Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli? 

Büyük basenlere sahipseniz üzülmenize gerek yok. Her gün ekranlarda gördüğümüz birçok ünlü de sizin gibi olmasına rağmen basenleriyle orantılı giyecekler kullanarak şıklıklarıyla göz kamaştırıyor.
Hatta basenli ünlülerden bahsedince Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Beyonce, Shakira gibi proporsiyonuna uygun giyinerek her zaman şık bulduğumuz isimleri sıralayabiliriz.
 
Elbette onların danışmanları, terzileri var diye düşünebilirsiniz. Ama onlar gibi çevrenizde büyük basenlere sahip birçok tanıdığınız vücuduna orantılı giyinerek fit görünebilmektedir.  

Giyimin ince ayrıntılarına dikkat etmediğinizde, basenleriniz moralinizi bozabilir. Bunun için bazı ayrıntılara dikkat ederek gardırobunuzda bulunması gerekenlerin neler olması gerektiğini birlikte inceleyelim. 
 

Proporsiyona Göre Giyinmek Neden Önemlidir? 


Sıkça duyduğunuz proporsiyon kelimesi, vücut orantısı anlamına gelir. Vücudunuzun alt ve üst kısmının birbiri ile orantısına proporsiyon denir. Vücudunuza uygun şekilde giyinmenize ise proporsiyonuna uygun giyinmek olarak tanımlanır. 

Proporsiyonunuza uygun giyinmek için en önemli şey, vücudunuzu tanımanızdır. Vücut tipinizi biliyorsanız proporsiyonuza uygun giyinmek için ilk adımı atmışsınız demektir. Bedeninizdeki artı ve eksi yönleri değerlendirin. Artılarınızı ön plana çıkarıp eksilerinizi proporsiyona uygun giyinerek gözden uzaklaştırabilirsiniz. 
Unutmayın, proporsiyonuza uygun olmayan kıyafetlerle şık olamazsınız. Vücut tipinize uygun kıyafetler sizi her zaman daha şık gösterir. 
 

Basenli Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli?


Hafif ince ipeksi kumaşlı elbise, etek ve pantolonlara yönelebilirsiniz. Böylece  daaha alımlı görünür, daha şık olursunuz. 
Modanın sık kullanılan parçalarından biri olan peplum, ceket, elbise ve eteklerin bel kısmına monte edilmiş ek bir etek parçası belinizi ince gösterir ve basenleriniz dikkat çekmez. 

Maxi boy, göğüs altından genişleyen elbiseler basenli kadınların kurtarıcı olabilir. Bununla beraber çan etekli elbiseler ve dar kesim V yakalı bedeninize tam oturan elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Basenli Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli?


Pantolon seçiminde dikkati basenlerinizden belinize çekmeye dikkat etmelisiniz. Bu yüzden yüksek belli pantolonlar tercih edilebilir. Bu şekilde belinizin daha ince görünmesine olanak sağlamış olursunuz.  

Yüksek bel ve İspanyol paça pantolonlar ile her zaman şık bir görünüm elde edebilirsiniz. V yaka şifon gömlek, yüksek bel ve İspanyol paça pantolon ve topuklu ayakkabı ile ofis şıklığınızı yansıtabilirsiniz. 

Ayrıca basenli kadınlar için düşük belli, bol pantolonlar size doğal bir şıklık kazandırabilir. Düz renk bir tişört ve tişörtünüze konstrat renkte düşük belli bol paça pantolon ile şık bir kombin elde edebilirsiniz. 

Basenli Kadınlar Nasıl Etek Giymeli?


Pantolon tercihinizde olduğu gibi etekte de yüksek beli tercih ederek ince belinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Hatta basenli kadınlar için en ideal alt giysinin etek olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yüksek bel eteklerle pantolondan daha kolay dikkati basenlerinizden belinize çekebilirsiniz.

Etek seçiminde sizin için ideal model çan olanlardır. Belden incelerek aşağı doğru inen çan etek modeli basenlerinizin dikkat çekmesini engeller. Az pileli, drapeli ve bol etekler ile şıklığınızı daima koruyabilirsiniz. 

Ayrıca dikine çizgilere sahip etekler basenlerinizin daha az dikkat çekmesini sağlar. Bu yüzden diz hizasında, koyu renkli etekler ve dikine çizgilere sahip etekleri tercih edebilirsiniz. 

Basenli Kadınlar Nasıl Abiye Giymeli?


Özel günlerin ve kutlamaların vazgeçilmezi abiyeler kâbusunuz olmasın. Doğru abiye ile katılacağınız davetlerde şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Bun için seçeceğiniz abiyede kloş etek tercih edebilirsiniz. 

Kloş etekli abiye yani belden ince ve aşağıya doğru seyrek pilelerle açılan bu model dikkati basenlerden belinizin inceliğine çeker. Kısa boylu iseniz kloş etekli kısa bir abiye tercih ederek şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Uzun boylu iseniz uzun kloş etekli ve yırtmaçlı bir abiye ile şıklığınızı konuşturabilirsiniz. 

Basenlerinizin dikkat çekmesini istemiyorsanız abiyelerinizde balık kadın ve kalem etek modellerden uzak durmanızı öneririz.

Ayrıca desenli bir abiye yerine düz renk bir abiye tercih etmek daha şık görünmenizi sağlar. Bu yüzden ten renginizle uyumlu bordo, lacivert, fuşya veya siyah gibi koyu tonlarda abiyeleri tercih edebilirsiniz. 

Kısa Boylu Basenli Kadınlar Nasıl Giyinmeli? 


Hem boyunuz kısa hem de basenlerinizin dikkat çekmesini istemiyorsanız sizin için giyinmek sandığınız kadar sancılı değil. İşte tam da bu noktada proporsiyonuza uygun giyinmek sizin kurtarıcınız olacaktır. 

Giyinirken dikkat etmeniz gereken şey dikkati basenlerinizden uzaklaştırmak ve sizi uzun gösterecek modelleri tercih etmektir.  Kısa boylu kadınların daha uzun gözükmek için uzun etek giymesi doğru bir algı değildir. Aksine mini etekler ve bol paça pantolonlar sizleri daha uzun gösterir. Tabii burada dikkat etmeniz gereken proporsiyonunuzun bol paça pantolon giymenize uygun olmasıdır. Vücut tipinizi doğru değerlendirdikten sonra işler sizin için daha kolay olacaktır. 

Kendiniz koyu renklere hapsetmekten kaçının. Kısa boylu ve basenli iseniz kıyafetlerinizde koyu renkler yerine daha açık renkleri tercih etmenizi öneririz. Ten renginizle uyumlu olan açık renklerle gardırobunuzu yeniden şekillendirebilirsiniz. 
Keskin modeller yerine daha soft kesimlere sahip kıyafetleri tercih etmelisiniz. Keskin hatlara sahip kıyafetler proporsiyonunuz için pek doğru tercih değildir. Yumuşak hatlı ve yumuşak geçişli kesimli kıyafetler sizi daha zarif gösterir. 
Günlük şıklığınız için dar tayt ya dar paça pantolonların üzerine basenleriniz örtecek bol kesim tunikler kullanabilirsiniz. Diz üstü elbiseler ve bol kesim diz üstü elbiseler ise şıklığınızla göz doldurmak istediğiniz günlerde kurtarıcı parçanız olabilir. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.