Minimal Şıklık Yaratmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Minimal Şıklık Yaratmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Minimal Şıklık Yaratmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Minimalizm son yıllarda popüler olan bir akım haline geldi. Tabi bu akımdan kadın giyim modası da nasibini aldı. Şıklık algısı abartısız ve sade renklerin yoğunluğuna dönüşmeye başladı.

Moda dünyasına yön veren büyük markalar minimalist şıklığın öncüsü sayılabilir. Koleksiyonlarındaki büyük desenleri, abartı aksesuarları, parlak detayları ve abartılı renkleri bir tarafa bırakarak sadeleşmeye başladılar. Nört renkler, sade kesimler, göz yormayan detaylar ile minimal şıklık için düğmeye basılmış oldu.

Minimalist Giyim Tarzı Ne Demek?

Minimalist tarz kısaca sade ve duru şıklıktır diyebiliriz. Düz renkler, küçük aksesuarlar, minik desenler ve yumuşak kesim kıyafetler ile minimalist tarza uygundur. Minimalist tarzın önceliği zahmetsiz ve doğal olmasıdır. Doğallıktan ve uğraşsız kombinlerle minimalist tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Minimal giyim tarzı doğal, temiz ve şık olmaktır. Minimal kombinlerin içerisinde karmaşık renkler, büyük detaylar, abartılı aksesuarlar yer almaz. Bunun yerine yumuşak renkler, desensiz kıyafetler ve minik aksesuarlar kullanılır.

Minimal Kombinlerin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Minimal kombinlerin olmazsa olmazı doğallık ve sadeliktir. Kombininizde kullanacağınız kıyafetler bedeninize uygun, temiz, abartısız ve sade olmalıdır. Bu yüzden seçeceğiniz parçaların renkleri kadar kumaş yapısı ve kesimleri de önemlidir. Asimetrik sert kesimli parçalar doğal güzelliğinizi zedeleyebilir. Bu yüzden desensiz, yumuşak kesimli ve nötr renklerde parçalarla minimal stilinizi oluşturabilirsiniz.

Minimal kombinlerde renk karmaşasına yer yoktur. Minimal bir kombinde en fazla üç renkli bir arada bulunabilir. Bu renkler birbiriyle uyumla ve yumuşak tonlarda olmalıdır. Minimal kombinler yapmak için düz parçaları tercih edebilirsiniz. Üzerinde pul, büyük düğme, parlak aksesuarlar ve baskılar bulanan parçalar minimalist giyim için uygun değildir. Unutmayın, minimalist kombilerin mottosu doğallıktır. Doğal, sade ve şık olmak için olabildiğinizde soft renkler ve düz parçalar kullanmanız gerekir. Yumuşak kesimlere sahip İspanyol paça pantolonlar, bilekte biten kotlar, mini etekler ve düz kesim elbiseler minimalist giyim için uygun parçalar arasında yer alır.

Minimalist Giyim Kombinlerinde Nötr Tonlar

Nötr renkler minimalist giyimin anahtarıdır. Göz yormayan karmaşadan uzak ve sakinlik hissi uyandıran renklerle oluşturacağınız kombinlerle minimalist tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Gri, lacivert ve toprak tonları minimalist stilinizi için oldukça uygundur. Gri Jean pantolon, beyaz tişört ve beyaz bir spor ayakkabı ile minimalist tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Lacivert düz kesim elbise, siyah çizme ile minimal tarzda ofis kombininizi oluşturabilirsiniz. Kullanacağınız abartısız minik takılarla kombinizdeki şıklığı arttırabilirsiniz. Camel pantolon, ekru kazak ve camel trençkot ile minimal stilde bir kombin yapabilirsiniz.

Monokrom stili seviyorsanız minimal giyim sizin için fazlasıyla kolay olabilir. İspanyol paça ekru pantolon, ekru bluz, ekru çanta ve ekru topuklu ayakkabı ile hem monokrom hem de minimalist bir kombin yapabilirsiniz.

Toprak tonlarında etek, ekru bluz ve camel ceket ile minimalist stil ofis kombini yapabilirsiniz.

Minimal Giyim ve Monokrom Kombinler

Tek renkten oluşan kombinlere monokrom kombin deriz. Genellikle toprak tonlarında, siyah, lacivert gibi nötr renklerden oluşan monokrom kombinler minimal stil için de oldukça uygundur.

Düz kesim beyaz elbise, beyaz ayakkabı ve beyaz kaban ile bembeyaz monokrom stilde minimalist şık olabilirsiniz. Camel pantolon, camel kolsuz triko atlet ve camel trençkot ile hem minimalist hem de monokrom şıklığın keyfini sürebilirsiniz.

Minimalist giyimde parlak ve göz yoran renklere yer olmadığı için neon monokrom kombinlerizi bu stil için kullanmanızı önermeyiz. Onun yerine toprak tonlarında monokrom ya da ton sür ton kombinler yapabilirsiniz.

Minimal Tarzın Gözdesi Desensiz Giysiler

Minimalist giyimin olmazsa olması sadeliktir. Desensiz, detaysız ve düz giysiler tercih edilmelidir. Sadeliğin şıklığına dayanan minimalist giyim tarzı için desenli kıyafetlerinizi rafa kaldırmanız gerekebilir.

Göz yaran büyük desenler, renk geçişleri ve parlak detayları minimal tarzda yer almaz. Minimal giyim tarzı desensiz, baskısız, taşsız ve pulsudur. Sade, duru ve doğal olan parçalarınızı minimal stil kombinlerinizde kullanabilirsiniz.

Düz kesim, desensiz lacivert kalem etek ve soft pudra rengi bir gömlek ile minimal klasik stilde kombinler yapabilirsiniz.

Minimal stil kombinler için triko parçaları kullanabilirsiniz. Dokumasından doğan doğal detaylarla minimal ve şık kombinler yapmanıza olanak tanır. Triko ekru kazağınızı, camel cigarette pantolon ile kombinleyerek minimal şıklığın keyfini sürebilirsiniz

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.