Hesabım Kapat
Sepetim
Sepetim
Kırmızı Rengi Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Kırmızı Rengi Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Kırmızı Rengi Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Kırmızı, aşkın, cazibenin ve gücün rengi olarak bilinir. Herkesin gönlüne taht kuran kırmızı parçalar muhakkak vardır. Kimisi hayatının her alanında bir parça kırmızıya yer verirken kimisi ise sadece kıyafetlerinde kullanmayı sever. 

Kırmızı, feminen ve güçlüdür. Renk skalasında ana renkler içerisinde yer alır. Bu yüzden kırmızıyı giyimde kullanmak sanıldığı kadar kolay değildir. Baskın ve dikkat çekici olduğu için her renkle uyum sağlayamaz. Kırmızı için karakter sahibi bir renk diyebiliriz. Bu yüzden kırmızı ile uyum sağlayacak renkleri doğru seçmeniz gerekir. 

Kırmızı ile Uyumlu Renkler Nelerdir?

İddialı ve kendi başına şık duran kırmızının yanına kuşkusuz en çok siyah yakışıyor. Peki, bunun dışında kırmızı ile uyum sağlayan renkler nelerdir? 

Kırmızı rengini sarı, beyaz, yeşil, mavi ve siyah kullanabilirsiniz. Kırmızının konstrat rengi yeşildir. Dikkat çekici bir kombin istediğiniz zaman kırmızı parçalarınızı yeşil parçalarla kombinleyebilirsiniz. 

Kırmızıyı öne çıkartan ve sakin bir uyum gösteren renkler arasında ise bej, krem ve gümüş gelir. Bej rengi pantolon, kırmızı bir gömlek ile sakin ve kararlı bir ofis kombini oluşturabilirsiniz. 

Kırmızı Rengi Kombinlerken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Kırmızı ile kombin yaparken dikkat etmeniz gereken bazı küçük detaylar vardır. 

  • Kırmızı baskın bir renktir ve dahil olduğu her kombinde varlığını belli eder. Bu yüzden kombininizde kırmızıyı ne şekilde kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Kombininizde ana öğe olarak kırmızı mı kullanacaksınız yoksa kırmızı aksesuar olarak mı yer alacak? 
  • Kırmızının bulunduğu kombinler daha hareketli ve dikkat çekici olur. Bu yüzden kombininizin konseptini doğru belirlemeniz gerekir. 
  • Kırmızı monokrom kombin yaparken şıklığınıza darbe vurmayın. Kırmızının tek bir tonunu seçin ve tüm parçalarınızı aynı tonda kullanın. 
  • Kırmızı ile ton sür ton kombin oluşturacağınız zaman kırmızdan pembeye doğru bir akış tercih etmenizi öneririz. Aksi taktirde boğucu bir kombin olabilir. 


Kırmızı ve Pembenin Zıtlığından Yararlanın

Aşkın, tutkunun ve cazibenin rengi kırmızı ile masumiyetin, çocuksuluğun ve enerjinin rengi pembeyi birlikte kullanmayı deneyin. Böylece kırmızının feminen baskınlığını pembenin masumiyeti ile yumuşatabilirsiniz. Birbirine zıt duygular uyandıran iki rengi birlikte harmanlayarak masum şıklığınızı öne çıkartacak kombinlere imza atabilirsiniz. 

Genellikle ton sür ton kombinlerde sıkça karşımıza çıkan kırmızı-pembe uyumunu hem günlük hem de ofis şıklığınız için kullanabilirsiniz. 

Bu ikiliyi kullanırken dikkat etmeniz gereken şey ise kırmızının kombininizdeki yoğunluğudur. Pembe ve kırmızı kombininizde kırmızıya olabildiğince az yer vermelisiniz. Pudra rengi pantolon, kırmızı crop top ve pembe hırka ile hem masum hem de iddialı bir kombin yaratabilirsiniz.  Ama kırmızı bir elbise, pudra ayakkabı ve pembe ceket ile oluşturduğunuz kombinde ise kırmızı baskın kalır. Bu yüzden pembenin masumiyeti geri plana düşer. 

