Jogger Pantolon Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Jogger Pantolon Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Jogger Pantolon Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Vücudunuzu iyi tanıyorsanız, nasıl giyineceğinizi, mükemmel görünüme nasıl sağlayacağınızı da bilirsiniz. Örneğin her dolabın vazgeçilmezi pantolonlar bedeninize uygun tercih yapılmaz ise şık durmayabilir.
Armut vücuda uygun boru paça ve koyu renk düşük bel pantolon, elma vücut tipi ve kum saati vücut tipi ise neredeyse her pantolon tipini, dikdörtgen vücut tipi ise jean pantolonları rahatça giyebilir. 

Bunların dışında yeni neslin tercih ettiği ve her vücuda uyum sağlayan ve hareketlerinize kısıtlama getirmeyen Jogger ya da jogging (koşucu) pantolonlarını tanıdıktan sonra diğer pantolonlarla arınıza bir mesafe girebilir. Peki, nedir bu Jogger pantolon?
 

Jogger Pantolon Nedir?

 


Jogger pantolonlar yaşınıza, kilonuza ve vücut tipinize bakmadan hem spor hem de klasik kesimlere sahip olan ve rahatlığın önde olduğu, genellikle trikodan üretilen bir pantolon çeşididir. Özel kesimleri sayesinde vücuda tam uyum sağlayan jogger pantolonlar, kullanıcıların rahatlığı ön plana alınarak tasarlanır. 
Hafif ve rahat olan jogger pantolonlar spor kıyafetlerinden esinlenerek üretilir. Bu yüzden jogger pantolonların eşofman altına benzerler. Jogger pantolonlar hafif yapılı kumaşlardan üretilirler. Böylece jogger pantolonları, piyasada benzerlik gösterdiği diğer modellerden kumaş yapısına bakarak ayırabilirsiniz. İnce dokusu sayesinde jogger pantolonlar hem vücudun hava almasına olanak sağlar hem de her mevsim kullanılabilecek erkek-kadın, genç-yaşlı ayrımı yapmaksızın herkesin rahatlıkla giyebileceği bir pantolon olarak karşımıza çıkar.

 

 

 

Jogger Kalıbın Özellikleri Nelerdir?

 


Jogger pantolonların kesimi standarttır. Belden aşağı doğru ve genişleyerek kesilip dikilen jogger pantolonların bu kesimi, pantolonun vücudu sarmasını, düzgün bir şekilde bedene oturmasını sağlar. Ayrıca jogger pantolonların, bel kısmında ve ayak bileklerinde geniş, sağlam ve yumuşak lastikler dikilir kemer sorununu ortadan kaldırır. 

Triko kumaşlardan üretilen jogger pantolonlar yumuşak ve esnek yapıları sayesinde gün içerisinde rahatlıkla hareket edebilmenize imkan tanır. Farklı renk seçeneklerini ve kumaş türlerini tercih ederek jogger pantolonlar ile mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Siyah jogger pantolon modellerini kışın, soft renklerden oluşan jogger pantolonları ya da beyaz jogger pantolon modellerini yaz ise kendinize yakıştırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Jogger Pantolon Nasıl Kombinlenir?

 


Jogger pantolonunu seçiminde vücudunuza tam oturan dar kesimleri tercih etmelisiniz. Dar kesim jogger pantolonunun sevdiğiniz dar ya da bol kesim tişörtler ile birlikte kullanabilirsin. Özellikle koyu renklerdeki jogger pantolon açık renk üst ile daha gösterişli durur. 

Dar kesim jogger pantolonunuza yakın ya da aynı renk bir spor ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz. 

Jogger pantolonunuzun rengine uygun gömlek ve blazer ceket ile kombinleyerek hem şık hem spor bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Birbirine zıt tonlarda seçeceğin blazer ceket ve jogger pantolonlar ile  farklı stilinizi özgürce yansıtabilirsiniz. 

Blazer ceket ve jogger pantolon kombininizde, pantolonunuzun rengiyle uyumlu bir spor ayakkabı tercih ederek casual stilinizi konuşturabilirsiniz. Blazer ceket, askılı atlet ve jogger pantolon kombini ile topuklu ayakkabı kullanarak ofis şıklığınızı taçlandırabilirsiniz. 

Bilekte biten ya da bağcıklı ayakkabılarla hem şık hem gösterişli bir kombin elde edebilirsiniz. 

Jogger pantolonlarınızı renkli spor botlar, deri ceketler ile kombinleyerek sokak stilinizi özgürce yansıtabilirsiniz. 

Soğuk ve karlı kış günlerinde jogger pantolon, bol hırka kombini ile kışa şıklığınızla karşı koyabilirsiniz. Jogger pantolon ile sportif kombinler oluşturmak için uzun şallar ve büyük çantalar kullanabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Jogger Pantolon Kombin Önerileri

 


Deri jogger pantolonlar ve deri üst giyim parçaları ile hem zengin hem de birbirinden farklı kombinlere imza atabilirsiniz. Onlarca farklı renk ve modelde üretilen jogger pantolonlarla yapmanız gereken tek şey hayal gücünüzü kullanarak şık kombinler yaratmaktır. Günlük hayatta veya iş hayatınızda ya da arkadaş toplantılarınızda deri jogger pantolon kombinizle şıklığınızdan ödün vermeyin. 
Jogger pantolonların üzerine her kumaştan üst giyim parçalarını kullanabilirsiniz. Siyah jogger pantolon üzerine beyaz tişört giyerek günlük şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Siyah jogger pantolonunuzu, ekru sweatshirt ile kombinleyerek sokak stilinizi yansıtabilirsiniz.
 
Jogger pantolonlar her türlü tişörtle rahatça kombin yapılabilir. Ayrıca jogger pantolon farklı model ceketler, yakalı yakasız her türlü gömleklerle özgür kombin seçenekleri sunar. Kışın kazaklarla ve üstüne uygun kışlık pardösü, palto mont giyilebilir. 

 

 

 

 

Jogger pantolon kombininize göre altına klasik ve sportif ayakkabıları rahatlıkla giyebilirsiniz.