Hangi Elbiseye Hangi Saç Modelini Tercih Etmelisiniz?

Hangi Elbiseye Hangi Saç Modelini Tercih Etmelisiniz?

Şık kombinler bütünlük ister. Kıyafetleriniz kadar seçtiğiniz aksesuarlar, ayakkabı ve saçınız şık bir kombinin parçalarıdır. Katılacağınız davetler için özenle seçtiğiniz elbiseyi, ayakkabıyı ve aksesuarlarınızı ayarladınız, şimdi sırada stilinizi doğru şekilde yansıtacak olan saç modeliniz kaldı. Doğru elbise ile doğru saç modelini kombinlediğiniz an şıklığınızla tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. 

Elbisenizle uyumlu olacak saç modelinizi belirlerken dikkat etmeniz gerekenler: 

•    Her elbisenin kendine has bir tarzı vardır ve saç modeliniz, elbise ile uyum sağlamalıdır. 
•    Farklı kesimlere sahip elbiselerde saçınız elbisenin modelini kapatmamalıdır. 

Kayık Yaka Elbiseye Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Katılacağınız davetlerde kayık yakalı bir elbise kullanmaya karar verdiniz. Saç modeliniz, elbisenin yaka dekoltesini kapatmamalıdır. Kayık yaka bir elbise ile saçlarınızı salık modelde kullanabilirsiniz. 

Kayık yaka elbiseniz ile ıslak saç modelini bir arada kullanarak, iddialı tarzınızı gözler önüne serebilirsiniz. Bahar renklerinde ya da çiçek desenli kayık yaka bir elbise ile nostaljik bir hava yaratabileceğiniz yarı açık saç modelini kullanabilirsiniz. 

Kayık yakalı elbisenizin dekoltesini ve kullandığınız kolyeyi öne çıkartmak istediğiniz zamanlarda ise ensede dağınık topunuz saç modellerini tercih edebilirsiniz. 

Tek Omuz Elbiseye Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Katılacağınız davetlerde iddialı tarzını yansıtan tek omuz elbiseler, günlük hayatta ise şıklığınızı gözler önüne serer. Son yıllarda tek omuz elbiselerin tekrar moda olmasıyla birlikte dalgalı saç modellerini de sıkça görmeye başladık. 

Sıkı bir topuz ya da at kuyruğu gibi iddialı saç modelleri, tek omuz elbiseler için göz yorucu olabilir. Bu yüzden tek omuz bir elbise ile daha yumuşak ve doğal gözüken saç modellerini tercih etmelisiniz.  

Tek omuz elbiselerle en çok kullanılan saç modeli dalgalı salık saçtır. Yarı toplu dalgalı saç modeli ya da tek taraftan toplanan dalgalı saç modeli ile tek omuz detayı öne çıkartılabilir. Özellikle kısa saçlı kadınlar için dalgalı salık saç modeli, tek omuz elbiselerde idealdir. 

Kısa Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Katılacağınız davet için kısa bir elbise tercih ettiyseniz, seçeceğiniz saç modelini elbisenizin dekoltesine göre belirlemeniz gerekir. Kısa elbiseniz derin v yaka, sırt dekoltesi ya da kayık yakaya sahipse, saçlarınızı salık model kullanmanız daha şık olmanızı sağlar. Elbiseniz kapalı yaka, kare yaka ya da dekoltesiz ise o zaman saçlarınızı kesinlikle toplamanızı öneririz. 

İş yerinde kare yaka kısa elbisenizi balerin topuzu saç modeli ile birlikte kullanarak iddialı şıklığınızla göz doldurabilirsiniz. Katılacağınız davetlerde ise kısa elbisenizle şıklığınızı taçlandıracak Fransız topuzu saç modelini tercih edebilirsiniz. 

Uzun Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?


Uzun elbiselerde kullanacağınız saç modeline karar verirken elbisenin etek hareketliliği ve dekoltesine dikkat edilmelidir. Eğer elbisenizin eteklerine hareket katan asimetrik kesimler, pileler, yırtmaçlar varsa saç modelinizi düz ve salık kullanmanız gerekir. Düz ve açık saçlarınız ile elbisenizin hareketi uyum sağlamış olur. 

Elbiseniz düz ve eteklerinde hareket kazanan bir detay yoksa ve derin dekoltelere sahipse ıslak saç ya da yarı açık saç modellerini değerlendirebilirsiniz. 

Sırtı Açık Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Sırt dekolteli bir elbisede seçeceğiniz saç modeli, dekoltenizi kapatmamalıdır. Uzun saça sahipseniz dalgalı ve dağınık topuzları kullanabilirsiniz. Elbiseniz keskin hatlara sahipse o zaman sıkı bir balerin topuzu ile iddialı şıklığınızı konuşturabilirsiniz. 


Balık Elbiseye Hangi Saç Modeli Gider?

Genellikle katılmanız gereken davetlerde zarafetinizi gözler önüne seren balık elbisenizi topuz saç modelleri ile özgürce kullanabilirsiniz. 

Balık elbiseniz ile kurdeleli saç modelini birlikte kullanarak masum şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Daha iddialı bir tarz için balık elbise ile balerin topuzunu kullanabilirsiniz. Örgü topuzlar, dağınık ense topuzları ile balık elbisenize yakışacak modeller arasındadır. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir. 
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.