Beyaz Tenli Kadınlar Hangi Tonlarda Giyinmeli?

Beyaz Tenli Kadınlar Hangi Tonlarda Giyinmeli?

Beyaz Tenli Kadınlar Hangi Tonlarda Giyinmeli?

Şık bir kombin için önemli olan uyumdur. Bu uyum içinse birbiri ile bütünlük oluşturan parçaları bir araya getirmek yeterli değildir. Stiliniz, karakteriniz, vücut tipiniz ve en önemlisi cilt tonunuz da kombinizle uyum içerisinde olmalıdır. Ten renginize uygun olmayan renklerden oluşmuş bir kombin ile şık olmanız pek mümkün değildir. Bu yüzden ten renginize kıyafetlerinizi ten renginizle uyumlu seçmeniz gerekir. 

Ten rengine uygun kıyafet bulma konusunda ise en çok zorlananların beyaz tenliler olduğunu söylemek zorundayız. Beyaz ten boş bir tuval gibi dursa aslında öyle değildir. Beyaz tenliler alışverişe çıktığı zaman, askıda beğendiği parçadan kabinde soğuyabilir. Eğer seçtiğiniz renk yanlışsa solgun gözükmenize sebep olur. 

Beyaz Tenlilere Hangi Renk Yakışır?

Güneşe karşı hassas ve genelde beğendiği renklerle kabinde üzülenlerdenseniz üzülerek söylemeliyiz ki siz beyaz tenlisiniz. Ama merak etmeyin, size kendinizi her zaman şık hissettirecek renkleri biliyoruz. Beyaz tenli olmak ve kombin yapmak sandığınız kadar zor değil. Öncelikle hem ten renginiz beyaz hem de saçlarınız açık renkse sizin renk skalanız siyah, kahverengi, bordo, kırmızı, lacivert, gri, koyu yeşil ve mavinin koyu tonlarından oluşuyor. Saç renginiz koyu ise bu skalaya açık mavi, koyu pembe ve hardal gibi renkleri de ekleyebiliriz. 

Kombinlerinizde ve gardırobunuzda yer vermemeniz gereken renklerin başında ise neon renkler gelir. Belki bronzlaştığınız zamanlarda küçük aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Bunun dışında beyaz, bej ve pastel tonlar sizler için doğru tercih değildir. Sizi daha solgun gösterebilir, bu yüzden kaçınmanızı öneririz. 

Beyaz Tene Yakışan Kahve Tonları Nelerdir?

Beyaz tenli olmak sadece siyah giymek demek değildir. Kahverengi ve tonları da beyaz ten için şık bir tercih olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken bu renklerin ne çok solgun ne de çok açık almasıdır. Sizin için doğru kahverengi tonu koyuya yakın olanlardır. Beyaz tenlilerde  kahvenin kırmızıya yakın tonlarında olan kestane rengi kıyafetler şık durur. Ayrıca barut rengi ve bakır rengi kıyafetlerle de asil bir şıklık kazanabilirsiniz. 

Daha iddialı kombinler için koyu mercan, siyahımsı koyu kahve ve yanık turuncu renklerinde kıyafetleri tercih edebilirsiniz. 

Beyaz Tene Hangi Sarı Tonu Gider?

Beyaz tenliler açık sarı, neon sarı ve açık bej renginden kaçınmalıdır. Ama bu söylediğimiz sarı ve tonları giyemeyeceği anlamına gelmez. Hardal, taba ve koyu bej beyaz tenlilerde çok şık durur. Özellikle saç rengi koyu beyaz tenli biriyseniz, kum rengi ve camel parçaları kullanamaya özen gösterin. 

Beyaz tenliler direkt olarak sarıyı kullanamasalar da alt tonlarını rahatça kıyafetlerinde kullanabilirler. Örneğin kösele rengi, hardal ve haki renklerinde parçaları siyah, lacivert ve taş rengi parçalar ile birlikte kombinleyebilirler. 

Beyaz Tenlilerin Uzak Durması Gereken Kıyafet Renkleri Nelerdir?

Beyaz tenlilerin gardıroplarında bulundurmaması renklerin başında beyaz, sarı ve neon renkler gelir. Açık renkler beyaz tenliler için doğru bir tercih değildir. Zaten açık olan cilt tonlarını giydikleri açık renk kıyafetler ile daha da solgun görünebilirler. Bu yüzden pastel tonlardan, neon renklerden ve beyazlardan uzak durmanız gerekir. Özelikle saç rengi de ten rengi gibi açık kadınların daha çok koyu tonları tercih etmesi gerekir. İlla açık renklerden bir kombin oluşturulması gerekiyorsa makyaj ile desteklenebilmesi denenebilir. Lakin kusursuz bir şıklık vadedemeyiz. 


Beyaz Tenli Kadınlara Hangi Saç Rengi Yakışır?

Çoğu beyaz tenli kadının gerçek saç rengi de ten rengi gibi açık olur. Beyaz tenli ve sarı saç bu yüzden görmeye alışık olduğumuz bir durumdur. Fakat beyaz tenli kadınlara en çok kumral ve tonları yakışır.

Saçları ile iddialı şıklık isteyen beyaz tenliler ise platin sarısı, kızıl ve kızılın tonları ayrıca siyah saç rengini deneyebilirler. Beyaz tenli kadınların saçlarında platin gibi sarının açık tonları ya da kızıl tonlarında dikkat çekici renkleri kullandıkları zaman makyajla şıklıklarını desteklemeleri gerekmektedir. Aksi taktide beyaz ten ve açık patlayan saçlar solgun gözükmelerine sebep olabilir. Ayrıca beyaz tende altın sarısı, küllü sarı ve kestane rengi fazlasıyla şık durur. 

Beyaz tenli ve ilk kez saç rengini değiştirmeyi düşünen biriyseniz önce doğal saç renginizin iki ya da üç ton açığını denemenizi öneririz. Böylece hem saç renginizde değişiklik yapmış olursunuz hem de doğal şıklığınızı korursunuz. 

Beyaz Tenli Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?     

Beyaz tenli kadınlar için makyaj yaparken doğru ürünleri kullanmak önemlidir. Çünkü bazen en açık fondöten tonu bile ciltlerinde koyu durabilir. Bu yüzden makyaj malzemesi alırken bilek içlerinde denemelerini öneririz. 

Beyaz tenli kadınların makyaj malzemesi seçerken özellikle kapatıcı ve fondötenlerini ciltlerine uygun seçmeleri önemlidir. Göz makyajlarında kahve, kızıl, gri, kül rengi ve siyah renklerini kullanabilirler. Allık seçimlerini açık pembe, gül kurusu ve gold renklerinde yapabilirler. Dudak makyajında bordo, şeftali tonları, pembe ve kırmızıyı kullanmalarını öneririz. Aydınlatıcı olarak açık pembe, sedef rengi gibi açık pembenin alt tonlarından beyaza yakın olanları seçebilirler. 


Günlük şıklıklarını açık pembe bir allık, kahve kızıl tonlarında hafif bir far, bordo tonlarında bir ruj ile tamamlayabilirler.

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.