Asaletin Rengi Saks Mavisi ile Şıklığı Yakalayın

Asaletin Rengi Saks Mavisi ile Şıklığı Yakalayın

Asaletin Rengi Saks Mavisi ile Şıklığı Yakalayın

Renkler hayatımızın her alanında çok büyük bir öneme sahiptir. Renklerin görselliklerinin dışında insanların bilinçaltlarında yarattıkları algılar asıl büyük öneme sahip olan konudur. Aynı durum kıyafetlerimizde, aksesuarlarımızda, ojelerimizde ve tüm yaşam alanlarımızda tercih ettiğimiz renklerde de geçerlidir. Karamsar insanlar genel olarak koyu tonları tercih ederken neşeli insanlar daha canlı renkleri tercih ederler. Bu durum da bir sarmala sebep olur. Çünkü, renkler algılarımızın dışında ruh halimizi de etkileyen önemli bir role sahiptir. Alışverişlerde gözünüz sıklıkla zaten dolabınızda var olan renklere doğru yol alır. Bu da çoğu zaman alışkanlıklardan ve sevdiğiniz renkleri daha hızlı algılamanızdan kaynaklanır. 

Saks Mavisi ile Uyumlu Renkler

Başta da belirttiğimiz gibi her rengin uyandırdığı bir his ve algı vardır. Saks mavisi, gücü, otoriteyi ve zarafeti temsil eden renklerden biridir. Yoğun bir renk olmasından dolayı hem oldukça göz alıcı hem de uyumsuz olması durumunda boğucu bir görünüme bürünebilir. Oldukça dikkatli kullanılması gereken bu cesur renk küçük dokunuşlarla birbirinden farklı birçok şıklığın yolunu açabilir. Saks mavisinin en uyumlu olduğu renklerin başında tabi ki beyaz renk yer alıyor. Beyazın sadelik ve dinginlik veren imajıyla bir araya gelen saks mavisi, yumuşayarak daha da ön plana çıkıyor. Sert imajını beyazla kırarak zarafeti öne almak istiyorsanız saks mavisi trençkotunuz ile kemik rengi cigarette pantolonunuzu kombinlemenizi öneririz. Sokak stiline göz kırpan saks mavisi trençkotunuz ve zarif bir şıklığa sahip cigarette pantolonunuz ile birbirinden farklı tarzlardaki parçaların zıt şıklığından faydalanabilirsiniz. Daha canlı ve neşeli kombinler yaratmak istediğiniz günlerde ise turuncu ile saks mavisini keyifle buluşturabilirsiniz. Saks mavisi ile turuncunun harika bir uyumu vardır ancak bu uyum için dengeli bir kombin yaratmanız önemlidir. Her iki rengin de baskın olduğu kombinler göz yorucu bir hal alabilir. Baskın renklerin bir arada tercih edildiği kombinler renklerden birinin soft tonlarının tercih edilmesiyle oldukça dengeli bir hal alabilir. Açık şeftali tonlarında bluzlarınız ile saks mavisi triko pantolonunuzu keyifle kombinleyebilirsiniz. Ancak eğer bu parçalardan biri dış giyim parçalarındansa her ikisinin de baskın tercih edilmesi göz yorucu olmayabilir. Aynada gördüğünüz sizi mutlu ediyorsa zaten çok şıksınız demektir. Bir diğer uyumlu ve neşeli renk ise; sarı. Saks mavisini sarının her tonuyla bir araya getirebilir ve çok farklı şıklıklar yakalayabilirsiniz. Spor kombinlerinizde bu iki rengin bir araya gelmesi çok şık bir görüntü yaratacaktır. Ancak saks mavisini gece davetlerine hazırlanırken kullanmayı düşünüyorsanız ilk tercihleriniz sarı, turuncu gibi canlı renklerden yana olmamalı. Özel bir davete hazırlanırken zarafetinizi taçlandırabilecek olan saks mavisini aksesuarlarınızla tamamlamanız, tek renk olarak tercih etmeniz önerimizdir.

Saks Mavisi Triko Parçalar ile Nasıl Kombin Yapabilirim?

Balıkçı yaka triko kazaklardan, midi elbiselere kadar birçok farklı parçada ışıltı yaratan saks mavisi kombinlerinize daima elegan bir hava katar. Saks mavisi elbiseleri günlük hayatınız için oluşturduğunuz kombinlerinize dahil edebileceğiniz gibi özel davetlerde de sıklıkla tercih edebilirsiniz. Günlük hayatınız için tercih ettiğiniz saks mavisi parçaları kontrast renklerle bir arada kullanarak daha casual bir hava yakalayabilirsiniz. Ancak özel davetler için kombin yapıyorsanız bu rengin en yakın arkadaşları genellikle siyah, altın sarısı ve gümüş rengi olacaktır. Siyah, her renkle olduğu gibi saks mavisi ile de çok büyük bir uyuma sahiptir ancak ağır bir hava yaratmasından dolayı sıklıkla gece davetlerinde tercih edilmesini öneririz. Bu. Noktada tercih ettiğiniz parçaların stilleri de büyük bir öneme sahip tabi ki. Saks mavisi oversize trençkotunuzla siyah bol kesim triko pantolonunuz keyifle kombinleyebilir ve günlük stiliniz için de sıklıkla tercih edebilirsiniz. Ancak burada sözünü ettiğimiz, saks mavisi bir ceket ve siyah kalem eteğiniz ise yaşınızı olduğundan daha büyük ya da tarzınızı olduğundan daha olgun gösterebilir. 

Saks Mavisi Elbise ile Hangi Aksesuarları Kullanabilirim?

Gece davetlerinde saks mavisi elbiseniz ile aksesuarlarınızı bir araya getirerek göz kamaştırabilirsiniz. Altın ve gümüş takılarınız tam da saks mavisini tamamlamak için hazırlanmış olabilirler. Göğüs dekolteli, triko elbiseniz ile tek parçanın şıklığını yakalayabilir, aksesuarlarınızla şıklığınızı öne çıkartabilirsiniz. Bohem giyim tarzına sahipseniz de saks mavisini özellikle öneririz. Saks mavisi parçalarla birbirinden farklı büyüklükte birçok gümüş takınızı kullanabilir ve harika bir imaj yakalayabilirsiniz. Ancak lüks bir otelin balo salonunda gerçekleştirilecek olan davete katılacaksanız saks mavisi elbisenizi altın rengi takılarınızla vurgulayabilirsiniz. Günlük hayatınızda oluşturduğunuz kombinlerinizde ise açık mavi tonlarında fularlarınızı kemer, bileklik ya da saç aksesuarı olarak değerlendirebilirsiniz. Saks mavisi baskın ve yoğun bir renk olmasının yanı sıra birbirinden farklı birçok renk ile de uyumu yakalayabilen bir renktir. Bu uyum aksesuar tercihlerinde de büyük kolaylık sağlamaktadır. Tarzınıza bağlı olarak büyük gümüş kolyelerden, altın rengi aksesuarlardan ve sportif bir imaj yakalamanıza yardımcı olacak birbirinden farklı birçok materyalden yararlanabilirsiniz.