Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır. 

Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 

    
Maskülen Giyim Tarzı Nedir?

Maskulen kelime anlamıyla erkeksi demektir. Fransızcadan dilimize geçen maskulen kelimesi, erkeksi giyim tarzının kadın giyiminde kullanılması ve popüler olmasıyla maskülen giyim tarzı olarak hayatımızda yer bulmaktadır. Kadın giyimde maskülen stil, erkeksi çizgilere sahip kıyafetlerle güçlü karakterinizi yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı, hem iş hayatında hem de günlük hayatta kullanılabilir. 

Maskülen Kombinler Nasıl Yaratılır?

Güçlü, kararlı ve kendi ayakları üzerinde duran kadınların giyim tarzları da yaşam stillerini ve karakterlerini yansıtır. Maskülen kombinler için ilk önce karakterinizi doğru yansıtacak erkeksi parçaları bulmanız gerekir. Maskülen stilinizi yaratırken, içinde rahat edeceğiniz ve kendiniz gibi hissedeceğiniz erkeksi kıyafetleri seçebilirsiniz. 

Günlük hayatınızda maskülen stilinizde bol kesim kıyafetlere yer vermeyi sevenlerdensiniz, maskülen giyim günlük hayatta sizi zorlamayacaktır. İş hayatınızda sıklakla takım giyiniyorsanız  maskülen stil takımları tercih edebilirsiniz. 

Maskülen giyim tarzında dikkat etmeniz gereken feminen yanınızı öldürmemenizdir. Maskülen bol kesim bir takım giyiyorsanız, altına stiletto giymenizi öneririz. Bol kesim kot pantolon ile maskülen stilinizi yansıtırken üzerine giyeceğiniz crop top body ile feminen yanınızı da gözler önüne sermelisiniz. 

Maskülen Tarzda Ofis Şıklığı Nasıl Oluşturulur?

Maskülen tarzda ofis şıklığınızı yansıtmak çok kolay. Ofis şıklığınız için erkeksi kesim pantolonlar, maskülen tarzda takım elbiseler ve blazer ceketleri tercih edebilirsiniz. Maskülen tarzda ofis şıklığınız için seçeceğiniz erkeksi parçaları, feminen detalarla tamamlayın. 

Maskülen ofis tarzınız için kumaş ve triko pantolon tercih edebilirsiniz. Triko pantolon ve blazer ceket ile oluşturacağınız kombini, askılı atlet ve keskin hatlı düz bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Erkeksi kesim bir gömlek, boru paça kumaş pantolon ve blazer ceket ile maskülen tarzda ofis şıklığınızı oluşturabilirsiniz. 

Maskülen giyim tarzında feminen tarzınızı küçük parçalarla yansıtmanız önerilir. Bu yüzden maskülen ofis şıklığınız için pembe, fuşya, kırmızı gibi kadınsı renkler yerine gri, siyah, mavi daha keskin renkleri seçin. Taş, kemik ve toprak tonlarında giysiler maskülen stilde ana parça değil, yardımcı parça olarak yer almalıdır.  Özellikle ofis şıklığınızı maskülen stilinizle yansıtmak istediğiniz zaman, lacivert, siyah ve gri parçalarınızı kullanın.  

Maskülen stilinizi ofis şıklığınızla yansıtmak için lacivert cigarette pantolon, taş gömlek ve lacivert blazer ceketten oluşan bir kombin yapabilirsiniz. 

Maskülen Tarzda Sokak Stili Nasıl Oluşturulur?

Maskülen tarzınızı, sokak stili giyimde rahatça yansıtabilirsiniz. Çünkü ikisi de temelde erkeksi ve bol kesimlere sahiptir. Sokak stilinde rahatlık öndeyken, maskülen stilde erkeksilik önceliklidir. Hem erkeksi hem rahat kombinler yaparak maskülen tarzda sokak stilinizi oluşturabilirsiniz. 

Sokak stilinin vazgeçilmezi deri ceketler, maskülen stilde daha da öne çıkar. Mevsim geçişlerinde kullanacağız siyah deri ceketinizle maskülen tarzda sokak stilinizi yansıtabilirsiniz. 

Sokak stilinde kullanılan bol kesim pantolon ve hırkalar, maskülen tarzınızı yansıtmakta en büyük destekçiniz olacak. Bol kesim triko pantolon, asimetrik kesimde bol bir hırka ve crop top büstiyer ile hem feminen hem de maskülen bir kombin elde edebilirsiniz. 

Oversize tişört ve bol kesim pantolonlar ile maskülen sokak stilinizi konuşturabilirsiniz. Maskülen tarzda sokak stilinize biraz feminen bir dokunuş için oversize tişört ya da sweatshirtlerinizi şortlarınızla kombin yapabilirsiniz. 

