Monokrom Giyim Tarzı ile Şıklığı Yakalayın!

Monokrom Giyim Tarzı ile Şıklığı Yakalayın!

Son yıllarda, geçmiş esintili moda akımları giderek popülerlik kazanıyor. Özellikle 70’li yıllardan günümüze uzanan monokrom tarz, hayatın her alanında kendine yer bulmaya başladı. Fakat monokrom akımı, en çok giyimde sevildi. Monokrom giyim tarzının temelinde ise kombinlenen parçaların uyumlu ve bütün olması yatıyor. Bahsettiğimiz uyum, teklikten geçiyor. Tek ve düz renk ya da birbirine zıt iki düz renk. 

Monokrom Giyim Nedir?

Monokrom giyim tarzı, aslında tek renk sevenlerin pek yabancılık çekemeyeceği bir akım. Tek bir rengin ya da birbirine zıt iki rengin veya belirgin bir desenin öne çıkartıldığı kombinlerden oluşan stile, monokrom tarz denir. 

Tek renk giyinmekten bahsedildiği zaman akla ilk siyah gelse bile, monokrom stilinizde kendinizi siyahla sınırlandırmanıza gerek yok.  Giymekten zevk aldığınız renklerden birini ona zıt bir renkle kombin yapabilir ya da sevdiğiniz rengin tonlarında yumuşak geçişli bir stil yaratabilirsiniz. Burada önemli olan uyum ve yumuşak geçişler. Okuduklarınızdan sonra kafanızda canlanan kombinlerde dikkat etmeniz gereken bir şey var; monokrom giyim, ton sür ton tarz değildir! 

Monokrom Giyim ve Ton Sür Ton Tarz Arasındaki Fark Nedir?

Ton sür ton tarz ile monokrom giyim tarzının benzerlik gösterdiği konusunda haklısın, ama ikisi birinden çok farklıdır. Ton sür tonda seçeceğiniz parçalar ve renkler birbirine yakın olur, lakin monokrom giyimde renk tek ya da seçilen rengin yumuşak geçişli tonları olur. Hatta monokrom kombinlerinizi tek renk ile sınırlandırabilir ve sadeliğin şıklığıyla göz kamaştırabilirsiniz.

Monokrom Stil Nasıl Yaratılır?

Monokrom stilinizi yaratmak tahmin ettiğinizden de kolay. Monokrom giyim tarzında püf nokta, uyum. Seçeceğiniz renk ve parçalar birbiri içinde uyum sağlamalı ve bütünlük oluşturmalı. Dışarıdan bakıldığı zaman tek bir renk ya da birbirine zıt iki rengin dansı görülmelidir. 

Monokrom stilinizde önemli olan renktir. Seçtiğiniz parçanın rengi, düz olmalıdır. Bu yüzden birbiriyle uyumlu kombin parçalarını kullanırken kumaş seçiminde özgürsünüz. Mavi şifon bir gömlek giydiğinizi düşünelim, bunun altına gömleğinizle aynı renk ve canlılıkta deri bir pantolon kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz mavi parçada renk geçişi varsa monokrom tarzda kombin yapmazsınız. Yani monokrom stil, düz renk sever. 

Katılmanız gereken özel davetlerde monokrom stilinizle ışıldamak için tek renk bir elbise, elbisenizle aynı renk bir stiletto ve aynı renk takılar kullanmanız yeterli. Monokrom stiliniz ile zahmetsiz şıklığın keyfini sürmek çok kolay. 

Monokrom Giyimde Renklerin Uyumu!

Monokrom stilinizde zahmetsiz şıklık elde etmek isterseniz, siyahı kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz siyah renk crop atletinizin düz renk olmasına dikkat ettikten sonra, siyah bir pantolon ve siyah ceket ile kombin yapabilirsiniz. Aynaya baktığınız zaman baştan aşağı tek bir renk görüyorsanız, başardınız işte bu sizin monokrom stiliniz! 

Monokrom renkler dediğimizde aklımıza ilk siyah gelse de kombinlerinizde iki zıt rengi kullanabilirsiniz. Monokrom renkler sadece belirli bir renk skalasında sıkışmış değildir. Sevdiğiniz her renkle monokrom stilinizi yansıtabilirsiniz. Önemli olan, rengin tek olması ya da zıt renklerin dengeli şekilde kullanılması. Monokrom giyim tarzınızda zıt renkleri kullanırken, renk dengesini aksesuarlarınızla sağlayabilirsiniz. Zıt renklerle monokrom kombin önerisi isterseniz; düz sarı renk bir elbise ve mor bir ceketi kombinleyebilirsiniz. Sarı ve morun zıtlığından oluşturduğunuz kombinizi mor çanta, mor ayakkabı ve küçük mor aksesuarlarınızla taçlandırabilirsiniz. 

