Triko Hakkında 13 Soru 13 Cevap

Triko Hakkında 13 Soru 13 Cevap

Triko kumaş, giysilerde inceliğin ve şıklığın ön plana çıkmasını sağlayarak, son dönemin en önemli kumaşları arasında yer almıştır. Stil tutkunları için vazgeçilmez olan bu kumaş, her mevsim giyilebilecek giysilerin üretilmesinde büyük rol oynamaktadır. İşte bu nedenle Mısırlı markasının tüm ürünlerinde triko kumaşının nadide kullanımlarını görebilirsiniz. Şimdi sizlere triko hakkında pek çok detaydan bahsederek triko kullanımına dair konunun kapsamını genişletelim.

Triko Nedir?

Özel bir örgü makinesinde, pamuk ipliği ve özenle seçilmiş yünlerin örülmesi sonucunda oluşan kumaştır. Saç örgü, jakarlı ve Selanik haroşa gibi desenler, bu kumaşın en çok tercih edilen örgü modelleri arasında bulunmaktadır. Ortaya çıkışının ilk zamanlarında ısı konforu sağlarken, daha şık görünüm elde etme amacıyla üretilmiştir. Günümüzde ise onlarca örme türüyle tüm mevsimlerin ürün modellerini oluşturmaktadır. Bunu sağlayan en önemli detay ise trikonun temel örme yapısı olan düz örmedir.

Triko Hangi Mevsimlerde Giyilir?

Kombin seçiminde çokça özenli olduğunuz için, kombinlerin kumaşları da fazlaca dikkatinizi çekebilir. Triko kumaş ise kombinlerinizi özel ve şık hale getirmenin en güzel yoludur. Üstelik bu kumaşın kullanımında yalnızca bir mevsim ön plana çıkmaz. Aralıklı örgü yapısı ile yaz aylarında serin tutması, kış aylarında da sıcak tutması kombinlerdeki yerini çok önemli bir hale getirmiştir. Aynı zamanda triko bluz, atlet, triko pantolon ve kaban gibi giysilerin tamamı triko kumaştan üretilebilir. Bu sebeple triko kombin modellerini her mevsimde bulabilirsiniz.

Triko Kumaş Sağlıklı Mı?

Mevsimsel çeşitlilik ve tüm giyim modellerine uyumu sebebiyle, triko kumaşın özellikleri ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle giyim sektöründe en sık tercih edilen kumaşlardan birisidir. Aralıklı örgü yapısı sayesinde   yeterince hava alan bir özelliğe sahiptir. Cilt sağlığına uygun bir kumaş olarak bilinmektedir. Çünkü triko kumaş özellikleri arasında sağlık açısından en önemli unsur hammaddesidir. Doğal yollar ile elde edilen pamuk ve yün ipliğinden meydana gelmektedir. Dolayısıyla cilt sağlığınıza oldukça önem veren Mısırlı,  örgü modelleri ile trikoyu birleştirerek sizlere şıklığın yanında gönül rahatlığını da sunmaktadır.

Daralan Triko Nasıl Genişletilir?

Bazı kumaşlar yıkama talimatlarına uygun olarak yıkanmazlarsa, çekme yapabilmektedir. Genişletilmesi için, yıkanan giysi ütü masası üzerinde çok hassas bir şekilde ütülenmesi sayesinde istenen esnekliğe kalıcı olarak kavuşturulabilir. Yavaş bir ütüleme ile buhar, triko kazağa yavaşça işlenir, bu sayede genişletme imkanı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda bebek şampuanı ile köpürtülmüş suda bekleyen triko, genleşeceği için, genişletmek çok daha kolay olacaktır. Sonrasında ıslak haldeki trikoyu serin bir ortamda çekiştirerek, istediğiniz forma ulaştırabilmeniz mümkün. Artık daralan trikonuz olduğundan daha geniş bir hal alabilir.

Triko Nasıl Yıkanır?

Sizlerin yanıt aradığı triko elbise nasıl yıkanır hususunda bazı inceliklere dikkat etmek giysi bakımı açısından önemlidir. Bakımı önemli ve basit olan triko giysilerinizin sağladığı konfor ve fayda tercihlerinizi değiştirebilir. Her ne kadar bakımı meşakkatli olsa da, uygun talimatlarla yıkandığında, uzun seneler boyu kullanabilirsiniz.
Giysilerinizin uzun süreli kullanımının ilk şartı çamaşır makinesinde yıkamak ve 30 derece sıcaklığı aşmamaktır. İkinci olarak, yıkama esnasında iç yüzeyinin dışa getirilmesi de sürtünmelerden dolayı meydana gelecek hasarları minimize edecektir. Ters çevirip katlamak da, trikonun formunun korunması adına çok önemlidir. Makinede değil de, elde yıkayacaksanız, o halde çok fazla çitilememek ve sıkmamak, triko kumaşın yapısının bozulmamasını sağlar. Siz de böylece trikonuzun temizlik bakımını tamamlayarak uzun yıllar boyu kullanabilirsiniz.

Triko Nasıl Ütülenmeli?

