Hesabım Kapat
Sepetim
Sepetim
Monokrom Giyim Tarzı ile Şıklığı Yakalayın!

Monokrom Giyim Tarzı ile Şıklığı Yakalayın!

Son yıllarda, geçmiş esintili moda akımları giderek popülerlik kazanıyor. Özellikle 70’li yıllardan günümüze uzanan monokrom tarz, hayatın her alanında kendine yer bulmaya başladı. Fakat monokrom akımı, en çok giyimde sevildi. Monokrom giyim tarzının temelinde ise kombinlenen parçaların uyumlu ve bütün olması yatıyor. Bahsettiğimiz uyum, teklikten geçiyor. Tek ve düz renk ya da birbirine zıt iki düz renk. 

Monokrom Giyim Nedir?

Monokrom giyim tarzı, aslında tek renk sevenlerin pek yabancılık çekemeyeceği bir akım. Tek bir rengin ya da birbirine zıt iki rengin veya belirgin bir desenin öne çıkartıldığı kombinlerden oluşan stile, monokrom tarz denir. 

Tek renk giyinmekten bahsedildiği zaman akla ilk siyah gelse bile, monokrom stilinizde kendinizi siyahla sınırlandırmanıza gerek yok.  Giymekten zevk aldığınız renklerden birini ona zıt bir renkle kombin yapabilir ya da sevdiğiniz rengin tonlarında yumuşak geçişli bir stil yaratabilirsiniz. Burada önemli olan uyum ve yumuşak geçişler. Okuduklarınızdan sonra kafanızda canlanan kombinlerde dikkat etmeniz gereken bir şey var; monokrom giyim, ton sür ton tarz değildir! 

Monokrom Giyim ve Ton Sür Ton Tarz Arasındaki Fark Nedir?

Ton sür ton tarz ile monokrom giyim tarzının benzerlik gösterdiği konusunda haklısın, ama ikisi birinden çok farklıdır. Ton sür tonda seçeceğiniz parçalar ve renkler birbirine yakın olur, lakin monokrom giyimde renk tek ya da seçilen rengin yumuşak geçişli tonları olur. Hatta monokrom kombinlerinizi tek renk ile sınırlandırabilir ve sadeliğin şıklığıyla göz kamaştırabilirsiniz.

Monokrom Stil Nasıl Yaratılır?

Monokrom stilinizi yaratmak tahmin ettiğinizden de kolay. Monokrom giyim tarzında püf nokta, uyum. Seçeceğiniz renk ve parçalar birbiri içinde uyum sağlamalı ve bütünlük oluşturmalı. Dışarıdan bakıldığı zaman tek bir renk ya da birbirine zıt iki rengin dansı görülmelidir. 

Monokrom stilinizde önemli olan renktir. Seçtiğiniz parçanın rengi, düz olmalıdır. Bu yüzden birbiriyle uyumlu kombin parçalarını kullanırken kumaş seçiminde özgürsünüz. Mavi şifon bir gömlek giydiğinizi düşünelim, bunun altına gömleğinizle aynı renk ve canlılıkta deri bir pantolon kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz mavi parçada renk geçişi varsa monokrom tarzda kombin yapmazsınız. Yani monokrom stil, düz renk sever. 

Katılmanız gereken özel davetlerde monokrom stilinizle ışıldamak için tek renk bir elbise, elbisenizle aynı renk bir stiletto ve aynı renk takılar kullanmanız yeterli. Monokrom stiliniz ile zahmetsiz şıklığın keyfini sürmek çok kolay. 

Monokrom Giyimde Renklerin Uyumu!

Monokrom stilinizde zahmetsiz şıklık elde etmek isterseniz, siyahı kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz siyah renk crop atletinizin düz renk olmasına dikkat ettikten sonra, siyah bir pantolon ve siyah ceket ile kombin yapabilirsiniz. Aynaya baktığınız zaman baştan aşağı tek bir renk görüyorsanız, başardınız işte bu sizin monokrom stiliniz! 