Soft renklerle monokrom stilinizi yansıtmak istediğiniz zaman, pudrayı tercih edebilirsiniz. Pudra bir elbise, aynı tonda bir ayakkabı ve çanta ile şıklığınızla göz kamaştırmaya hazırsınız. 

Monokrom Tarzınızda Desenlerin Gücünü Kullanın

Monokrom kombinlerinizde öne çıkartmak istediğiniz deseni seçin ve şıklığın keyfini sürün. Unutmayın, monokrom kombin yaparken sadece bir parçanızda desen olmalı ve kombinin yıldızı olarak desen öne çıkmalı. 

Pembe puantiyeleri olan siyah bir eteğiniz olduğunu hayal edelim. Monokrom giyim tarzınızı yansıtmak için üzerine pembe bir kazak, pembe bir ayakkabı ve pembe bir çanta almanız yeterli. Desen bir parçada ve tek başına parlamalıdır. 

Her Mevsimde Monokrom Şıklık Mümkün

Monokrom stilinizle her mevsim göz kamaştırabilirsiniz. Yaz ya da kış fark etmez, gardıroplarınızın vazgeçilmezi düz renk elbiseler monokrom kombinlere imza atmak için mükemmel parçalar. Kışın soğuk günlerini monokrom stilinizde avantaja çevirmek elinizde. Düz renk bir elbise, aynı renk bir kaban, elbisenizle aynı renk çizme ve çanta. Mevsim geçişlerinde monokrom kombininizi renklendirmek için desenli bir ceket seçebilirsiniz. Seçtiğiniz desenli parçanızın çizgili lacivert bir ceket olduğunu düşünelim ve lacivert bir etek, lacivert bir crop top ile monokrom stilinizi yansıtabilirsiniz. 

Monokrom Tarzında Jean Kombinlerine Dikkat Edin

Jean giymeyi sevenler için monokrom stilde giyinmek zor değil. Jeanlerinizle de monokrom stilinizi yansıtabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta seçeceğiniz kotun renk geçişli olmaması ve düz olması. Kırmızı kot pantolonuz ile kırmızı tişörtünüzü birlikte kombinleyerek monokrom stilinizi jean ile yansıtabilirsiniz. Monokrom giyim tarzınızda jeanlerinize de her zaman yer var. 

Monokrom Tarzını Ayakkabı ve Çantayla Tamamlayın

Tüm stillerde olduğu gibi monokrom giyimde de ayakkabı ve çanta en önemli tamamlayıcıdır. Monokrom renkler ile yarattığınız stilinizde çantanızı ve ayakkabınızı özenle seçmeniz gerekir. Çanta ve ayakkabı monokrom kombinizdeki renklerden bağımsız ve aykırı olmaz. Çünkü monokrom, birlik ve bütünlük esasına dayanır. Bir renk ya da birlikte iki zıt rengin dansıdır. Bu yüzden pudra monokrom kombininizi, pudra ayakkabı ve çantayla tamamlamalısınız.  

