Renklerin Senfonisi: Bohem Giyim Tarzı

Renklerin Senfonisi: Bohem Giyim Tarzı

Yaşam felsefesi olarak yarını düşünmeden bugüne değer veren, tasasız bir hayatı benimseyen Bohemian yaşam tarzı, zamanla özgürlükçü yanını moda stillerine de yansıttı. Salaş, rahatlığıyla göz önüne çıkan, renklerin ve desenlerin uyum içinde dans ettiği bohem giyim tarzı ilk olarak sokak stillerinde karşımıza çıksa da bugün sıklıkla ofis stillerinde de görebiliyoruz. Rahatlığı ve özgürlüğü simgeleyen bu giyim tarzı çeşitli kültürlere ait geleneksel kıyafetleri modern dönem kıyafetlerle bir arada tasarlayarak oldukça özgün bir stili de ortaya çıkartıyor. Bedensel rahatlık ile zihinsel özgürlüğü bir arada bulabileceğiniz bu giyim tarzını daha yakından inceleyelim. 

Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Özgünlüğü ve rahatlığının yanı sıra göze de hitap eden bohem tarz günümüzde sıkça Boho Chic ismiyle de anılıyor. Boho Chic, geleneksel parçaları modern tasarımlarla bir araya uyum içinde getirirken geleneksel olanın anlamını yitirmeden, özgünlüğünü koruyarak stilize edilmesini ifade ediyor. Bir diğer deyişle, modernize edilmiş bir geleneksellikten de bahsedebiliriz. Geleneksel olanın ruhunu ve özgünlüğünü muhafaza ederek günlük stillere yansıtılması sonucunda ortaya çıkan bu giyim tarzı birbirinden şık aksesuarlarla da desteklenmeye oldukça açık. Birbirinden renkli boncuklar ya da ahşap takılarla tamamlayabileceğiniz kombinler yaratabilir, yaz ve bahar aylarının çocuksu neşesini stilinizde görebilirsiniz. Ruhu olan bohem giyim tarzı, ilhamını bir yaşam stilinden almasına bağlı olarak yapaylıktan uzak, geleneksel olanın eskimediğine aksine kendini yenileyebildiğine işaret etmesi yönüyle de kalpleri kazanıyor. Özellikle sıcak yaz günlerinde ilham veren bir tarzın yanı sıra bedeninizi sıcaklardan koruyan kumaş yapıları ve bol olmalarıyla da beğenileri kazanıyor. 

Bohem Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Bohem tarz denildiğinde ilk olarak birbirinden renkli ve çeşitli desenler, işlemeler ve boncuklar akla geliyor. Özgür ve özgünlüğünüzün altını çizen bu giyim tarzı renklerden ve desenlerden ilham alarak hayatımızda yer ediniyor. Bu sebeple de kombin hazırlarken asla büyük uğraşlar vermeden, zamandan kazanarak şıklığınızı sağlayabilirsiniz. Özgürlüğünü yalnızca renk ve desenlerden değil, birçok farklı kombin alternatifi sunuyor olmasından alan bohem tarz, kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle giyinmeniz gerektiğini söylüyor. Bu kültür modaya bağımsızlık ve özgürlük katıyor. Yaz aylarında renkli elbiseleriniz ve ayakkabılarınızla bohem tarzı stilinize yansıtabileceğiniz, bu kültürün ruhuna da sahip çıkarak sizlere kombin önerileri hazırladık. 

Bohem Giyim Tarzında Öne Çıkan Kıyafetler Nelerdir?

Etnik desenlerden irili ufaklı çiçek desenlerine kadar geniş bir yelpazeye sahip olan bohem giyim tarzında dikkat etmeniz gereken birkaç ufak nokta vardır. Vücut tipinizi doğru tanımanız bu giyim tarzında da oldukça önemlidir. Büyük çiçek desenlerinin hakim olduğu bir parça sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir, eğer zayıf görünmek istiyorsanız daha minimal desenlerin hakim olduğu parçaları tercih etmenizde fayda var. Genel olarak özgürlüğü ve özgünlüğü temsil ediyor olmasına bağlı olarak salaş parçalardan oluşan bu stili gün boyu konforunuzu önceleyerek dilediğiniz yerde giyinebilirsiniz. Sadeleştirerek ofis stilinize de uyarlayabileceğiniz bu tarz rahatlığıyla sizi kendisine bağlayacak ve ondan vazgeçemeyeceksiniz. Renklerin ahenkle dans ettiği, birbirinden şık kombinlere dolaplarınızda geniş bir açın. Ancak bohem tarzı stilinize uyarlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da şudur ki; bohem tarz bir bütündür. Kombinlemeyi planladığınız tümm parçalar birbiriyle uyumlu, tarz olarak birbirini tamamlayan parçalar olmalıdır. Ayakkabı tercihleriniz bu noktada büyük önem kazanmaktadır. Butiler, doğal renk tonlarına sahip dolgu topuklu ayakkabılar, hasır detaylara sahip sandaletler bu giyim tarzının ayakkabı temsilcileri arasında yer alıyor. Kış aylarında ise kovboy botlarıyla oldukça uyumlu bir bohem kombine imza atabilirsiniz. Kimono ceketler, uzun etekler ve butilerinizle oldukça şık bir bohem stil yaratabilirsiniz. Balon etekleri de sıkça tercih edebileceğiniz bu giyim tarzını yeni deneyimliyorsanız eğer kombinlediğiniz bazı parçaların tek renk olmasına özen göstermenizi öneririz. Bol desenli parçaları bir araya getirerek kombinler yaratabileceğiniz bu tarzda desenlerin bütünlük oluşturması oldukça önemli bir nokta olduğundan dolayı ilk deneyimlerinizde küçük adımlarla başlamanız bu tarza çok daha hızlı ısınmanızı sağlayabilir. Bohem stil içinde aksesuarlar oldukça büyük bir yere sahiptir. Üst üste takılan kolye ve bilezikler, halhallar, hızmalar bu tarzın destekçileri arasında büyük bir öneme sahiptir. Doğal taşlar kullanılarak yapılan kolyeleri, tahta boncuklarla tasarlanmış bileklikleri ve tüy detaylı küpeleri sıkça kombinlerinizi tamamlamak için kullanabilirsiniz. Eşarplarınızı saçlarınız için değerlendirebileceğiniz bu stil salaş ve karışık renklerden ilham alıyor. Ancak tekrar belirtmek isteriz ki bahsi geçen karışık renklerin de bir ahenge sahip olması gerekiyor. Maxi boy balon triko eteğiniz, sandaletleriniz ve saç bandı olarak kullanacağınız eşarbınızla kampüste göz kamaştıran bir şıklığa sahip olabilir, konforlu giyimin sınırlarını yeniden çizebilirsiniz. Dilerseniz, butileriniz ve pileli triko eteğinizle yaptığınız kombininizi çiçek desenli oversize gömleğiniz ile tamamlayarak bohem stili ofisinize de taşıyabilirsiniz. Bohem tarz kıyafetler özgür ve özgün bir ruha sahiptir, siz de bu özgürlüğü hissedin. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.