Monokrom renkler dediğimizde aklımıza ilk siyah gelse de kombinlerinizde iki zıt rengi kullanabilirsiniz. Monokrom renkler sadece belirli bir renk skalasında sıkışmış değildir. Sevdiğiniz her renkle monokrom stilinizi yansıtabilirsiniz. Önemli olan, rengin tek olması ya da zıt renklerin dengeli şekilde kullanılması. Monokrom giyim tarzınızda zıt renkleri kullanırken, renk dengesini aksesuarlarınızla sağlayabilirsiniz. Zıt renklerle monokrom kombin önerisi isterseniz; düz sarı renk bir elbise ve mor bir ceketi kombinleyebilirsiniz. Sarı ve morun zıtlığından oluşturduğunuz kombinizi mor çanta, mor ayakkabı ve küçük mor aksesuarlarınızla taçlandırabilirsiniz. 

Soft renklerle monokrom stilinizi yansıtmak istediğiniz zaman, pudrayı tercih edebilirsiniz. Pudra bir elbise, aynı tonda bir ayakkabı ve çanta ile şıklığınızla göz kamaştırmaya hazırsınız. 

Monokrom Tarzınızda Desenlerin Gücünü Kullanın

Monokrom kombinlerinizde öne çıkartmak istediğiniz deseni seçin ve şıklığın keyfini sürün. Unutmayın, monokrom kombin yaparken sadece bir parçanızda desen olmalı ve kombinin yıldızı olarak desen öne çıkmalı. 

Pembe puantiyeleri olan siyah bir eteğiniz olduğunu hayal edelim. Monokrom giyim tarzınızı yansıtmak için üzerine pembe bir kazak, pembe bir ayakkabı ve pembe bir çanta almanız yeterli. Desen bir parçada ve tek başına parlamalıdır. 

Her Mevsimde Monokrom Şıklık Mümkün

Monokrom stilinizle her mevsim göz kamaştırabilirsiniz. Yaz ya da kış fark etmez, gardıroplarınızın vazgeçilmezi düz renk elbiseler monokrom kombinlere imza atmak için mükemmel parçalar. Kışın soğuk günlerini monokrom stilinizde avantaja çevirmek elinizde. Düz renk bir elbise, aynı renk bir kaban, elbisenizle aynı renk çizme ve çanta. Mevsim geçişlerinde monokrom kombininizi renklendirmek için desenli bir ceket seçebilirsiniz. Seçtiğiniz desenli parçanızın çizgili lacivert bir ceket olduğunu düşünelim ve lacivert bir etek, lacivert bir crop top ile monokrom stilinizi yansıtabilirsiniz. 

Monokrom Tarzında Jean Kombinlerine Dikkat Edin

Jean giymeyi sevenler için monokrom stilde giyinmek zor değil. Jeanlerinizle de monokrom stilinizi yansıtabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta seçeceğiniz kotun renk geçişli olmaması ve düz olması. Kırmızı kot pantolonuz ile kırmızı tişörtünüzü birlikte kombinleyerek monokrom stilinizi jean ile yansıtabilirsiniz. Monokrom giyim tarzınızda jeanlerinize de her zaman yer var. 

Monokrom Tarzını Ayakkabı ve Çantayla Tamamlayın

Tüm stillerde olduğu gibi monokrom giyimde de ayakkabı ve çanta en önemli tamamlayıcıdır. Monokrom renkler ile yarattığınız stilinizde çantanızı ve ayakkabınızı özenle seçmeniz gerekir. Çanta ve ayakkabı monokrom kombinizdeki renklerden bağımsız ve aykırı olmaz. Çünkü monokrom, birlik ve bütünlük esasına dayanır. Bir renk ya da birlikte iki zıt rengin dansıdır. Bu yüzden pudra monokrom kombininizi, pudra ayakkabı ve çantayla tamamlamalısınız.  

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir. 
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.