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Vücut Tipine Göre Triko Elbise Nasıl Seçilir?
Giyim tarzınız, bir anlamda kendinizi dünyaya anlatma şeklinizdir. Sevdiğiniz bir gardırop oluşturmak söz konusu olduğunda vücut tipinize göre nasıl giyineceğinizi bilmek stilinizi kolaylıkla ifade etmenize olanak tanır. Seçtiğiniz kıyafet kodlarından saç renginiz ve teniniz ile uyum sağlayan renk tonlarına kadar tüm detaylar bir bütün olarak bakıldığında nasıl bir stile sahip olduğunuza dair ipuçları verir. Kazak , etek , pantolon , bluz gibi temel parçaların yer aldığı gardırobunuzda elbiseler daha farklı konumlanır. Gündüzden geceye uzanan zamansız elbise modellerinden biri ise triko elbiseler olur.
Triko Kıyafet Bakımında Püf Noktalar
Triko kıyafetler, tıpkı her kumaşta olduğu gibi özenli bir şekilde bakılmalıdır. Yıkama, kurutma ve ütüleme esnasında kumaşın zarar görmemesi için dikkat edilmesi gereken bir takım temel kurallar mevcuttur. Bu püf noktalara dikkat edilerek yapılan işlemler sayesinde triko kıyafet modelleriniz ; kumaş zarar görmediğinden dolayı daha geç eskir. Kısacası kıyafetlerinizin ömrü uzarken, görünüşü ise tıpkı ilk günkü gibi kalır. Bu yüzden kullanıcılar tarafından “triko nasıl yıkanmalı” ve “triko nasıl ütülenir” gibi soruların cevabı büyük bir merak konusudur.
Triko Kazak Kombini Nasıl Yapılır?
Kış ve Sonbahar mevsimlerinde size birbirinden çarpıcı kombinler hazırlama fikri verecek şık triko kazaklar, Mısırlı triko kazak seçkisinde zengin bir içerikle yer alır. Kısa ve uzun kollu kazaklar, crop triko kazak modelleri, çizgili kazak çeşitleri, boğazlı trikolar gibi birçok çeşitte model, koleksiyonun çarpıcı parçalarını oluşturur. Triko kazaklar , hem profesyonel iş yaşamında hem de casual kullanımda hayat kurtaran tasarımlardır. Pantolonlar , etekler ve hatta zaman zaman elbiseler , kazakların en ideal eşlikçisi olan alt grup parçalarıdır.
Triko Kazak Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sıcak, rahat ve şık triko kazaklar her gardırobun olmazsa olmazları arasında yer alır. Stilinizi tamamlayan anahtar parçalardan biri olan triko kazaklar, onlara iyi baktığınız sürece uzun yıllar dayanarak ilk günkü halini korumaya devam eder. Triko kazak bakımında dikkat edilmesi gereken ayrıntıları yazının devamında okuyabilirsiniz.
Triko Hırka Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Triko hırkalar, kış aylarında sıcak tutmaları ve kombinleri tamamlamaları yönüyle vazgeçilmez parçalardan biridir. Bu giysiler, pantolonlar , etekler ve elbiselerle rahatlıkla kombinlenebilir. Çok geniş kullanım alanına sahip olmaları yönüyle her gardıropta bulunması gereken hırka , bahar aylarında da ceket yerine tercih edilebilir. Bu kurtarıcı giysi, doğru bakım uygulamalarıyla uzun yıllar kullanılabilir. Giysinin liflerine zarar vermemek için yanlış yıkama ve bakım yöntemlerinden uzak durmak gereklidir. Triko hırkaların bakımı, yıkama sıcaklığından kullanılan deterjana, kurutma yönteminden ütüleme sürecine kadar birçok adımı kapsar. Peki triko hırka bakımı nasıl yapılır? Triko kazaklar hangi programda yıkanır? Gelin triko hırka bakımı hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere göz atın.
Triko Etek Kombini Nasıl Yapılır?
Triko etek, mevsim geçişleri için rahat ve şık modelleri sizlere sunar. Özel seçkiler ile yapacağınız kombinler sayesinde her ortamda ilgi uyandırmanız mümkün olur. Triko etek çeşitleri farklı birçok giyim ürünü ve aksesuarlar ile uyum yakalayabilir, bu sayede çok yönlü kullanıma sahiptir. Tarzınız ne olursa olsun, sonbahar ve kışın en zarif kombinine sahip olmak için Mısırlı 1951 triko etek modellerinden ilham alabilirsiniz. Koleksiyonun eşsiz çizgili triko etek tasarımları ile feminen stilinizi canlandırabilirsiniz.
Triko Elbise Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Triko elbiseler, hem şıklıkları hem de rahatlıklarıyla her dolabın vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Soğuk kış günlerinde kabanlarınızla birlikte sizi sıcak tutan triko elbiseler, bahar aylarında ise tek parçayla şıklığı yakalamanıza olanak tanır. İncesinden kalınına, düz renklisinden desenlisine kadar pek çok modelin bulunduğu triko elbiselerin bakımına, kullanımına ve giyimine dikkat etmek gerekir. Peki triko elbise ne zaman giyilir? Triko elbise nasıl yıkanır ve ütülenir? Merak ettiğiniz tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğin devamından ulaşabilirsiniz.
Sonbahar Şıklığınızı Triko Hırkalar ile Yakalayın!
Hırka, mevsim geçişleri için kullanışlı zamansız bir moda parçasıdır. Tasarımı itibariyle triko hırkalar, tek ya da farklı giyim parçaları ile birlikte kullanıma elverişlidir, kombinlere zahmetsiz bir şıklık kazandırır. Stillerin önü açık özelliği, birçok farklı kesimi kadın triko hırkalarını spesifik kılan bileşenleridir. Klasikten, spora, geleneksel görünümden modern çizgiye birçok stil için uyumlu ve kullanışlı triko hırkalar, kombinlere sofistike dokunuşlar yaparak kadın stilini etkili şekilde tamamlamayı başarır. Mısırlı 1951’in sizler için sunduğu triko hırka kadın koleksiyonu ile tanışarak sonbahar ve kış stilinize hareket kazandırabilirsiniz. Geniş kitleye hitap eden koleksiyonun önde gelen triko hırka tasarımları, her sezon sonbahar kombininize adapte olmaya hazır!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.