Masum şıklığınızı öne çıkartacağınız pembe-kırmızı kombinleriniz için kırmızı parçanızın daha az yer kaplamasına özen gösterin. Pembe ve tonlarının yoğun olduğu kombininizde kırmızıyı, etek, crop top, ayakkabı, kemer, şort gibi yüzey alanı dar kalacak şekilde kullanmaya özen gösterin. 

Kırmızı ve Spor Ayakkabı Uyumu

Kim demiş ‘kırmızı ile sportif şıklık sağlanmaz’ diye? Artık hayatın her alanında kendine yer bulan ve sportif şıklığınızı tamamlayan spor ayakkabılarınızı kırmızı parçalar ile rahatça kullanabilirsiniz. 

Kırmızı triko elbisenizin altında beyaz bir spor ayakkabı giyerek gün boyu hem şık hem de konforlu olabilirsiniz. Kırmızı pantolon, kemik triko atlet ve beyaz spor ayakkabı kombinizle ofis şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. 

İçerisinde kırmızı renginin baskın olduğu kombinlerinizde spor ayakkabınızı beyaz seçmeniz kombin bütünlüğünü ve şıklığını korumanızı sağlar. Eğer kombininizde kırmızı yoğunluğu daha azsa o zaman siyah ve lacivert ya da çok renkli spor ayakkabılarınızı da rahatça giyebilirsiniz. 

Kırmızının önde kalmasını istediğiniz ve ayakkabılarınızla dikkat çekebileceğiniz bir başka önerimiz ise kırmızı spor ayakkabı olacaktır. Sportif şıklığınızı iddialı şekilde yansıtabileceğiniz kırmızı spor ayakkabınızı, kemik atlet ve siyah şort kullanabilirsiniz. 

Detaylarda Kullanılan Kırmızı

Kırmızıyı seviyor ama kıyafetlerinizde kullanmaya çekiniyorsanız küçük detaylarda yer verebilirsiniz. Gri bir elbisenize kırmızı kemer ekleyerek şıklığınızı bir tık yukarı çıkartabilirsiniz. 

Kot pantolon, beyaz tişört ve spor ayakkabı kombininizde kırmızı küçük bir fular ya da saat kullanarak günlük şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz.  

Kırmızıyı daha iddialı bir detay olarak kullanmak istediğiniz zamanlarda siyah kombinlerinize kırmızı parçalar ekleyebilirsiniz. Siyah triko elbisenizin yanında küçük kırmızı kutu çanta veya kırmızı topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. 

Kırmızı Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Kırmızı gömlek ile yapacağınız kombinlerde siyah ve kırmızı uyumundan faydalanabilirsiniz. Siyahın asaleti ile kırmızının cazibesi şıklığınızı taçlandıracaktır. Klişelerden uzaklaşmak ve kırmızı gömleğinizi daha açık bir renkle kombinlemek isterseniz sizlere toprak tonlarını önerebiliriz. Eğer ofis şıklığınız için kırmızı gömlek kullanacaksanız etek ya da pantolonunuzda ekru, bej, kemik, camel, krem gibi soft renkleri tercih edebilirsiniz. 

Günlük şıklığınız için koyu lacivert kot pantolon ve kırmızı gömlek kombinini deneyebilirsiniz. Yaz akşamlarında iddialı şıklığınızı konuşturmak için kırmızı gömlek, kemik crop top ve krem şort kombinini kullanabilirsiniz. 

Kırmızı Pantolon Nasıl Kombinlenir? 

Kırmızı pantolon tek başına dikkat çekici ve kombininizin yıldızıdır. Bu yüzden üzerine giyeceğiniz parçaların onu gölgelememesi gerekir. Krem atlet, kemik gömlek ya da bej crop top tercih edebilirsiniz. Açık ve yumuşak renkleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı pantolonunuzu açık mavi, pembe, gri ve altın rengi ile kombin yapabilirsiniz. 

Kırmızı Elbise Nasıl Kombinlenir?

Düz kırmızı elbisenizi siyah, lacivert, gümüş ve altın tonlarında parçalar ile kombinleyebilirsiniz. Desenli ya da renk geçişli kırmızı elbisenizi kemik, bej, krem tonlarında parçalar ile kombin yapabilirsiniz.
 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir. 
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.