Maskülen Giyim Tarzı İçin Hangi Renkleri Kullanabilirim?

Maskülen giyim tarzında, maskülen renkleri tercih etmelisiniz. Maskülen tarzda canlı ve sıcak renkler yerine daha soğuk ve keskin renkler kullanılmalıdır. 

Maskülen renkler dediğimiz zaman, akılınıza hemen siyah gelebilir. Evet, giyim tarzlarında siyaha sıkça yer veren erkeklerden uyarlanan maskülen stiliniz için siyahı gardırobunuzdan eksik etmeyin. Ayrıca gri, lacivert, kahve tonları ve taş rengini de maskülen stilde kullanabilirsiniz. Maskülen giyimde neon renkler, sıcak tonlar yer almaz. Yani maskülen bir kombin için kırmızı, pembe, sarı, turuncu, pudradan uzak durmanızı öneririz. 

Maskülen giyim tarzınızda çiçekli desenler yerine kareli, çizgili ve erkeksi motifleri tercih etmeniz gerekir. 

Maskülen Kıyafetlerle Nasıl Aksesuarlar Kullanabilirim?

Maskülen giyim tarzında dantelli, bol boncuklu, kadınsı takılar yer verilmez. Bunun yerine kravat, papyon, erkeksi saatler, keskin hatlı ayakkabılar ve çantalar kullanmanız gerekir. Maskülen giyim tarzı çok fazla aksesuar isteyen bir stil değildir. 

Maskülen kıyafetlerinizde madalyon kolyeler, erkeksi saatler, küçük küpeler ve kısa fularları tercih edebilirsiniz. Mesela boyfriend kot pantolon, kot ceket, bot ve basic tişört bir kombinde küçük küpe ya da metal kordonlu bir saat tercih edebilirsiniz. Blazer ceket, cigarette pantolon ve gömlek kombininizde madolyon kolye tercih edebilirsiniz. Maskülen siyah takım elbise, beyaz gömlek üzerine siyah kravat ile şıklığınızı konuşturabilirsiniz. 

Maskülen giyimde aksesuarlarınızda ağır feminen dokunuşlar olmamalıdır. Onun yerine küçük detaylarda feminen ya da erkeksi stilinizi yansıtacak parçalar tercih edilmelidir. 

Maskülen Tarz İçin En Uygun Saç ve Makyaj Nedir?

Maskülen tarzınına en uygun saç modeli, kısa ya da toplu saçlardır. At kuyruğu yapacağınız uzun saç ya da topuzlar kombinlerinizi öne çıkartacaktır. 

Uzun saçtan vazgeçemeyenlerdenseniz, saçlarınızı geri tarayıp spreylerek maskülen stilinizi yansıtabilirsiniz. Uzun saçlarınızı sıkıca topladığınız topuzlar ile msakülen giyim tarzınızla uyumu yakalayabilirsiniz. 

Maskülen tarzda makyajda yüz hatlarınızı belirginleştirmek önemlidir. Makyaj hayatınızın vazgeçilmezi ise koyu renk göz makyajı ve doğal renk rujlar ile maskülen şıklığınızı ortaya çıkartabilirsiniz.

