Kayak Pantolonu Kombinleri Nasıl Yapılır?

Kayak Pantolonu Kombinleri Nasıl Yapılır?

Kayak Pantolonu Kombinleri Nasıl Yapılır?

 

Sezonun girmesiyle kayak yapmak isteyenlerin ve kayak severlerin kombinlerinde de farklı kaygılar oluşmaya başladı. Kışın kombin yapmak ve kayak modasını yakından takip etmek dışarıdan çok kolay görünebilir. Lakin kayak modası kendi başına farklı bir alandır. Bu yüzden kayak için kullanılan ekipmanlar hem sizi soğuktan korumalı hem de şıklığınızı daima korumaya devam etmelidir.

 

Kayak modasının değişmez parçaları kayak montu ve kayak pantolonudur. Peki, kayak modasının favori parçası olan kar pantolonları nasıl seçilmeli? Doğru kayak pantolonu nasıl olmalı? En önemli soru ise kayak pantolonu nasıl kombin yapılmalı?

 

Kayak pantolonları hakkında merak ettiğiniz her şeyi ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

 

Kar Pantolonu Nasıl Olur?

 

Kayak yapmayı sevenler bilir ki sizi kardan koruyabilecek en önemli parçalardan birisidir, kar pantolonları. Bu yüzden kar pantolonu sizi terletmeyecek, hareket kabiliyetinizi sınırlamayacak ama en önemlisi de ıslanmanızı ve üşümenizi engelleyebilmelidir. Bu kadar çok özelliği bir arada sayınca imkânsız gibi dursa da günümüz teknolojisinde hiç bu iş çocuk oyuncağı. Islanmanızı ve terlemenizi engelleyecek özel kumaşlar, düşme anında yaralanmanızı engelleyecek ek katmana sahip ama hareket kabiliyetinizi sınırlamayacak kadar hafif dikim teknikleri mevcuttur.

 

Kar pantolonu ya da kayak pantolonu sizi sıcacık tutacak, ıslanmanızı engelleyecek ama hareket etmenize engel olmayacak şekilde olmalıdır. Bu şekilde üretilen renk renk, model model bir sürü kar pantolonu bulabilirsiniz.

 

Asla unutulmaması gereken önemli detay ise kar pantolonunuzu bedeninize uygun seçmenizdir. Her kıyafette olduğu gibi kar giysilerinde de beden ölçülerinize ve vücut tipinize uygun giyinmeniz şıklığınız kadar konforunuz içinde önemlidir.

 

Kayak Pantolonu İçine Ne Giyilmelidir?

 

Kar pantolonlarının asıl amacı sizi soğuktan korumaktır. Ama bazen bütçenize uygun olanı ararken bazı özelliklerinden feragat edilmiş olana denk gelebilirsiniz. Bu gibi durumlar için içi polarlı külotlu çorapları tercih edebilirsiniz. Ya da kaliteli bir kar pantolonu almanıza rağmen çok üşüyen biriyseniz yine termal külotlu çorapları kar pantolonunuzun içine giyebilirsiniz.

 

Kayak pantolonlarınızın içerisine termal tayt, termal külotlu çorap giyebilirsiniz.

 

Kayak Pantolonu Üstüne Ne Giyilir?

 

Kayak pantolonlarınızın üzerine yine sizi soğuktan koruyacak parçalar seçmelisiniz. Özellikle kayak yapacağınız günlerde boğazlı üstleri tercih edebilirsiniz. Kayak için üretilen termal body ve kazaklar kayak kombini için idealdir.

 

Beyaz karın üzerinde tek renk ve dikkat çekecek parçalar giymeniz kayak yaparken ayırt edici olmanıza sağlar. Beyaz bir kombin ise kar içinde kamufle olmanıza sebep olacağı için desenli ya da reflektörlü kombinler öneririz.

 

Turuncu kar pantolonu, krem termal kazak ve siyah bir kar montu ile şıklığınızı bembeyaz karlar üzerinde özgürce sergileyebilirsiniz. Bu sezonun moda renkleri kiremit ve lavanta kombinler de yapabilirsiniz. Lavanta kar pantolonu ve kar pantolonunuzla takım bir kar montunun içerisine beyaz boğazlı termal kazak altına da beyaz kar botu giyebilirsiniz.

 

Kar pantolonlarınızın üzerinde kullanacağınız kazak ya da body kadar kar montunuz da önemlidir. Çünkü kayak modasında asıl parçalar mont, pantolon ve ayakkabı olacaktır.

 

Doğru kar pantolonunu ve kayak montunu seçtikten sonra içerisine triko kazaklar giyebilirsiniz. Triko kazak kayak boyunca sizi terletmeden sıcak tutacaktır. Ayrıca montunuzu çıkarttığınız zaman da şıklığınızı korumaya devem edersiniz. Lila kar pantolonu, ekru triko kazak ve lila kar montunuzu, küçük renkli desenlere sahip beyaz bir kar botu ile kombin yaparak gün boy şık ve konforlu olabilirsiniz.

 

Kayak Pantolonu Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

 

Kayak pantolonlarınızın altına kayak botu ya da kar botu giymenizi öneririz. İçi dolgulu, su geçirmez botlar kar pantolonun altına giymek için idealdir. Sonuçta kayak yaparken ya da yoğun karlı havalarda kullanacağınız kar pantolonunuzu, kar botu ile kombinlemeniz gerekir.

 

Siyah kayak pantolonlarınızla açık renk kar botlarınızı birlikte kombin yapabilirsiniz. Açık renk kayak pantolonlarınız içinse koyu renk kayak botları ile kombin yapabilirsiniz.

Böylece zıtlıklardan doğan şıklığınızın keyfini sürebilirsiniz. Kalın katmanlı kayak pantolonlarınız için şişme botlar daha şık bir tercih olacaktır. Vücudunuzu saran termal özellikli kayak pantolonlarınız için içi kürklü botlarınızı tercih edebilirsiniz.

 

Kayak Pantolonu Nasıl Yıkanır?

 

Kayak pantolonu ve montu evde yıkamak için hassas ürünlerdir. Su geçirmez özelliğe sahip kumaşları ve iç katmanları nedeniyle kuru temizleme yapmanız önerilir. Özellikle kayak sonrası kar lekesi içinde kalan, kar pantolonunuzun önce yıkama ve bakım talimatı etiketini okumalısınız. Eğer kuru temizleme öneriliyorsa lütfen bu uyarıyı dikkate alın. Çünkü kayak pantolonunuzu uzun süre giymek istiyorsanız doğru şekilde bakmanız ve temizlemeniz gerekir.

 

Elde yıkama ya da çamaşır makinasında yıkamaya izin veren pantolonlar, hassas ayarda ve 30 derecede yıkanmalıdır. Rengine göre hassas deterjanlar kullanmanızı öneririz. Özellikle leke çıkarıcı ya da çamaşır ağartıcı kullanmamanız gerekir. Çünkü bu tip kimyasallar pantolonunuzun dokusuna zarar verebilir. Siyahlar için siyah, renkliler için renkli deterjan kullanarak kar pantolonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz

PAYLAŞ

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.