı renkler yeşil, siyah, beyaz, lacivert ve tabadır. Sıklıkla bu renklerle kombin yapılır. Turuncu bir kazağınızı haki yeşili etek ile kombinleyebilirsiniz. Turuncu eteğinizi beyaz gömlek ile kombin yaparak ofis şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. Lacivert klasik pantolon ve ceket takımızın içerisine turuncu triko bir kazak ekleyerek neşeli ve karakteristik bir ofis kombini oluşturabilirsiniz.

 

Turuncu Rengin Özellikleri

 

Turuncu gençliktir. Enerjiktir ve ele avuca sığmaz. Turuncu insanlar üzerinde zihni harekete geçiren, canlılık kazandıran ve heyecan uyandıran bir etkiye sahiptir. Bu yüzden genellikle dışa dönük ve hareketli olarak kategorize edilir.

 

Turuncu canlılık uyandıran, yaşam enerjisi yüksek bir renktir. İnsanlara özgüveni arttırır ve pozitif enerji verir. Turuncunun bulunduğu ortamlarda dinamizm yüksektir. Ayrıca samimiyet duygusunu geliştiren turuncu renginin iştah açtığı da belirtilir.

 

 

Turuncu Hangi Renklerle Yakışır?

 

Turuncu kendi başına enerji kaynağıdır. Bu yüzden onunla kullanacağınız renkler onu ne soldurmalı ne de çok göz önüne çıkarmalıdır. Dengenin korunması için turuncu renginin yanında daha soft ve uyum sağlayan renkler tercih edilmelidir. Turuncu-lacivert karakteristik bir uyumu sergiler. Turuncu-siyah ikilisi asil bir duruşa sahiptir. Turuncu-beyaz duru ve enerjik bir görünüm kazandırır. Turuncu-yeşil stilinize sakin ve sevimli bir hava katabilir. Turuncu-taba yumuşak ve enerjik bir uyum içinde stilinizle göz kamaştırmanızı sağlar.

 

Turuncu Rengi Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Turuncu tek başına dikkat çeken bir renktir. Bu yüzden çok renkli, desenli bir turuncu parça seçmekten ya da kombinlerden kaçının.

 

Her rengin olduğu gibi turuncununda farklı tonları vardır.  Neon ve çok vurgulu turuncular yerine daha yumuşak, göz yormayan turuncu tonlarını seçebilirsiniz.

 

Turuncu parçalarınızı neon sarı, yeşil, camgöbeği gibi açık ve parlak renkler yerine daha soft, nötr renklerle kombin yapmanızı öneririz.

 

Turuncu Elbise Kombinlerinin Püf Noktaları Nelerdir?

 

Tek parça ve şık bir kombin için abartıdan kaçınmalısınız. Zaten turuncu elbiseniz tek başına göz alıcı şıklığı size garantiliyor. Turuncu elbiselerinizi siyah, lacivert ve taba renkli parçalarla kombin yapabilirsiniz. Monokrom stiliniz için seçtiğiniz turuncu elbiseyle aynı tonda ayakkabı, çanta ve ceket kullanabilirsiniz.

 

Turuncu Trençkotlarla Sonbahara Merhaba

 

Mevsim geçişlerinin vazgeçilmez parçası trençkotlar yeniden aramıza katıldı. Bu sezon renkli ve canlı olmak için turuncu trençkotları tercih edebilirsiniz. Özellikle taba tonlarında kombinlerinizin üzerinde kullanacağınız turuncu trençkot ile şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz.

 

Klasik siyah takımlarınızın üzerine turuncu trençkot giyerek çarpıcı şıklığınızı konuşturabilirsiniz.

 

Turuncu Bluz ve Jean Kombinleriyle Rahatlık

 

Günlük şıklığın ana ögesi olan kotlarınızı turuncu bluzlarınız ile giyebilirsiniz. Kombinlerinizde kotun rahatlığını ve turuncunun şıklığını bir arada kullanabilirsiniz. Koyu lacivert kot pantolon ile portakal turuncusu bluzunuzu birlikte giyerek hem günlük hem de iş hayatında şık kalabilirsiniz.

 

Turuncu Çanta Kombinleri

 

Turuncuyu aksesuar olarak kullanmak kombinlerinizde enerjik dokunuşlar yapmanızı sağlar. Turuncu çantalar ile kombinlerinizde kullanacağınız en ideal aksesuardır. Siyah klasik takımızın yanında minik turuncu kutu bir çanta ile zarafetinize neşe katabilirsiniz. Spor kombinlerinizde turuncu geniş bir spor çantası ekleyerek enerjinizi gözler önüne serebilirsiniz.  İçerisinde turuncu detayların yer aldığı çantalar ile de kombinlerinize hayat katabilirsiniz.

 

Lacivert elbisenizi turuncu yan çanta ile kombin yaparak genç ve asil stilinizi konuşturabilirsiniz.

 

Turuncu Ceket Kombinlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Turuncu ceketlerinizi taba, hâkî, lacivert ve beyaz parçalarla kullanmanızı öneririz. Beyaz elbisenizin üzerine turuncu ceket ekleyerek saf bir şıklık elde edebilirsiniz. Lacivert düz kesim elbisenizin üzerine turuncu ceket giyerek iddialı şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Siyah balıkçı yaka kazak, siyah pantolon ve turuncu ceket kombininiz ile ofis şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Turuncu ceketinizi kombinlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kombininizdeki renklerdir. Eğer bu renkler turuncunun sevmedikleri ise o zaman şıklığınızı zedeleyebilirsiniz. Turuncu ile uyum içinde olan renklerle turuncu ceketinizi özgürce kullanabilirsiniz.

 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.