Triko ütüsü yapmak, çok hassas olmayı gerektirir. Bunun için bir bebeği elinizde tutar gibi ütüyü nazik bir şekilde tutmalısınız. Fazla bastırmanız, kumaşın yapısını bozabilir ve giyilebilir formunun dışına çıkabilir. Bununla beraber ütünün orta sıcaklıkta ve buhar konumunda olması, temel gereklilikler arasındadır. En önemli husus, ütünün çok hassas bir şekilde trikonun üzerinde gezdirilmesi olacaktır.

Tüylenen Triko Nasıl Temizlenir?

Triko, yünlü bir kumaş olduğu için, yıkama talimatlarına uyulmadığında tüylenme görülebilir. Tüylenmenin ortadan kaldırılması için, jilet bıçağı harika bir seçenek. Jilet bıçağını giysi üzerinde yavaşça ve dik çapraz bir şekilde gezdirirseniz, tüylerden büyük ölçüde kurtulmuş olacaksınız. Bu tarz durumlar ile karşı karşıya kalmamak için, giysilerinizi yünlü programda, ters çevrilmiş bir şekilde yıkamanız çok fayda sağlayacaktır. İkinci bir çözüm ise triko kazaklara özel olarak geliştirilmiş bir tarak edinerek, düzenli olarak taramaktır.

Trikodan Yağ ve Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Giysilere yağ ve çay dökülmesi, amansız lekelerin oluşmasına sebep olabilir. Lekelerin hafifletilmesinde en etkili yöntemlerden birisi olan tuzu, yağ ile lekelenen bölgeye dökmek ilk akla gelen çözümdür. Bunun yapılmasının sebebi kumaşa işlemeye başlayan sıvının kumaş tarafından emilmeden hemen önce, tuz tarafından emilebilmesidir. Akabinde ufak miktarda deterjan ile ovulması ve çamaşır makinesinde yıkama programına girmesi sorununuzu çözebilir. Kolonya gibi lekeleri uçurucu özelliğe sahip, kumaşa zarar vermeyecek sıvılar ile triko kazaktan çay lekesi nasıl çıkar merakına son verebilirsiniz.     Çay lekesi için  limon kolonyası oldukça etkili bir yöntemdir. Kumaşın arkasına geçmeyecek şekilde, yavaşça üzerini ovarak limon kolonyası ile çay lekesinin üstesinden gelinebilir.

Triko Kombin Önerileri

Tarzınızı yakalamak için harika fırsatlar sunan triko kumaş, mevsim fark etmeksizin sizlere pek çok kombini yapma imkanı sunar. Siz de böylece tarzınızı ortaya çıkarabilir, en önemlisi de tüm ortamlarda dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Şık bir midi boy elbisenin altına giydiğiniz triko bot ve üzerinize aldığınız triko kaban ile harika bir kombin yakalamanız mümkün. Aynı zamanda triko elbisenizin altına ten rengi bir çorap tercih edebilirsiniz. Elbiseler ince veya kalın örme yapısına sahip olabilir.

Triko Etek ve Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Etek ile pantolon kombinlerinde triko kumaşın özellikleri daha belirgin ve şık tarzlarda bulunmanızı sağlar.. Renk ve desen seçeneklerinin fazla olması, kombinlerinizi en şık seviyeye ulaştırmanıza olanak sağlar. Kazayağı Desenli Etek ve şık bir çizme uyumu son dönemin en önemli modası konumundadır. Aynı zamanda Ekose pantolon üzerine, cep detaylı V Yaka Dokulu Uzun Triko Hırka harika bir tarz için özel bir seçim olacaktır.

Triko Ceket Nasıl Kombinlenir?

İş yaşamı ya da günlük yaşantıda pek çok farklı şekilde kullanılabilecek triko ceket, şıklığınıza şıklık katacak. Gold Düğme Detaylı Triko Blazer Ceket ve Sandık Yaka Triko Atlet kombini, özellikle iş toplantılarında sizi harika bir görünüme ulaştırabilir. Üstelik blazer ceket modelleri ile pek çok atleti ya da kolsuz bluzu kombinleyebilirsiniz.

Triko Elbisenin Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Özel bir ortama katıldığınızda dikkat çekebilmek için, mini elbise ile altına giyeceğiniz zıt renkteki stilettonuzu harika bir uyuma kavuşturabilirsiniz. Bununla beraber mini elbise ve çizmeyi kombinlemek, sizi gerçekten tarz sahibi biri haline getirecektir.  Böylece son dönemin en popüler kombinlerini taşıma şansını elde edersiniz.
Mini triko elbiselerde çizme kullanımı çok fazla dikkat çekerken, uzun elbiselerde daha çok stiletto ve spor ayakkabı seçenekleri kullanılmaktadır. Ancak bu kombininizin rengine göre değişen çok özel bir seçenektir. Triko ayakkabı seçiminde, elbisenin hareketli oluşunu da hesaba katmalısınız.

Triko Elbisenin Altına Nasıl Çorap Giyilir?

Elbisenizin rengi koyu ise, daha çok ten rengi çorap kullanımına özen göstermeniz gerekmektedir. Ancak şeffaf çorap modelleri, triko elbiseler altında harika bir uyum oluşturacaktır. Hareketli ve dinamik bir yaşam tarzına sahip iseniz file çorap ve mini triko elbise, sizi daha spor bir görünüme kavuşturabilir.

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.