Plajda Nasıl Şık Olunur?

Plajda Nasıl Şık Olunur?

Yazın ısınan havalar giyim tarzımızı da değiştirmemize sebep olur. Yaz günlerinde kombin yapmak, güneşin yakıcılığına şıklığınızla karşı koymak zor gözükebilir. Aslında en zor kısım plajda şık olmaktır. Plajdayken az parça ile şık olmanız gerekir ve neredeyse elbiseler kurtarıcınız olmaktan çıkmıştır. Çünkü denizin kendine özgü bir giysisi var; mayo, bikini ve haşema. 

Mayo, bikini ve haşema plaj giyiminin ana parçaları olsa da kombin tamamlayıcısı parçaları da vardır. Pareo, plaj elbisesi, gömlek, hasır çanta, şapka ve güneş gözlüğü plaj şıklığınızın tamamlayıcı kahramanlarıdır. 

Plaj Şıklığının Püf Noktaları Nelerdir?

Plajda şık olmanı ilk kuralı seçtiğiniz mayonun ya da bikinin bedeninize uygun olmasıdır. Plaj şıklığına giden yolda ilk adım, size uyan deniz kıyafetini doğru seçmekten geçer. Her zaman için alternatifli ve dönüşümlü kullanacağınız deniz kıyafetlerine sahip olmaya özen gösterin. Böylece tamamlayıcı parçalarınızla sınırsız kombinlere imza atabilirsiniz. 

Denize Giderken Ne Giyilir?

Denize giderken giyeceğiniz kıyafet,  bir deniz kıyafeti olmadır. Bu isterseniz bikini, isterseniz bir mayo ya da haşema olabilir. Seçim tamamen sizin konforunuza ve yüzerken nasıl rahat edeceğinize bağlıdır. Günlük şort, tişört kombiniyle denize gitmeyi ve yüzmeyi seçebilirsiniz. Fakat bu konforlu bir yüzme deneyimi olmayacağı gibi sudan çıktığınızda ise şık bir görüntü olmayacaktır. 

Bikini, alt ve üst olarak birbirinden bağımsız iki parçadan oluşur. Ayrıca moda dünyasında mayokini olarak tanıdığımız alt ve üst parçaların birbirlerine kesitlerle bağlandığı bikini modelleri de mevcuttur. Mayo, tek parçalı bir deniz kıyafetidir. Şortlu, etekli ya da şort etekli, vatkalı, kısa kollu, kolsuz gibi pek çok farklı şekilde modele sahiptir. Haşema ise kolları ve bacakları uzun iki parçadan oluşan bir deniz kıyafetidir. Tesettür giyinen veya güneş hassasiyeti olanların denize giderken hayatını kolaylaştırır.

Plaj Elbisenizi Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Bikini ve mayo giydiğiniz zamanlarda üzerinize plaj elbisesi almayı tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz plaj elbisesi vücut tipinize uygun olmalıdır. Eğer boyunuz kısa ise ya mini bir plaj elbisesi ya da uzun bir plaj elbisesi seçmelisiniz. Midi boya veya diz boy bir plaj elbisesi sizi daha kısa gösterebilir.

Plaj elbiseleri yazın enerjisini taşımalıdır. Dökümlü, hareketli ve soft renklerden hazırlanan bir plaj elbisesini hasır çanta ve parmak arası terlikle özgürce kullanabilirsiniz. 

Plajda Takılacak Takılara Nasıl Karar Verilir?

Plaj şıklığınızı bir tık yukarıya çıkartacağınız başka bir adım ise plaj takılarıdır. “Plajda takı mı takılır?” demeyin, eğer doğru parçaları seçerseniz, neden olmasın! 

Plaja giderken ayak bileğinize takacağınız zarif bir halhal ile şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. Yeteri kadar bronzlaştıysanız neon renkli bileklik ya da kolyeler kullanabilirsiniz. Plajda kullanacağınız takılarda önemli olan şey deniz suyu ile oksitlenmemesidir. Bu yüzden suya dayanıklı ve kararmayacak parçaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca unutmayın tatildesiniz, o yüzden zarif bir şıklığa sahip olmanız gerekiyor. Büyük ve abartılı takıların zarafetinizi zedelemesine izin vermeyin. 

Plaj Şıklığının Vazgeçilmezi Pareolar

Yıllardır sahillerde kadınların belinde düşürmediği pareolar…. 

Pareolar hem işlevsel hem de şık parçalardır. Mavi bir mayo ile kemik pareo kullanabilirsiniz. Kırmızı bikini, bronz ten ile beyaz bir pareo kombinleyebilirsiniz. Sahilde kullanacağınız pareoları açık renk seçerek hem güneşten daha az etkilenebilir hem de şıklığınızla göz alıcı olabilirsiniz. 

Rengarenk Plaj Sandaletleriyle Rahatlık

Sahilde rahatça giyip çıkartabileceğiniz sandaletlerinizi renklendirmeye ne dersiniz? Deniz, kum ve güneş üçlüsüne şıklığınızı konuşturacak renkli sandaletler ekleyin. Siyah bikini, siyah transparan deniz elbisesi kombinizi neon sarı sandaletle tamamlayarak tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.