BENZER BLOG PAYLAŞIMLARI
Triko ve Kazak Arasındaki Fark Nedir?
Triko ve kazak sıklıkla birbiriyle karıştırılan iki farklı tanımdır. Triko bir kumaştır, kazak ise bir giysi türüdür. ‘Triko kazak’ diye bir giysi türü olduğu için triko ve kazak tanımları birbiriyle sıkça karışır. Hatta en konforlu kazaklar trikolardan üretildiği için, triko dendiği zaman akıllarda kazağın canlanması normaldir. Lakin triko sadece kazaktan ibaret değildir. Triko kumaştan aklınıza gelebilecek her giysinin en konforlu ve en şık hali üretilebilir.   test123
Siyah Elbiselerinizi Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?
Asaleti ve zarafetiyle siyah her alanda olduğu gibi giyimde de sıklıkla tercih edilen bir renktir. Kadın giyiminde özellikle elbiselerde sıkça kullanılan siyah, asil duruşuyla her kadının gardırobunda yer bulur. Peki, siyah elbiseler nasıl kombinlenir?  Siyah elbise, çoğu kadının ne giyeceğini bilmediği anlarda kurtarıcısı olurken özel gün ve davetlerde ise iddialı şıklığın anahtarı oluverir. Siyah elbiseler kadınlar için büyülü bir parçadır çünkü siyah elbiseler doğru kombinlerlerle her duruma ve her stile uygun hale gelir. 
Trençkot Temizliği
Bahar aylarının en özel parçalarından olan trençkotlar bakımı özen gerektiren parçalardan biri. Toprak tonlarında, soft ve açık renklerin hakim olduğu trençkot modası renk renk trençkotlarla bambaşka anlamlar kazanmaya da başladı. Birbirinden farklı tarzlarda, çarpıcı trençkot modellerini sokak modasına uygun şekilde kombinleyebilirsiniz. Trençkotlar her ne kadar şık ve zarif duruşlarıyla göz kamaştırsa da bu zarafeti korumak oldukça özen gerektirmektedir. Daha çok açık renklerin hakim olduğu bu parçaların temizlikleri zaman zaman zorlayıcı bir konu halini alabilir. Serin yaz akşamlarında ya da havaların her an değişim gösterebileceği bahar aylarında şıklığınızı ve konforunuzu daima ön planda tutmanıza yardımcı olan bu parçaları daha detaylı inceleyelim.
Maskulen Giyim Tarzı Nedir? Nasıl Kombinlenir?
Maskülen giyim tarzı, içinizdeki erkeksi yanı kıyafetlerinizle yansıtmanızdır. Maskülen giyim tarzı erkek kıyafetlerinin, kadın giyimine uyarlanması ile oluşur. Giyiminizle erkeksi bir duruş sergileyeceğiniz maskülen stilde, feminen yanınız ise geri planda kalır.  Özellikle kadınların iş dünyasında yer almasıyla maskülen giyim tarzı giderek yaygınlaşmıştır. Erkek egemen iş dünyasında havada uçuşan ceketler, kravatlar ve keskin çizgilere sahip pantolon ve ayakkabılar artık kadın giyimininde vazgeçilmezleri arasına girdi. Güçlü, idealist, kendi ayakları üzerinde duran kadın imajını pekiştiren ve destekleyen maskülen stil, günlük giyimde de kendine yer bulmaya başladı. Peki, size özel maskülen giyim tarzınızı nasıl oluşturacaksınız? 
Gündüzden Geceye Şıklığınızı Taşıyacak Triko Parçalar
Sizi gündüzden geceye her durumda kurtaracak triko parçaları birlikte incelemeye var mısınız? Hayat dinamiktir, her an sizlere sürprizler sunabilir. Dolabınız gün içerisinde yaşayacağınız sürprizlere hazır mı? Gardırobunuzu incelediniz mi? Gündüz evden işe giderken giydiğiniz kombininiz ile gece katılabileceğiniz davete devam edebiliyor musunuz? Eğer gardırobunuzda triko parçalar varsa, bu sorunun cevabı sizler için ‘evet’ olur.  Triko parçalar girdikleri kombinleri şıklaştıran özel parçalardır. Hatta tek başına zahmet şıklığın anahtarıdır da diyebiliriz. 
Enerjinin Rengi Turuncu ile Stilinize Renk Katın!
Renk, bir kıyafetin makyajıdır. Herhangi bir parçanın güzelliği tercih edilen birbirinden farklı renkler ile bambaşka anlamlar kazanır. Sarı rengin yarattığı enerji ile toz pembenin romantik havası birbirinden farklı şıklıkları ortaya çıkartabilir. Renk tercihlerinizde hem o parçayı kullanabileceğiniz alanlar hem de ruh haliniz oldukça etkilidir. Resmi bir çalışma ortamına sahip olanlar ile rahat bir çalışma ortamına sahip olanların renk tercihleri birbirinden oldukça büyük farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar günlük hayatta tercih edilen kıyafetleri ve renkleri de fazlasıyla etkilemektedir. Ancak yaz mevsimi bu tercihlerde köklü değişikliklere yön verebilir. Yaz mevsimi yüksek enerjili havası, tatili ve neşeyi anımsatması yönüyle kıyafet tercihlerinde hem daha konforlu hem de daha renkli parçaların seçilmesine etki edebilir. Bu yaz, neşeyi ve eğlenceyi stiline yansıtanların yazı olacak. 
Yaz Aylarında Triko Nasıl Giyilir: En Rahat 5 Kombin
riko mevsimsizdir. Triko, yünün özel örgü makinelerinde işlenmesi ile oluşan bir kumaştır. İçeriğindeki yün sayesinde ısı konforu sağlan kumaş, aralıklı örgüsü ile yaz aylarında sizleri serin tutar. Örgü yapısı ile doğal ve zahmetsiz şıklık sağlayan triko parçalarınızı dört mevsim rahatça kullanabilirsiniz. Her mevsim şık, kaliteli ve stil sahibi kombinler için trikoyu tercih edin. 
Kombinlerin Vazgeçilmezi Gömlek Modelleri
Gömlek, kadın giyiminde vazgeçilmez bir parçadır. Çünkü bir gömlekle onlarca farklı kombine imza atabilirsiniz. Ayrıca her duruma uygun gömlek bulabilirsiniz. Gömlek, girdiği tüm kombinlere şık ve elegan bir görüntü ekler. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.