Topuklu Ayakkabıları Rahat Giymenin Püf Noktaları

Topuklu Ayakkabıları Rahat Giymenin Püf Noktaları

Topuklu Ayakkabıları Rahat Giymenin Püf Noktaları

Kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabılar… Ofis şıklığının tamamlayıcısı, davetlerin olmazsa olmazı ve çoğu kadın için bir yaşam tarzı olan topuklu ayakkabıları kullanmak dışarıdan göründüğü kadar kolay değildir. 

Topuklu Ayakkabı Nasıl Rahat Giyilir?

Gün boyu vücut ağırlığınızı taşıyan ayaklarınızı, bir de yerden yükseltilmiş ve eğime sahip bir tabanla taşımaya çalıştığını hayal edin. Dışarından sadece topuklu ayakkabı olarak gördüğünüz ayakkabı üzerinde yürümek aslında sadece kadınların yapabildiği bir sanattır diyebiliriz. 

Topuklu ayakkabı ile yürümek çoğu kadın için fazlasıyla zorlayıcı bir iştir. Eğer en başında topuklu ayakkabıyı doğru seçerseniz bu süreç biraz daha kolaylaşabilir. Ama yine de gün içerisinde uzun saatler dar ve dik pozisyonda kalan ayaklarınız bir sonraki gün ayakkabının içerisine girmek istemeyebilir. Ayrıca her zaman sizin için doğru olan ayakkabı, kombininiz için şık olan topuklu olmayabilir. Bu durumlarda topuklu ayakkabınızı rahatça giymenin birkaç püf noktası vardır. 

Topuklu ayakkabıyı rahat giymek için;

  1. Ayakkabının içerisine talk pudrası dökün,
  2. Ayaklarınızı nemlendirici sürün,
  3. Ayakkabı tabanlığı kullanın,
  4. Bunyon koruyucu parmaklık kullanın,
  5. Topuk arkalarına yara bandı takın. 


Ayakkabılarınızın İçini Pudralayın

Topuklu ayakkabıların ayaklarınızı sıkmaması ve rahatça giyip çıkartmak için içerisine talk pudrası dökebilirsiniz. Ayağınızı sıkan topuklu ayakkabınızı giymeden bir gece önce soğutabilirsiniz. Soğuyan topuklu ayakkabı yarım numara kadar genişler. Talk pudrası da ayakkabının ayağınıza yapışmasını engelleyerek tahrişin ve sıkmanın önüne geçer. 

Ayakkabınızın içerisine talk pudrasını dökünün ve pudranın ayakkabının her noktasına değmesini sağlayın. Ayakkabıyı ters çevirerek fazla gelen pudrayı dökebilirsiniz. 

Ayaklarınızı Nemlendirin

Ayaklarınıza nemlendirici sürmek hem gün boyu ayaklarınızın tahriş olmasını engeller hem de topuklu ayakkabınızı daha rahat giymenizi sağlar. Topuklu ayaklı giymeden önce ayaklarınıza nemlendirici ile masaj yapmanızı öneririz. Nemlendirici, ayaklarınızın yumuşamasına sebep olur ve topuklu ayakkabıyı daha rahat giyebilirsiniz. Ayrıca ayaklarınıza sürdüğünüz nemlendirici, topuklu ayakkabının ayaklarınızı tahriş etmesine de engel olur. 

Ayakkabı Tabanlığı Kullanın

Ayak sağlığınızı koruyabilmek için topuklu ayakkabınızın içerisine jel tabanlık yerleştirebilirsiniz. Nasır, topuk dikeni gibi şikayetleriniz varsa topuklu ayakkabınızı jel ya da ortopedik tabanlık ekleyerek kullanabilirsiniz. Topuklunuzun içerisine ekleyeceğiniz ek tabanlık ile gün boyu konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.  

Koruyucu Parmaklık Kullanın

Topuklu ayakkabı kullanacağınız zamanlarda bunyon koruyucu parmaklık takarak parmaklarınızı koruyabilirsiniz. Sürekli topuklu ayakkabı giyenlerin ayak parmak kemiklerinde bazı deformasyonlar gerçekleşir. Topuklu ayakkabının sıkması ve baskısından oluşan bu deformasyonu engellemek için korucu parmaklıklar idealdir. Bunyon korucu parmaklıkları her kullanım sonrası yıkamanızı tavsiye ederiz. 

Topuk Arkalarına Yara Bandı Takın

Genellikle topuktan vuran tüm ayakkabılara uygulanan yara bandı taktiği, topuklu ayakkabı için geçerlidir. Topuklu giyerken ayakkabının ayağınızı rahatsız ettiği noktalara yara bandı yapıştırarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Genellikle uzun saatler topuklu ayakkabı kullanımı sonucunda topuklarda acı ve kızarmalar oluşur. Bu yüzden topuk arkalarına yara bandı yapıştırarak ayakkabının canınızı yakmasını engelleyebilirsiniz. Çantanızda yedek yara bandı bulundurmanızda fayda vardır. Aralıklarla yara bandını değiştirerek ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz. 

Topuk Boyu Seçerken Dikkat Edin

Rahat topuklu ayakkabı giymenin püf noktalarını dışında, ayağınıza uyan ve vücut tipinizi uyan ayakkabıyı seçmeniz önemlidir. Eğer sizin için doğru topuklu ayakkabıyı seçerseniz gün boyu konforlu ve şık hissedebilirsiniz. 

Gün boyu rahat edeceğiniz ideal topuk boyu 6 ila 10 cm aralığıdır. İnce ve 10 cm üzeri topuklular ayaklarını daha çok yoracaktır. Bu yüzden uzun süreli ve günlük kullanım için seçeceğiniz topuklu ayakkabı, 10 cm altında ve biraz kalın topuklu olmalıdır. 

Topuklu Ayakkabı Giydiğinizde Dik Durun

Topuklu ayakkabı ile rahat olmanın bir diğer püf noktası ise dik durmanızdır. Topuklu ayakkabı giydiğiniz zaman dik durun ve hafifçe gövdenizi arkaya doğru yaslayarak yürümelisiniz. Eğer topuklu ayakkabı ile kambur yürümeye devam ederseniz bu sizin için konforlu bir ayakkabı ve yürüme olmayacaktır. Zarif şıklığınızı korumak ve konforlu bir topuklu ayakkabı deneyimi için dik durmayı ihmal etmeyin. 

Topuklu Ayakkabının Kaymaması için Ne Yapılır?

Topuklu ayakkabılar ile bazen kaygan zeminler tehlikeli bir hal alabilir. Bunun önüne geçmek içinse yapmanız gereken çok basittir. Topuklu ayakkabınızı tabanını zımparalayarak ayakkabınızın kaymasını engelleyebilirsiniz. 

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.