Gardırop Detoksu

Gardırop Detoksu

Dolaplarda Bahar Temizliği: Gardırop Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

Havaların ısınmasıyla hem ruhunuza hem de gardırobunuza iyi gelecek harika bir aktiviteye ne dersiniz? Geçen sezon kombinlerinize çok da dahil etmediğiniz o pantolonu, düğmeleri yıpranmış gömleğinizi ve artık eskisi kadar severek giyinmediğiniz şortunuzu bir kenara ayırmanın vakti çoktan gelmiştir belki de. Gardırop detoksu ile eskilerden kurtulabilir yenilere yer açabilirsiniz. Yaza merhaba dememize çok az zaman kalmışken siz de en doğru ihtiyaç listenizi hazırlamak için dolabınızı ferahlatın!

Gardırop Detoksu Yapmaya Neden İhtiyacınız Var?

Ertelediğimiz elbise dolabını düzenleme, eskilerden arınma, ihtiyaç listesi hazırlama gibi etkinlikler her ne kadar fark etmesiniz de evinizin ferahlaması için oldukça gereklidir. Artık kullanmadığınız ancak dolabınızda ya da evinizde kalabalık yapan eşyalar yalnızca zihninizi yormaktan başka bir şey yapmamaktadır. Kullanmadığınız ne varsa başkalarıyla paylaşabilir ya da yeni bir biçim kazandırarak hayatınızdaki yerini değiştirebilirsiniz. Bu gibi kişisel aktiviteler için ise mevsim geçişleri tam zamanıdır. Hem de neşenin mevsimi yaz geliyorsa çok daha keyifli bir hal alabilir. Özetle, rengarenk elbiselerinizin arasında kaybolmak için tam zamanı diyoruz.

Gardırop Detoksu Nasıl Yapılır?

Mevsimler değişirken sizler de zevkleriniz de değişiyor. Geçen yıllarda çok severek giyindiğiniz bazı parçaları son birkaç mevsimdir hiç kombinlerinize dahil etmiyor olabilirsiniz ya da değişen beden ölçülerinize uymayan parçaları bir gün değerlendiririm diye uzun zamandır dolabınızda muhafaza ediyor da olabilirsiniz. Ancak artık onlardan vazgeçmenin zamanı geldi. Sizlere aslında herkesin ihtiyacı olan bir yenilenme aktivitesinden söz edeceğiz, artık modası geçmiş olan ya da sizin gönlünüzün geçtiği parçalardan dolabınızı arındırırken hem eğlenecek hem de ferahlayacaksınız. Bu her ne kadar keyifli bir etkinlik olsa da nereden başlanacağına dair kararsızlık yaşayabileceğiniz de bir aktivite. Bu sebeple size önerimiz dolabınızdaki tüm parçaları çıkartın ve kategorize ederek yeniden düzenleyin. Bu aşamada varlığını hatırlayıp sevindiğiniz parçaları, sizi gülümseten anılarınızı çağrıştıran özel parçaları ayırın. Artık gözünüze şık gelmeyen, beden ölçülerinize uymayan, içinde kendinizi huzurlu ve mutlu hissetmediğiniz parçaları da vazgeçilecekler tarafına ayırın. Kararsız kaldığınız parçalar için ise kendinize “bu kıyafeti giyinmek beni mutlu edecek mi?”, “eskisi kadar şık buluyor muyum?” ve “nerede giyinirim?” gibi sorular sorarak çok daha kolay karar verebilirsiniz.

Tüm Kıyafetlerinizi Dışarı Çıkarın

Başta da söylediğimiz gibi, tüm elbiselerinizi, pantolonlarınızı kısacası tüm parçaları dışarı çıkarın. Bunu yaparken baharın harika havasının içeri dolmasını sağlamayı da unutmayın. Böylece uzun zamandır dolapta duran parçalarınız havalanmış da olacak. Dışarı çıkarttığınız parçaları kendi aralarında bir araya getirin ilk adım olarak. Bugünkü moda anlayışınızın şık bulduğu parçaları böylece çok daha kolay tespit edebilirsiniz. Belki de yıllardır giyinmediğiniz kot ceketiniz size bambaşka bir ilham verecektir. Kararsız kaldığınız parçaları deneyerek ayna karşısında bir kez daha gözden geçirin, üzerinizde görmek sizi eskisi kadar mutlu ediyor mu? Özellikle bir gün zayıflarım diye elinizde tuttuğunuz parçalardan kurtulun, zayıfladığınızda dolabınızı yeniden dizayn etmek çok daha motive edici bir aktivite olacaktır. Kategorize ettiniz, denediniz, karar verdiniz ve kalacaklarla gidecekleri belirlediniz. Şimdi sırada dolabınızı dizayn etmek var ve tabi ki bu sırada yeni sezon için almak istediğiniz, ihtiyacınız olan parçaları da daha detaylı gördünüz. Düzenlediğiniz kıyafetlerinizi dilerseniz renklerine göre dilerseniz de kombinlerinize göre yerleştirebilirsiniz. Kombinlemeyi düşündüğünüz parçaları birbirine yakın şekilde yerleştirmeniz ne giyineceğinize karar verirken en büyük yardımcınız olabilir. Dolabınızın karşısında daha az zaman geçirmenizi hangi yöntem sağlayacaksa onu deneyerek bulmanızı tavsiye ederiz. Son olarak, kıyafetlerinizi kalite ve onlara zarar vermeyecek askılarla muhafaza etmeye özen göstermeyi unutmayınız. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.