Kaban Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaban Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaban Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Sonbaharın gelmesiyle kaldırdığınız tüm kışlıklar yeniden gardıroplardaki yerlerini almaya başladı. Ciddi elemelerden geçen kışlık giysileriniz arasında en önemli detay ise her zaman ki gibi kabanlar oluyor. Hem bu kışın modasına uygun hem de hala kullanılabilir olanı bulduysanız şanslısınız. Peki ya bulamadıysanız?

 

Bu sezon yeni bir kaban almaya ihtiyacınız varsa size doğru uygun doğru kabanı bulmanızda küçük bir yol haritası çizebiliriz.

 

Kaban Modeli Nasıl Seçilir?

 

Her kıyafette olduğu gibi kaban seçerken de dikkat etmeniz gereken ilk kural, vücut tipinize uygun olmasıdır. Vücut tipinize uygun kabam modellerini belirledikten sonra ise sıra doğru kabana için dikkat etmeniz gerekenlere geliyor.

 

Kabanlar dış giysi olarak değerlendirilse de şıklığınız için önemli bir parçadır. Bu yüzden her kombininizle uyum sağlayan, stilinizi doğru yansıtan kabanı seçmeniz gerekir.

 

Alacağınız kabanın boyu, kol boyu, kumaşı, kullanım alanınıza göre tarzı cep detayları önemlidir. Tüm bu özelliklerine baktığınız kabanlarda diğer önemli detay ise uzun süreli kullanıma uygun olmasıdır. Kaban her yıl alınabilir olsa da genellikle alınan bir kaban en az iki sezon giyiliyor. Bu yüzden kaliteli ve uzun süre kullanıma uygun bir kaban seçmenizde fayda vardır.

 

 

Kaban Boyu Nasıl Olmalı?

 

Kaban boyunu belirleyen en önemli faktör vücut yapınızdır. Uzun kabanlar makbul gibi görünse bile kısa boylu iseniz sizin için doğru tercih olmayabilir. Bu yüzden vücut özelliklerinize bakarak kaban boyunuzu belirlemelisiniz.

 

Gövde ve bacak boyu kısa iseniz seçeceğiniz kaban bel ya da kalça hizanızda kalabilecek uzunlukta olmalıdır. Eğer gövde boyunuz uzun, bacak boyunuz kısa ise kabanınızın için ideal uzunluk basen hizasıdır. Bacak boyu uzun biriyseniz seçeceğiniz kaban diz ya da diz altı olabilir.

 

Kaban Kol Boyu Nasıl Olmalı?

 

Kabanınızın kol boyunu tamamen kullanım alanınıza ve zevkinize göre seçmeniz gerekiyor. Kışın en sert günlerinde kullanacağınız kabanı tabi ki uzun kollu seçmenizi öneririz. Lakin, araç kullanıyor ve kışın sert soğuğuna fazla maruz kalmıyorsanız dirsekte biten kolları tercih edebilirsiniz.

 

Kaşe Kaban Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Kaşe kaban seçmek kolay bir iş değildir. Kaliteli bir kaşe kaban kumaşı yumuşak olmalıdır. Bu yüzden kaşe kabanınızın pamuklu olması gerekir. İçi astarlı kaşe kaban sizi kışın soğuk günlerinde korurken, terlemenize de engel olur.

 

Kısacası kaşe kaban alırken kumaşın yumuşak olmasına ve kabanın içerisinde astar olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Renkli kaşe kabanları tercih ederek günlük şıklığınızı taçlandırmayı tercih edebilirsiniz.

 

Kaban Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Kabanların asıl amacı sizi soğuktan korumaktır. Soğuktan korunurken içerisinde terlemeyeceğiniz, sıkışmayacağınız ve kendinizi her zaman şık hissedeceğiniz modelleri tercih etmelisiniz.

 

Kaban alırken boyuna ve etek uzunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Vücut tipinize uygun uzunluğa sahip olmayan bir kabanla şıklığınız zarar görebilir.

 

Kaban sık sık alınan bir dış giysi değildir. Bu yüzden kabanınızı kaliteli seçmelisiniz. Kaliteli bir kaban uzun süreli kullanım imkânı sunduğu gibi sizi de her zaman daha şık gösterecektir.

 

Elegan bir görünüm için kabanınızı klasik kesim, düğmeli ve cepli tercih edebilirsiniz. Cepli kabanlar size kullanım kolaylığı sağlar.

 

Etek Boyuna Dikkat Edin

 

Kaban seçimlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli detay, etek boyudur. Etek boyu uzun kabanlar eğer uzun boylu değilseniz sizde şık durmayabilir. Her zaman beden tipinize uygun etek uzunluğunu seçmeniz gerekir. Eğer uzun boylu iseniz etek boyu uzun kabanlar sizin için doğru tercih olabilir.

 

Kabanın Kumaş Cinsine Doğru Karar Verin

Kaban kumaşınızı seçerken sizi terletmeyecek ve gün boyu rahat ettirecek kumaşları tercih etmelisiniz. Plastik karışımlı kumaşlar konforlu bir kullanım sağlamayacağı için kabanınızı pamuklu kumaştan tercih edebilirsiniz.

 

Kumaş seçimi önemlidir. Çünkü alacağınız kaban tüm kış ve gelecek sezonlarda sizinle olacak. Aldığınız kabanın deforme olmaması doğru kumaştan üretilmiş olması gerekir. Alacağınız kaban, kışın yağmuruna, karına dayanabilecek ve bedeninizi rahat ettirecek kumaşlardan olmalıdır. Yünlü, kaşe ve tiftik kumaş kabanlar bu saydığımız kriterlere uymaktadır. Seçeceğiniz kabanı tiftik, kaşe ya da yünlü kumaştan tercih edebilirsiniz.  

 

Kabanın Rengine Dikkat Edin

 

Dış giysi olarak üretilen kabanlar genellikle siyah, camel, gri gibi tonlarda karşımıza çıksa da bu sezon canlı renkler moda. Sezonun canlı renklerinden turuncu, lavanta ve mavi kabanları seçebilirsiniz. Şık kesime sahip siyah bir kaban sizi her yerde asil gösterecektir. Ayrıca kombinlerinizde hayat kurtaran bir parça olacağı için soft tonlarda bir kaban da seçebilirsiniz.

 

Klasik siyah takımlarınızın üzerine ekru kaşe kabanınızla ofis şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Katılacağınız kış davetlerinde kırmızı mini elbisenizin üzerine lacivert kaşe bir kaban tercih edebilirsiniz.

 

Renklerin gücüne güvenin. Karakterinizi yansıtacak doğru renkleri tercih etmeye özen gösterin. Karakteristik kombinler için lacivert, taba ve siyahı kullanabilirsiniz. İddialı kombinleriniz için kırmızı, kiremit ve turuncu tonlarını değerlendirebilirsiniz. Duru kombinlerde ekru, haki ve mavi tonlarında kabanları öneririz

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.